🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Účtenkovka

Účtenkovka
Účtenkovka

Ministerstvo financí v souvislosti s nouzovým stavem a s ním související změnou rozpočtových priorit přistoupilo ke zrušení účtenkové loterie ke dni 15. dubna 2020.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

O Účtenkovce

Účtenková loterie, neboli Účtenkovka je loterie jako každá jiná, s tím rozdílem, že tiket představuje jakákoliv vydaná účtenka od obchodníka, ať už na jeden rohlík nebo nové vybavení bytu. Je to poměrně úspěšný způsob jak donutit podnikatele v České republice k vydávání účtenek, což výrazně zvyšuje možnost kontrolovat odvod daní a zároveň potlačuje tzv. podnikání na černo. Tyto účtenky jsou pak slosovatelné o finanční a věcné výhry. Přejít na přehled informací a pravidel

Slosování

vždy 15. kalendářní den v měsíci

Cena

1

Další výsledky Účtenkovky

Žádné výsledky nenalezeny.

S Účtenkovkou v České republice se každý měsíc rozdají výhry za více než dva miliony korun mezi 20.025 sázejících. Je to jednoduché stačí se zaregistrovat a můžete přikládat vaše účtenku za nákup. Pokud se na vás usměje štěstí, můžete vyhrát jednu z hlavních cen: 1.000.000 Kč nebo osobní automobil!

Tato metoda účtenkové loterie se v nedávné době velmi osvědčila na Slovensku a to natolik, že tamní vláda dokonce uvažovala o snížení daní, jelikož po zavedení účtenkové loterie zaznamenalo ministerstvo financí, ohromný nárůst při výběru daní.

Logo účtenkovky - male pro mobilní aplikaci Jak se zúčastnit Účtenkové loterie: pravidla

Pravidla Účtenkové loterie říkají: pro účast ve musíte být starší 18 let! Pak už jen stačí obdržet účtenku od libovolného obchodníka se systémem elektronické evidence tržeb (EET). Tuto účtenku následně musíte registrovat.

Čím větší počet účtenek registrujete tím větší bude vaše šance na výhru. Od jednoho obchodníka můžete registrovat pouze jednu účtenku za jeden den. Nemůže se tak stát, že byste si koupili osm rohlíků a koupili je rozděleně na osm účtenek.

Registrace nového účtu - učtenkovka ikona Registrace hráče k Účtenkovce

S registrací do Účtenkové loterie získáte mnoho výhod. Největší výhodou bude přístup k mobilní aplikaci, přehledu vašich vložených účtenek do slosování a bezhotovostní převod případných peněžitých výher. Na konci každého slosování období navíc obdržíte email, zda jste vyhráli nebo ne.

Obrázkový návod na registraci hráčského účtu k Účtenkovce naleznete níže pod tímto textem:

Registrace – krok za krokem

 • Jděte na webové stránky Účtenkovky

  Než se začneme registrovat musíme přejít na webové stránky účtenkovy, kde naleznete velké červené tlačítko „Hrát“, případně v hlavním menu pod složkou „Můj účet“ naleznete volbu „Registrace“.

  Web účtenkovky - tlačítka vyznačená pro přechod na registrační formulář

 • Vyplňte osobní údaje

  V případě, že jste klikli na velké červené tlačítko „Hrát“ vyberte na následující stránce v levém menu možnost „Registrovat účet“. Nyní už byste měli být na stránce s registračním formulářem, ve kterém vyplňte všechna povinná pole jako na obrázku níže. Všechna pole si pečlivě zkontrolujte a hlavně email, na který vám následně dorazí přihlašovací kód.

  Vyplněný registrační formulář hráčů na webu účtenkovka.cz

 • Opište kód z mailu

  Nyní budete muset zadat aktivační kód, který dorazil na váš email zadaný v registračním formuláři. Pokud byste tento kód neobdrželi do 15 minut, prohlédněte si svojí emailovou složku SPAM, případně se podívejte do hromadných zpráv. Zadejte kód do vyžadovaného pole a potvrďte modrým tlačítkem „Aktivovat účet“.

