🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Přehled stíracích losů Play Games

PlayGames losy logo

Play Games je na trhu stíracích losů nejnovějším poskytovatelem této zábavy. Nabídka losů od Play Games je proto velice omezená, ale to neznamená, že si v ní nemůžeš vybrat.

jednorozec play games

Losy od Play Games

Tím, že společnost Play Games je na trhu opravdu krátce, tak její nabídka losů není ani zdaleka tak obsáhlá, jak by nejspíš čekal. Není ani úplně uzpůsoben a tomu, aby si v ní vybral úplně každý, ale rozhodně se Play Games nemá za co stydět. 

Oblíbenost losů od Play Games

Losy od Play Games nejsou tolik známé, jako losy od ostatních společností, nejspíš i proto se netěší takové oblibě a pozornosti jako jiné losy. Neznamená to však, že by losy od této společnosti byly jakkoli méněcenné nebo méně výnosné, co se výher a výherní tabulky týče. Pouze zatím nedokázaly zcela prorazit a dostat se do povědomí hráčů.

Jak losy od Play Games fungují

Naprosto jednoduše – losy od Play Games jsou, minimálně zatím, pouze ve fyzické verzi. Proto stačí navštívit jedno z prodejních míst, vybrat si jeden z losů z nabídky Play Games a hrát podle noticek na přední straně losu. Ty tě vedou od jednoho herního pole k druhému a napovídají, co máš dělat či hledat. Podrobná pravidla pak najdeš na druhé straně losu a úplně nejpodrobnější informace, jak o losu, tak o dané emisi losů, najdeš v herním plánu.

Základní pojmy z herních plánů

Herní plán je listina, kterou nalezneš ve formě PDF souboru u každého losu na stránkách společnosti Play Games. Herní plány od Play Games jsou trochu složitější a zamotanější než herní plány, které znáš od jiných společností, ale nejde o nic, co bys nedokázal rozluštit. Největší rozdíl je v tom, že Play Games, narozdíl od dalších společností, má jeden herní plán, ve kterém má popsané všechny losy místo toho, aby měli unikátní herní plán pro každý los.

Herní jistina

Herní jistina je částka z nichž se vyplácejí jednotlivé výhry. Vždy se jedná o prodejní cenu jednoho stíracího losu × počet vyrobených losů v dané emisi. 

Pokud je v emisi vyrobeno 450 000 ks losů a jeden stojí 100 Kč, pak herní jistina činí 45 000 000 korun.

herní jistina

Emise

Emise je určitá “várka losů”, která má určitou “trvanlivost” – nebo-li datum, kdy skončí prodej dané emise. Po tomto datu je buď prodej losů ukončen nebo nahrazen další emisí.

V herním plánu je emise jednou z prvních informací, kterou zjistíš. Většinou najdeš tuto informaci ve formě “Je vydána emise 1 000 000 ks”.

Na některých losech můžeš vidět označení číslem nebo slovy “2. emise”, “třetí emise” a tak dále.

emise korunka

Určeno na výhry

U každého losu je pevně stanovená částka, která jde na výhry -tato částka je součet všech výher, které lze v dané emisi losů vyhrát. Tento údaj se většinou udává v počtu % z herní jistiny a běžně se pohybuje okolo 60 – 75 %, což je až o 20 % méně než bývá průměrem u výherních automatů.

V případě výherních losů Zlatý poklad od Play Games, činí výherní jistina 69,22 %. To při necelém půl milionu vydaných kusů a jednotkové ceně 100 Kč/ks znamená, že z celkových 45 000 000 korun je na výhry určeno 31 151 000 korun.

Tabulka výher + souběh výher

V každém herním plánu každého losu je a musí být uvedeny informace o výhrách. Většinou má tato informace podobu tabulky a dočteš se v ní hned několik informací…

Tabulky výher uvádí počet výherních losů a nominální hodnotu jejich výhry – viz tabulka níže, mimo to pak tabulka ještě udává, zda jsou výhry na losu souběžné nebo nikoliv, případně kolik výher maximálně lze souběžně vyhrát.

Pokud výherní los umožňuje souběžné výhry, znamená to, že pokud vyhraješ pod jedním políčkem 20 Kč a pod druhým 50 Kč, tak tvá reálná výhra je 70 Kč. Když výhry souběžné nejsou, tak hráč zpravidla bere pouze vyšší výhru – 50 Kč. 

Pravděpodobnost na výhru hlavní vs. jakékoli ceny

V informacích o dané emisi losů je zmíněna také pravděpodobnost na výhru. Většina herních plánů uvádí pravděpodobnost na získání jakéhokoli výherního losu, tzn. že plán nerozlišuje, zda vyhraješ dvacet korun nebo pět milionů, uvádí prostě “všeobecnou” pravděpodobnost. 

