🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Zajímavosti o stíracích losech v Česku i ve světě

Stírací losy jsou fenoménem. Snad bychom nenašli člověka, který si ho někdy nekoupil nebo třeba nedostal. Tohle jste o Černé perle a dalších určitě nevěděli!

Zajímavosti o stíracích losech, které stojí za přečtení!

Losy u nás a ve světě

Ve světě se první los objevil v loterii amerického státu Massachusetts v roce 1974. V Česku jsme si museli na tento druh zábavy počkat až do roku 1989, kdy s nimi na trh přišla Sazka.

Stírací los se jmenoval Spartakiádní hra. (Pro mladší ročníky: Spartakiády byly veřejná tělocvičná vstoupení.) Náklad 10 milionů kusů se za čtyři měsíce kompletně vyprodal. O co se hrálo? Na svou dobu byly ceny velmi hodnotné, vítěz mohl domů odjet novou Škodou Favorit.

Tutovka

Pokud jste se narodili nejpozději v „devadesátkách“, kultovní Tutovku si zaručeně pamatujete. Poprvé se soutěž na obrazovkách objevila v roce 1992.

Pořad moderoval Přemek Podlaha, který u něj ale vydržel pouze rok. Maskotem soutěže se stala herečka Valerie Kaplanová. Účinkování v televizní reklamě jí přineslo přezdívku Baba Tutovka, která jí vydržela zbytek života.

Vysílalo se na ČT a princip hry v sobě propojoval stírací losy a televizní losování. V Tutovce se prodalo více než 265 milionů losů. Konkurenční TV Nova zareagovala na nebývalý úspěch soutěže pořadem s názvem Bingo, který nicméně skončil skandálem.

Sázení online

Online sázení do Česka vstoupilo v roce 2017. Až dosud je tento typ sázek pod taktovkou společnosti Sazka, která jich vydává asi dvě desítky.

Muži nebo ženy

I když se traduje, že svět sázek a hazardních her je mužskou doménou, poměr u stíracích losů je naopak. Hned 6 z 10 sázejících jsou dámy. Podle informací Sazky muži preferují losy Rentiér, ženy ve velkém kupují například Maxi Černou perlu.

Vyhrávejte až 15 milionů

V současné chvíli lze s nejvyššími výhrami počítat u losů Brilianty a také Zlato a diamanty. V ostatních typech losů máte šanci na milionové výhry. Jaká je ovšem šance, že se vám skutečně podaří vyhrát? Svou roli nehraje jen náhoda. Pravděpodobnost nelže a rozhodně nemusí být malá, například u losu Vánoční zlatá rybka je šance na výhru opravdu vysoká, vyhrává s ním 99,9 % sázejících.

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
  • Tomáš

    Jj na losech vyhrává pose a jen Vždy SAZKA !!!!!!!!!!! Jako z 1674 ks losů a max výhra 2.000 kč jste podvodníci nic jiného !!!!! Jen oblbujete lidi a late na nereálné výhry !!!!! Pozavírat vás všechny ,nic jiného si nezasloužíte !!!!!!!!!!!!! Tomáš