  Zadání aktivačního kódu z emailu při konci registrace účtu na webu účtenkova.cz

 • Máte hotovo

  Po úspěšném zadání kódu máte účet vytvořený a aktivovaný. Stačí se jen přihlásit a začít hrát!

Jak registrovat účtenku do loterie

Registraci účtenky můžete provést třemi způsoby, ke všem způsobům pro vás máme připravený návod:

 1. Bez registrace hráčského účtu
 2. S registrací hráčského účtu
 3. Přes mobilní aplikaci

1. Bez registrace hráčského účtu

Prvním způsobem je registrace účtenky bez hráčského účtu, to je ovšem proces na velmi dlouhou trať.

 • Přejděte na „hrát bez registrace“

  V první řadě musíte na stránky účtenkovky a v hlavním menu vybrat pole „Můj účet“ a následně „Hrát bez registrace“.

 • vyplňte všechny požadované údaje

  Nyní budete přesměrováni na stránku registrace účtenky, kde musíte vyplnit mnoho povinných údajů: Email nebo telefon, kód FIK nebo BKP, DIČ obchodníka, datum tržby, čas tržby, celkovou částku za nákup a nakonec ještě vybrat režim tržby uvedený na účtence. Tyto údaje naleznete na účtence, v případě, že je nemůžete najít využijte popisného obrázku na našem webu.

 • Potvrďte a jste ve hře

  V posledním kroku už jen kliknete na modré pole v pravém spodním rohu „Zaregistrovat účtenku“ a máte hotovo!

2. S registrací hráčského účtu

Registrace účtenky účtenkovka V případě, že si vytvoříte hráčský účet získáte mnoho výhod, přičemž hlavní výhodou je přístup k mobilní aplikaci, pomocí které jednoduše vyfotíte a rychle nahrajete svoji účtenku. Další výhodou je přehled již zaregistrovaných účtenek a přehled vašich minulých výher.

Pokud budete nahrávat účtenku po přihlášení na webové stránce, čeká vás stejný a zdlouhavý postup vyplňování jako při registraci bez hráčského účtu, ovšem po zaregistrování účtenky ji naleznete ve svém herním účtu.

 • Přihlašte se na svůj herní účet

  Jako první se musíte přihlásit do svého herního účtu. Po příchodu na web účtenkovky naleznete v horním menu pod složkou „Můj účet“ na volbu „Přihlášení“. Následně vyplňte svoje přihlašovací údaje a potvrďte.

 • vyplňte požadované údaje z účtenky

  Automaticky budete přesměrování na stránku s registrací nové účtenky. Zde vyplňte všechny povinné údaje z účtenky: Kód FIK nebo BKP, DIČ obchodníka, datum tržby, čas tržby, celkovou částku za nákup a nakonec ještě vybrat režim tržby uvedený na účtence.

   

 • Zkontrolujte vše a potvrďte

  Nakonec v pravém spodním rohu klikněte na modré tlačítko „Zaregistrovat účtenku“. Snadné že?

3. Přes mobilní aplikaci

Nahrávat účtenky přes mobilní aplikaci je nejjednodušší způsob, musíte být ovšem registrování a následně přihlášeni.

Mobilní aplikace Účtenkovka

S mobilní aplikací získáte mnoho výhod, například největší výhodou je, že nebudete muset zdlouhavě opisovat kód z účtenky. Jednoduše celou účtenku naskenujete (vyfotíte) a všechny potřebné údaje se vám automaticky propíší do aplikace. Vy tyto údaje pouze zkontrolujete a potvrdíte. Váš tiket se automaticky připíše k vašemu přihlášenému účtu a vy už jen vyčkáváte na případnou výhru.

Aplikace jde využívat pouze pro registrované hráče k Účtenkovce.

Odkazy ke stažení mobilní aplikace:

Mobilní aplikace od Účtenkovové loterie je k dostaní jak na Apple store pro iPhony, tak na Google play pro váš Android.

Zaregistroval jsem účtenku co teď

Po zaregistrování účtenky musíte vyčkat na její schválení, které trvá běžně 2 dny, ovšem čekací doba se může protáhnout až na 5 dnů. V tomto schvalovacím procesu je účtenka ve vašem systému pod heslem „Ověřuje se“. Po úspěšném ověření se u účtenky ukáže „Ve slosování“. Co dělat, pokud by se nám zobrazilo nepopulární heslo „Nezaregistrována“?

