⚽️ EURO 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Rekordní výhra 251 milionů ve Sportce

Nejmenovaný sázející ze středních Čech může oslavovat. Vyhrál ve Sportce téměř 251 milionů korun. Jaká byla jeho cesta k rekordní výhře?

Rekordní výhra ve Sportce 251 milionů korun

251 milionů zatím bez daně

Za zmínku stojí v první řadě přesná výše částky. Šťastný sázkař vyhrál konkrétně 250 944 439 korun. Jedná se dokonce historicky o druhou nejvyšší výhru, která v dějinách populární Sportky padla. Zároveň je tato pohádková suma čtvrtou nejvyšší výhrou, kterou kdy vyhrál soutěžící z tuzemska.

Toužíte po podobném úspěchu? V tom případě vás možná inspiruje strategie novopečeného milionáře. Ten si totiž vsadil plný tiket i s hrou Šance. Čísla si vybral prostřednictvím náhodného tipu. Šlo o kombinaci 3, 5, 7, 25 a 29.

Jak podotkl u příležitosti vysoké výhry ředitel komunikace Sazky Václav Friedmann, měl výherce, s nadsázkou řečeno, dvojnásobné štěstí. Stihl totiž vyhrát „včas“. Vysoká výhra se v této chvíli nebude muset ještě danit.

Nová právní úprava, co se změní?

Přes poslance totiž prošla právní úprava, která nyní stanovuje, že výhru budou muset zdanit jak loterijní společnosti, tak také samotní vítězové. Prakticky by to znamenalo, že výherce by musel státu na dani odvést plných 37 milionů korun. Z výher nad 1 milion korun se bude odvádět daň 15 %.

Obavy má z nastalých změn i samotná Sazka. Jak uvedl ředitel komunikace Friedmann, výherce za tiket zaplatil 220 korun. To by mu v budoucnu nemuselo stačit. Zdražování populární loterie kvůli zvýšení daní nelze vyloučit.

Pocítit by to mohl i druhý výherce. Ten si vsadil za 120 korun a i jeho výhra byla ohromující – hned 29 284 451 korun. Tento vítěz pochází z Vysočiny. Štěstí mu přinesla sázka na pět sloupců a hru Šance.

V Sazce padají rekordy

Rekordní výhry nejsou v Sazce ničím výjimečným. Tou vůbec nejvyšší byla ta, která padla v loterii Eurojackpot. Ke šťastné události došlo v květnu roku 2015, kdy si jistý sázející z Pardubického kraje vsadil plný tiket. Na ten vyhrál hned 2,466 miliardy korun. Jiný sázkař z Prahy v téže soutěži vyhrál 1,4 miliardy korun.

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.