🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Účtenkovka: první slosování, první šťastní výherci

Tak je to konečně tady. To na co jsme tak dlouho čekali. První slosování Účtenkové loterie k EET. Tak co? Byl někdo z vás mezi těmi šťastlivci? Pojede si někdo z vás pro Ford Focus Combi? Nebo na účtu některého z vás bude rázem veselo?

První výherci v účtenkovce

Jak to všechno bylo?

Ministerstvo financí tak podarovalo šťastlivce 21 tisíci výhrami. Celkem se do loterie zapojilo 478 lidí s celkovým počtem 11,1 milionu účtenek, přičemž EET bylo vystaveno 376 milionů účtenek. Slosování prováděla Sazka přes certifikovaný generátor náhodných čísel – RNG modulem.

Seznam výherních účtenek – 15.11.2017

Zde naleznete seznam výherců (výherních účtenek) hlavních cen v celkově prvním slosování Účtenkvé lotertie. Další, tedy menší výhry naleznete v kompletním seznamu výherních účtenek.

Výsledky Účtenkovky (Výherci) - 15.11.2017
Seznam výherních účtenek rvních pěti hlavních cen

Všechno bez komplikací?

Ale to víte, že ne. Neobešlo se to bez nich. Bohužel, jak to tak často bývá, i zde došlo k technickým problémům. Co se stalo? Inu bylo to tak: Výherní listina měla být zveřejněna včera přesně v 19:00. Co se ale dělo v tento čas? Budete možná překvapeni, ale nic. Web Účtenkovky jaksi stávkoval, prostě nefungoval, ale přetížen nebyl, protože počet soutěžících zas až tak vysoký nebyl. Takže nakonec kompletní výherní listinu zobrazilo Ministerstvo financí na svých webových stránkách, které jsou prý stabilnější.

Jak se výherce o své výhře dozví?

Jestliže vám nepřišlo oznámení o výhře, tak jste pravděpodobně nevyhráli. Ti co vyhráli, se mohli o svém štěstí dozvědět i bez webu Účtenkovky, jelikož se výsledky do hráčských účtů propisovaly hned po slosování díky automatizovanému procesu. Mnoho lidí pochopitelně ale hráčský účet zřízen nemělo, takže se o výhře po 19 hodině dozvěděli emailem nebo SMSkou.

Ukázka výherního emailu v Účtenkovce
Ukázka výherního emailu v Účtenkovce

Kde si mohou výherci výhru vybrat?

Hned na druhý den, takže dnes 16. listopadu, pokud si chcete vybrat výhru osobně. Musíte ovšem zajít do sídla Sazky. Pokud jste však vyhráli více než 20,000 Kč, musíte mít zřízen bankovní účet, jinak než bezhotovostně tak vysoká částka a vyšší částky prostě vyplatit nelze.

Trochu zklamání

nevýhody účtenkovkyZklamáni nejsou ani tak ti, kteří nevyhráli, jako spíše pan ministr Ivan Pilný, který si myslel, že zájem o Účtenkovku bude ze strany lidí mnohem vyšší. Na zájmu Čechů ovšem hodlají zapracovat do konce roku, jelikož registrace účtenek by měla být do té doby jednodušší a věří, že se mu podaří přilákat více soutěžících.

Jaká vylepšení se chystají?

Především by mělo jít o avizované zjednodušení registrace účtenky, což souvisí se zjednodušením propojení s účtovacím systémem tak, aby bylo ihned zřejmé, proč se účtenka nezaregistrovala, což dosud možné nebylo. Dalším plánovaným zdokonalením by měla být lepší editace účtenky při její registraci přes QR kód. Ono je sice možné zaregistrovat účtenku pomocí mobilní aplikace Účtenkovka přes Auto OCR, nicméně pokud není účtenka dostatečně kvalitně vytištěná, nenačte se správně. Velmi často totiž například zaměňuje číslo 8 s písmenem B a naopak. Velmi obtěžující je ruční zadávání času či sumy, což je patrně i důvod, proč tolik lidí od registrace účtenek raději upustilo.

Tak 15. prosince nanovo

Účtenkovka se losuje 15. - ikonaNevyhráli jste nic? Neklesejte na mysli, ono se vám to třeba 15. prosince vyčíslí. A když ne, tak za měsíc máte další šanci. V prosinci se bude losovat o 21,025 výher. A jaký bude automobil? Nechme se překvapit, výběrové řízení totiž ještě není u konce.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.