Účtenkovka se losuje 15. - ikona Kdy probíhá losování Účtenkovky

Losování bude probíhat každý měsíc, vždy 15. kalendářní den v měsíci, losovat se bude z účtenek za předem stanovené období. Nejpozději musí být účtenky registrovány tři dny před slosováním (do 12-tého), všechny účtenky registrované později spadají do dalšího slosování.

Slosování probíhá s pomocí certifikovaného generátoru náhodných čísel propojeným se systémem Účtenkové loterie a systémem EET.

Výhry v Účtenkové loterii

Každý měsíc budou mezi 21025 hráčů rozděleny výhry v hodnotě převyšující 2 milióny korun. Celkem je 8 výherních pořadí, hlavní výhrou je 1 milión korun a druhou cenami je osobní automobil. Další ceny naleznete v tabulce výher Účtenkovky:

Pořadí Cena Počet výher
1 1.000.000 Kč 1x
2 Osobní automobil 1x
3 300.000 Kč 1x
4 200.000 Kč 1x
5 100.000 Kč 1x
6 20.000 Kč 20x
7 1.000 Kč 1.000x
8 100 Kč 20.000x

Jak si vyzvednout výhru

Pokud jste vyhráli méně než 20.000 korun včetně, tak si svoji výhru můžete nechat zaslat bezhotovostním převodem, případně is můžete osobně zajít do sídla Sazky na adrsese K Žižkovu 851, Praha 9, 190 93. ro osobní vyzvednutí v Sazce si ssebou musíte vzít vyplatní kó a alespoň jeden osobní doklad. Výplatní kód si vygenerujete v hráčském účtu v části „Výhry“, případně přímo v sídle Sazky.

U peněžitých výher nad 20.000 Korun můžete být vyplaceni pouze bezhotovostním převodem na základě ověření věku a totožnosti.

Kolik účtenek mohu denně vsadit

Jak je již zmíněno v pravidlech výše do Účtenkové loterie můžete přihlásit pouze jednu účtenku denně od jednoho obchodníka. Účtenka může mít libovolnou hodnotu od 1 Kč a výše. Můžete si tedy koupit osm rohlíků v osmi různých pekařství každé ráno v měsíci. Celkem za 30 dní nasbíráte 240 účtenek a to jen za snídani. Vaše šance na výhru v Účtenkové loterii bude tedy mnohonásobně vyšší.

Jaké účtenky mohu registrovat

Podle pravidel můžete zaregistrovat pouze účtenky, které jsou od obchodníků se systémem EET. Zkontrolujete si to jednoduše, účtenka musí obsahovat určité údaje jako datum a čas vystavení, celkovou částku za nákup, DIČ prodejce a kódy FIK a BKP.

Po úspěšném zaregistrování účtenky, ji nemusíte fyzicky uschovávat. Už je nahraná na váš kontaktní údaj v systému.

V případě, že obchodník nespadá do elektronické evidence tržeb, nemůžete takovou účtenku registrovat. V obrázku níže naleznete popis účtenky s přibližným rozmístěním jednotlivých údajů:

Ukázka účtenky s popisem údajů
Ukázka účtenky s popisem údajů (zdroj: uctenkovka.cz)

Systém mi neuznal účtenku: Nezaregistrována

I takové případy, že vám aplikace účtenkovky ukáže místo hlášky „Ve slosování“ méně ooblíbený text „Nezaregistrována“. Co v takovém případě dělat?

 • Prodejce prozatím nemusí evidovat tržby v režimu EET. (Kdo není zapojen v EET? zde)
 • Prodejce používá tzv. falešný FIK kód, jímž se snaží obejít své povinnosti.
 • Poslední chyba bývá nejčastější ! Jednoduše jste zadali nějaký ten údaj špatně.

Pokud víte, že chyba byla na vaší straně, tak jednoduše zaregistrujte účtenku znovu.

