🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Tisíce účtenek na osobu končí, Účtenkovka přepisuje pravidla

Kolem české loterie Účtenkovka bylo v poslední době živo. Jak se změnila aktuální pravidla a proč k tomu muselo dojít?

Změna pravidel Účtenkovky

Ovládli Účtenkovku profesionálové?

Podle analytiků měla Účtenkovka jasné rysy podvodné hry. Jak vyplynulo z prověření stávajícího fungování této hry, není reálně možné, aby si jediný hráč registroval více než 11 000 účtenek. Hráč si přitom denně může registrovat pouze jednu účtenku z jednoho obchodu. Je tedy jasné, že není v silách jednotlivce podobný počet účtenek stihnout.

Podobný případ už se objevil, jiný rekordman si registroval dokonce 12 000 účtenek. Což by znamenalo, že by musel v průměru denně sehnat účtenky z asi 350 obchodů. Podle skeptiků to nasvědčuje tomu, že Účtenkovku opanují profesionální hráči, a navíc naplňuje principy podvodně provozované hry.

Ministerstvo financí je přesto s Účtenkovkou spokojeno a nechalo se slyšet, že hru považuje za úspěšnou. Kritici přitom hovoří o hazardu. Jako vysvětlení výše zmíněných praktik poskytlo ministerstvo jednoduchou úvahu: V rámci soutěže může pod jedním účtem soutěžit celá rodina, případně skupina lidí. Větší počty účtenek v takovém měřítku už reálné jsou.

Pravidla se změní

I když se ministryně financí Alena Schillerová za Účtenkovku postavila, pravidla nakonec přece jen doznala změny. Ministryně podepsala nový dodatek ke smlouvě s provozovatelem loterie, kterým je Wincor Nixdorf Z aktualizovaných podmínek vyplývá omezení: pouze 500 registrovaných účtenek „na hlavu“ za měsíc. Dohodu musí ještě podepsat provozovatel.

Dnes již ministerstvo problémy s loterií připouští. Kromě možného ataku profesionálních hráčů se ví také to, že na internetu se vytvořil jakýsi „bazar“, kde se účastníci pustili do směňování účtenek. Ministryně Schillerová označila podobné praktiky za „nepřijatelné“.

Stále se však brání tomu, aby byla hra označována jako hazardní. Účtenkovka by tuto podstatu neměla naplňovat, neboť ministryně vylučuje, že by účastníci cíleně chodili nakupovat pouze proto, aby se do hry přihlásili.

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.