🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Youtuber setřel losy za 30 tisíc dolarů. Kolik peněz si nakonec odnesl?

Koupili jste si někdy stírací los? Těm šťastnějším se na něj možná podařilo vyhrát pár desítek korun. Přemýšleli jste nad tím, jestli lze dosáhnout na jackpot a kolik byste za to museli utratit?

Losy za 30 tisíc dolarů.

Losy za 30 000 dolarů v hlavní roli

Youtuber Jimmy ‚MrBeast‚ Donaldson o tom nejen přemýšlel, ale taky to prakticky vyzkoušel. Jak to dopadlo? Dá se říci, že dobře, protože jackpot se mu opravdu podařilo získat. Co pro to musel udělat?

Stírací losy se někdy také nazývají pro svůj princip okamžitá loterie. Stačí totiž jednoduše setřít vrchní vrstvu na losu a o výhře se okamžitě dozvíte. Na tyto losy stačí uplatnit prostou matematiku a z podmínek jednotlivých sázkových kanceláří si jednoduše vypočítat, jak vysoká pravděpodobnost výhry je.

Jimmy ‚MrBeast‘ Donaldson si v loterii musel nakoupit losy za celkovou sumu 30 000 dolarů, než se mu podařilo se k jackpotu dostat. Celkem si pořídil tisícovku losů. O všem pochopitelně ve speciálním videu informoval své fanoušky na kanálu Youtube.

Youtuber Jimmy Donaldson
Youtuber Jimmy Donaldson známý jako MrBeast.

Kdo za losy platil?

Zároveň také přiznal followerům, že si nekupoval výherní losy výhradně za svoje peníze. Investovat do tohoto pokusu totiž musel poměrně dost prostředků, jak uvedl. S financováním proto vypomohl ochotný sponzor. Tím se stalo Honey, rozšíření do internetového prohlížeče, které se zaměřuje na vyhledávání a aplikování slevových kódů napříč tisícovkami obchodů.

Fanoušci se videi baví, bezuzdné utrácení jenom kvůli natáčení pro Youtube samozřejmě pro řadu lidí může být z morálního hlediska nepřijatelné. A to si jednoznačně uvědomuje i sám autor, jehož rozhodně nelze odsoudit kvůli podpoře hazardu. 

Známý Youtuber se proto zároveň snaží podporovat charitativní organizace. A ve svém videu věnovaném stíracím losům apeloval na své fanoušky, aby se takto mohutnému utrácení za jakýkoli hazard pochopitelně vyhnuli, jelikož běžný sázející za sebou nemá štědrého sponzora.

Jak dopadl experiment

MrBeast si nakonec po hodinách stírání odnesl výhru 20 380 dolarů. Což znamená, že na stíracích losech prodělal. Celková ztráta totiž nebyla malá – činila 9 620 dolarů.

Kdyby však koupil stírací los s hlavní výhrou, vše mohlo být jinak. Na druhou stranu může být rád, jelikož neštěstí ve hře znamená štěstí v lásce.

Celé video si můžete prohlédnout na youtube kanálu MrBeast:

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.