Například celková pravděpodobnost losu Zlatý poklad činí 1 : 2,62.

Tady je ukázka tabulky výher a pravděpodobnosti

tabulka výher
*Souběh více her

Podmínky na výběr výhry losu u Play Games

Při výhře na jakémkoli lose od Play Games stačí navštívit jejich stránky, v sekci “Nabídka losů” kliknout na los, na kterém jsi svou odměnu vyhrál a sjet úplně dolů. Tam najdeš všechny instrukce, které potřebuješ znát.

jak postupovat při výhře play games

Při výhře do 1 000 Kč

 • Při výhře do 1 000  korun stačí navštívit jakékoli prodejní místo, předložit los a obsluha pobočky ti vyplatí tvou výhru.

Při výhře do 10 000 Kč

 • Výhry nad jeden tisíc zároveň do výše deseti tisíc korun si můžeš vyzvednout bez čekání v prodejních místech, která disponují dostatečnou hotovostí (viz mapa)

Při výhře nad 10 000 Kč nebo výhře zájezdu

 • Pro vyzvednutí výher nad 10 000 korun nebo vyzvednutí zájezdu, který lze vyhrát na vybraných losech, je třeba vyzvednout výhru přímo v sídle společnosti na adrese: 
Ulice: V Holešovičkách 1443/4
Bydliště: Praha 8 – Libeň
PSČ: 180 00

Při výhře encyklopedie

 • V případě, že se vám na nějakém z losů této společnosti podaří vyhrát encyklopedie, pak stačí vyplnit příslušný formulář na stránkách společnosti a výhra ti bude zaslána

Kde si můžeš koupit los od Play Games

Losy od Play Games si můžeš zakoupit v pobočkách tabáku GECO, kde je pro tebe mají k dispozici. GECO je jistota, ale jinak mrkni na mapu poboček, kde zjistíš, zda se losy od této společnosti neprodávají i někde blíže k tobě – ve večerce, v potravinách nebo třeba v jiné trafice než je GECO.

Hodnocení
94%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Hodnocení
93%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
90 %
Jednoduchost získání
94 %
Hodnocení
91%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
70 %
Jednoduchost získání
80 %
Hodnocení
90%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
60 %
Jednoduchost získání
100 %
Hodnocení
89%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
80 %
Jednoduchost získání
80 %
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Nejoblíbenější losy od Play Games

K oblíbeným a zároveň momentálně jediným losům od Play Games patří:

 • Zlatá truhla
 • Velká Zlatá truhla

Zlatá Truhla (pořizovací cena 50 Kč)

Patnáct šancí na výhru aneb patnáct herních čísel schovaných pod stírací vrstvou – setři a zjisti, zda se nějaké z tvých čísel shoduje se třemi výherními čísly v hlavičce losu. Pokud ano, pak vyhráváš sumu uvedenou pod herním číslem. To však není vše, tento los totiž skrývá taky možnost zdvojnásobení výhry – setři políčko vedle výherních čísel a zjisti, zda se tvá výhra bude násobit 1× nebo 2×.

Velká Zlatá truhla (pořizovací cena 100 Kč)

Tři hrací pole, až čtyřnásobná výhra, bonusových tisíc korun a možnost vyhrát i auto nebo encyklopedii – to je los s názvem Velká Zlatá truhla od Play Games. Za 100 korun máš možnost vyhrát až 3 000 000 korun!

Co si o losech od Play Games myslíme my? Redakce vyhraj.cz

Vzhledem k tomu, jak mladá je společnost Play Games není nejspíš ani na místě mít na ni už teď ucelený názor. Líbí se nám však možnost i jiných než finančních výher – dovolená, encyklopedie. Je to za nás zajímavý a originální nápad!

Často kladené dotazy ke stíracím losům od Play Games

 • Jak mohu zakoupit stírací los od Play Games?

  Losy od Play Games můžete zakoupit v prodejnách tabáku GECO nebo v jiných trafikách, večerkách nebo potravinách, pokud jsou k dispozici

 • Jaké jsou oblíbené losy od Play Games?

  Mezi oblíbené losy patří „Zlatá truhla“ a „Velká Zlatá truhla,“ které nabízejí různé možnosti výher a bonusů

 • Jak mohu vybrat svou výhru?

  Způsob vybírání výher závisí na výši výhry. Pro nižší výhry do 1 000 Kč můžete navštívit jakékoliv prodejní místo. Pro výhry nad 10 000 Kč nebo výhry zájezdu musíte vyzvednout výhru na sídle společnosti Play Games

 • Jaký je rozdíl mezi online offline losy?

  Můžeš si vybrat mezi online a offline losy. Online losy zakoupíš na webu, zatímco offline losy na prodejních místech. Obě varianty mají podobná pravidla a šance na výhru

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.