Šance na výhru v účtenkové loterii: pravděpodobnost

Jedno z nejprobíranějších témat účtenkové loterie byla pravděpodobnost na výhru hlavní ceny. Například u sportky je naprosto jednoduché spočítat šanci na výhru, jednoduše se vezme počet možných vylosovaných kombinací a máme výsledek.

V Účtenkové loterii pravděpodobnost výhry nelze předem stanovit. Nikdo nemůže předem odhadnout kolik účtenek bude do následujícího slosování.

Před prvním slosováním, které nás čeká 15.10.2017 se můžeme akorát domnívat jaká bude naše šance. Podle ministerstva financí se měsíčně eviduje 370 miliónů účtenek. Pokud by bylo 10% z nich zaregistrováno, tak to máme 37 milión účtenek ve slosování. Hlavní cena je pouze jedna, takže to máme šanci 1 ku 37.000.000 na výhru hlavní ceny, osobního automobilu, 300 tisíc korun, 200 tisíc korun nebo 100 tisíc korun. Šance na výhru alespoň jedné z 20.025 cen by byla 1 ku 1760.

Je možné, že po uzavření registrace sázek (12. v měsíci) vydá Účtenkovka pravděpodobnost výhry na následující slosování. Tento údaj vezme na základě zaregistrovaných účtenek pro nadcházející slosování.

Výhody Účtenkové loterie

Výhody účtenkovky Výběr daní

Účtenková loterie má za úkol podpořit lid, aby vyžadovaly účtenky od obchodníků, čímž se podpoří výběr daní a navíc máte každý měsíc možnost vyhrát velmi hodnotné ceny např. automobil.

Ovšem čisté podnikání by podpořilo, i kdyby stát jednoduše část daní spotřebitelům vrátil a nemusel by lid podporovat v hazardu, ale to už se dostáváme spíše k nevýhodám.

Nevýhody Účtenkové loterie

nevýhody účtenkovky Výchova k hazardu

Další nevýhodou je, že každý nákup v obchodě bude vstupenkou do loterie, tedy do hazardní hry. Účtenkovka bude lákat k hazardu nejenom dospělé, ale co nejhorší i děti a mládež. Je to postavené na hlavu, mnoho let se stát snaží potlačit hazard, až se nakonec sám stane jedním z největších provozovatelů loterií.

V jakých státech Účtenková loterie již funguje?

Účtenkoví loterie se pravidelně losuje v Portugalsku, Polsku, od roku 2013 se losuje i na Slovensku a v Chorvatsku. Současně se zavedením online evidence tržeb ji spustilo také Slovinsko. Od roku 1951 se losuje účtenková loterie na Tchaj-wanu. Posledními státy, které provozují loterii na základě elektronické evidence tržeb jsou Chile a Argentina.

Často kladené dotazy k Účtenkovce

Detail loterie Účtenkovka

Účtenkovka

Ministerstvo financí v souvislosti s nouzovým stavem a s ním související změnou rozpočtových priorit přistoupilo ke zrušení účtenkové loterie ke dni 15. dubna 2020.

Klady
 • Podpora výběru daní
 • Účast bez nutnosti vkladu
Zápory
 • Výchova mládeže k hazardu
Provozovatel
Vznik
15. listopadu 2017
Oficiální stránka
Slosování
vždy 15. kalendářní den v měsíci
Cena
1
Aktuální jackpot
1 000 000 Kč
Nejvyšší možný jackpot
1 000 000 Kč
Počet výherních pořadí
8 výherních pořadí a celkem 21 025 výherců každý měsíc
Možnost hrát online
Uzávěrka sázek
vždy 12. kalendářní den v měsíci

Ohodnoť tuto loterii

82.4% · Počet hlasujících: 75
Děkujeme za váš hlas!

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
 • Tomáš

  Máte tokrásně propracovaní

  • Martin

   Ahoj Tome,

   díky za slova chvály, budeme se snažit nezklamat 🙂

   Hodně štěstí 🍀

 • patrik

  máte to krásně propracovaní

  • Martin

   Ahoj Patriku,

   děkujeme za pochvalu, vážíme si toho 🙂

   Hodně štěstí 🍀

Novinky o Účtenkovce