O loterie se zajímám již od roku 2011 a dodnes se mě tento koníček drží. V roce 2016 jsem založil o loteriích web Vyhraj.com, který jsem následně v roce 2017 prodal, avšak za podmínek, že budu moci stále publikovat na téma loterií a stíracích losů. Nyní jste na webu, který má s novými majitely nový kabát a mnohem více informací.
Účtenkovka NEláme rekordy. V lednu mělo o Účtenkovku zájem 426 tisíc lidí
Cože? Nějak málo, ne? Také jste si to říkali, když jste viděli, jak málo lidí se do Účtenkovky v lednu zapojilo a jak málo účtenek zaregistrovali? No dobře, zase až tak málo to nebylo, ale bylo to zatím nejméně v krátké historii Účtenkovky. Zapojilo se na 426 tisíc lidí, kteří hráli se 13,8 miliony účtenek.
Slosování Účtenkovky
Slosování probíhalo standardně za asistence společnosti Sazka a jejich certifikovaného generátoru náhodných čísel, tedy RNG modulu.
Jak soutěžící zjistí, zda vyhráli?
Jakmile se účastníci přihlásí po slosování do systému, zjistí, zda některá jejich registrovaná účtenka byla výherní. Stejně tak by měli účastníci obdržet SMS zprávu a oznámení o výhře emailem. A jak to bylo s výhrami? Výherní kódy pěti hlavních cen ministerstvo financí představilo po 17. hodině na televizní stanici Barrandov.
Co stojí za nízkým zájmem o Účtenkovku?
Proč tak nízký zájem, ptáte se? Zkrátka, registrování účtenek je v tom dnešním uspěchaném světě zdlouhavé a ne každý má nervy a hlavně čas na to, vypisovat do nich všechny potřebné údaje. Od března by však mělo dojít k posunu. Již prý nebude potřeba zadávat DIČ obchodníka.
Ne až tak populární
Jak se tak celkově zdá, zatím není ještě Účtenkovka usazená jak ani u provozovatele, tak ani u soutěžících samotných. Ostatně o tom také něco vypovídá zájem účastníků Účtenkovky, který není zrovna stálý. A také jako by se všechno dělalo za velkého spěchu. Do poslední chvíle ani nebylo jasné, jaký automobil mohou účtenkáři vyhrát a vysílání slosování jednou vysílala televizní stanice Prima a pak podvakrát TV Barrandov
Vývoj zájmu o Účtenkovku
Ano, zájem o Účtenkovku byl v lednu nízký, kdy se zapojilo na 426 tisíc soutěžících. V prosinci to bylo 447 tisíc soutěžících. Listopad byl v tomto ohledu nejsilnější, jelikož se zapojilo 478 tisíc lidí. V prvním měsíci slosování se Účtenkovky účastnilo 453 tisíc lidí. A počet účtenek? V lednu bylo zaregistrováno 16 milionů účtenek, v prosinci a v listopadu přes 17 milionů a v říjnu necelých 14 milionů.
Problémy s registrováním účtenek
Menší počet je i u účtenek, které se dostaly do skutečného slosování. Zaregistrováno jich sice bylo 16 milionů, ale správně zadaných jich ve finále bylo jen 13,8. V prosinci to bylo 14,9 milionů, v listopadu 14,6 a v říjnu 11,1.
Zaregistrovat 3 tisíce účtenek? No problem…
A jak jistě víte, někteří v Účtenkovce lámou rekordy v počtu zaregistrovaných účtenek. V lednu se jednomu jedinému soutěžícímu podařilo zaregistrovat 3201 účtenek. Je to až neuvěřitelné, zvláště když jeden člověk nemůže přihlásit více účtenek za den od jednoho obchodníka. Ovšem také víme, že fanoušci Účtenkovky se s tímto omezením vypořádali po svém.
A jak to bude příště?
I příště bude Ministerstvo financí rozdávat výhry. Konkrétně půjde o 21 025 výher, kdy první cenou bude, jako již tradičně, jeden milion korun. Druhou cenou je automobil Ford Focus kombi. Třetí výhrou je částka 300 tisíc korun, čtvrtou 200 tisíc korun a pátou 100 tisíc korun. Menší výhry také jistě potěší, kdy je ve slosování 20 výher po 20 tisících korunách, 1000 cen po jednom tisíci korun a 20 tisíc výher po jedné stokoruně.
Jaká bude Účtenkovka v březnu?
Jak jsme již avizovali, zcela zmizí povinnost registrovat DIČ obchodníka, takže registrace účtenek bude tak zase o něco snazší. Také soutěžící rychleji zjistí, co bylo v nepořádku s účtenkou, která nebyla zařazena do slosování. Další pozitivní změnou je to, že si soutěžící bude moci snadněji účtenku opravit, jelikož nově bude moci opravit pouze tu část, ve které udělal chybu. Ostatní správně zadané údaje nezmizí, tak jako tomu bylo doposud. I nadále však pracuje ministerstvo financí na možnosti registrovat účtenky pomocí QR kódů. Kdyby aplikaci a celý vývoj loterie Účtenkovky dělala pořádná společnost, už to mohlo být.