Menu

Účtenková loterie s logem za 100 tisíc korun startuje již tuto neděli!

Tik – tak, tik – tak, tik – tak … odbývají poslední dny, hodiny, minuty a vteřiny do startu Účtenkové loterie a potom? Potom bude možné registrovat vaše účtenky. O této loterii toho bylo napsáno již hodně a ještě více prodiskutováno, zvláště pak v souvislosti s jejím logem. Máte však, co se Účtenkovky týče, ve všem jasno? Nějaké otázky? Ty se pokusíme tímto článkem rozptýlit.

Účtenková loterie - učtenkovka

Základní informace o Účtenkovce

V této části článku naleznete základní informace o Účtenkové loterii. Pro více informací můžete navštívit naší speciální kategorii o účtenkové loterii, kde najdete všechny podrobné informace.

Kdy, kde, jak?

Loterie bude spuštěna 1. října 2017, současně s ní i webové stránky www.uctenkovka.cz a k dispozici bude také její aplikace do chytrých telefonů. Zaregistrovat lze účtenky vydané ale až v říjnu, přičemž registrovat účtenku jde jen do 12. dne následujícího měsíce. Slosování bude vždy 15. dne v měsíci. Trvání loterie, alespoň dle smlouvy s dodavatelem, bude jeden rok, přičemž její prodloužení je velmi pravděpodobné.

Co?

Slosování se můžete účastnit pouze s účtenkami evidovanými v centrálním sytému EET, což znamená, že musí mít FIK nebo BKP kód, které k dnešnímu dni musí na svých účtenkách uvádět ubytovací zařízení, restaurace a maloobchodníci. V roce 2018 totéž čeká ostatní podnikatele. Každá účtenka smí být registrována pouze jednou, nicméně počet individuálních účtenek není nikterak omezen.

Registrace snadno nebo komplikovaně.

Sportka online na mobilu Tak i tak se účtenka dá registrovat. Buď si vytvoříte na webových stránkách hráčský účet, nebo budete pořád dokola vše opisovat znovu a znovu – BKP nebo FIK kód, datum, čas, částku, režim tržby a DIČ. Uvedete svůj email nebo telefonní číslo. Když si vytvoříte hráčský účet, nebudete muset opakovaně vyplňovat své kontaktní údaje, zbytek ale ano. Jestliže si rozumíte s chytrým telefonem, pak je tento proces úplně nejjednodušší – jednoduše naskenujete údaje z účtenky a celý ten kolotoč se bude točit bez vašeho přičinění. Podobně si můžete zkontrolovat i výhry od Sazky, když do aplikace naskenujete kód tiketu.

Kdo se smí účastnit Účtenkové loterie?

Všichni lidé starší 18 let. Soutěžícím tudíž může být i cizinec, který však musí vlastnit české telefonní číslo a český bankovní účet – zaregistrovat se bez českého telefonního čísla by nešlo a případná výhra se odesílá bezhotovostně na účet vedený u české banky. Výhru do částky 20 tisíc Kč si však lidé mohou vyzvednout v sídle Sazky.

Co všechno se dá vyhrát?

Je toho hodně. Celkem 20.025 cen, a to konkrétně: 1 milion Kč, 300 tisíc, 200 tisíc, 100 tisíc, 20 x 20 tisíc, 1000 x 1 tisíc Kč, 20 tisíckrát 100 Kč. Jedinou věcnou výhrou bude automobil v hodnotě cca 400 tisíc Kč.

Jak se dozvíte, že jste vyhráli?

Budete kontaktování SMS zprávou nebo na email, který jste uvedli při registraci. Pokud si přejete vyzvednout výhru v hotovosti, můžete tak učinit v sídle Sazky, hodnota výhry však nesmí přesahovat 20 tisíc Kč.

Jak se losuje účtenkovka?

Výherní účtenky jsou generovány náhodně počítačem. Takže čím více účtenek registrujete, tím vyšší šance na výhru existuje.

Kdo si od toho co slibuje?

Ministerstvo financí chce docílit toho, aby zákazníci vyžadovali po podnikatelích účtenky, přičemž podnikatele to bude nutit přiznávat své tržby a tudíž i řádně platit daně.

Kritika

Lidi bude Účtenková loterie jistě bavit, zvláště pak, když si do telefonu stáhnou aplikaci, to půjde jejich registrace velmi snadno. Méně nadšeni jsou pak samotní podnikatelé. Někteří totiž ne vždy účtenku zákazníkovi vydají, teď ovšem budou muset, požádá-li je o to. Kontrolním činitelem se tak stávají sami zákazníci, kritici Účtenkovky však tento systém odměňování považují za formu udavačství. Navíc se jim nelíbí, že měsíční provoz Účtenkovky vyjde stát na 1 milion korun + 65 milionů ročně za výhry.

Na druhou stranu…

V řadě zemích obdoba naší Účtenkovky funguje již řadu let a existují i jiné loterie, například za dodržování rychlosti.

logo účtenkovky a 100 tisíc korun Logo, které se České republice proslavilo už v prvních hodinách svého vzniku? Je hezké, jednoduché, barevné, takové dětské – čisté, zrovna podobným nápisem jste si ve Wordu označili šanon „CERTIFIKÁTY“…. Jo, počkat… chcete říct, že to stálo skoro sto tisíc? Toto? Chcete říct, že má někdo za hodinu práce (počítáme do toho i přemýšlení na počátečním písmenem ú nebo ů) sto tisíc?

I ty můžeš být designérem!

Uživatelé sociálních sítí se tak rázem stali odborníky na design. Není ani divu. Každý se teď může považovat za designéra, protože v silách a schopnostech každého z nich je takové logo udělat. Prý toto logo ze sedmi došlých vybírali zaměstnanci Ministerstva financí. Jaké bylo vlastně složení této komise? Jak dlouho to vybírali? Čím si toto logo jejich srdce získalo? Škoda, že nejsou nikde zveřejněny nevítězné návrhy.  Pozitivní na tomto faktu ovšem je, že obyčejný lid tak nějak tato kauza sjednotila. Málokdy se stane, že se lidé tolik shodnou na jedné věci.

Hazard posvěcený Ministerstvem financí

MInisterstvo financí ČR - logo Ministerstvo financí udatně bojuje proti hazardu, možná právě proto vybrali takové dětské logo. Teď však nevím přesně proč. Jakože snad loterie Ministerstva financí má čistý charakter, a proto by se nemělo spojovat s tím špatným hanbatým hazardem, kde na billboardech jsou prsaté holky v korálkových provázcích místo kalhotek? Nebo snad jejich záměrem bylo přilákat k udávání co největší počet lidí? Včetně dětí? Pěstovat tak už v malých dětech touhu účastnit se hazardu? Jo, vlastně, pardon! Děti se Účtenkovky účastnit nesmí, ale mohou samozřejmě sbírat účtenky pro své rodiče, kteří se s ní budou loterie účastnit. Je to jako Pavlík Morozov v roce 2017, už teda nepráská své rodiče, ale nově obchodníky.

Černočerná verze

Jestli jste už někdy něco řešili ohledně loga třeba v práci, jistě víte, že logo není jenom nějaké grafické zpracování, ale měl by k tomu být jakýsi logo manuál, v němž najdete veškeré informace o logu, jeho možných použitelných barvách, fontu, případně náhradního fontu, jak se logo smí užívat, že se nesmí jakoby natahovat či smršťovat apod. Hlavně tam je ukázka, jak bude logo vypadat v černobílé verzi. Krucipísek, to se všichni dívali jenom na ty barvičky a nezalistovali s v logo manuálu dál, že si nevšimli černočerné čmouhy? Vždyť to vypadá, jako by to někdo pracně namaloval inkoustem a pak nedopatřením po nezaschlém díle přejel rukávem.

Ale tak co, hlavně, že EET šlape, lidé budou nadšeně registrovat účtenky, získáme možnost vyhrát  všichni se 1.000.000 Kč téměř za nic a budeme se mít dobře. 🙂

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.