Menu

Tendr o účtenkovou loterii vyhrála Sazka, nikdo jiný se nepřihlásil

Počátkem prosince minulého roku (2016) vypsalo Ministerstvo financí konkurz na provozování účtenkové loterie. Lhůta pro podání přihlášky do konkurzu vypršela v úterý a jediný kdo se přihlásil, tak byla velmi známá loterijní společnost Sazka. Informoval o tom ve čtvrtek server Euro.cz.

Účtenková loterie - učtenkovka

Sazka splnila všechny zadané podmínky, a tak nevadí že je jediná kdo se přihlásil. Mluvčího ministerstva financí Michala Žurovce tvrdí, že tendr i nadále pokračovat podle plánu.

Do otevřeného výběrového řízení na účtenkovou loterii se přihlásil jeden subjekt. Ministerstvo financí bude postupovat v souladu se zákonem o veřejných zakázkách a výběrové řízení hodlá uzavřít, co nejdříve to bude možné,“ řekl serveru Euro.cz mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec.

Tiskový mluvčí Sazky Václav Friedmann potvrdil potvrdil serveru přihlášku do konkurzu a uvedl, že firma Sazka podala přihlášku do tendru v konsorciu se dvěma subdodavateli.

Účast v tendru zvažovaly také ostatní velké sázkové kanceláře v České republice, ale nakonec se rozhodli, že přihlášku do tendru nepodají. Proč tomu, ale tak je, nám prozradil mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava:

„Dosavadní zkušenosti z jiných zemí se nám nezdají příliš povzbudivé, zájem lidí o účtenkové loterie v čase neroste, spíš klesá. Zamýšlené spuštění účtenkové loterie navíc přichází v nevhodnou dobu, sázkové kanceláře momentálně řeší nová pravidla, která přinesly nové zákony o hazardu a praní špinavých peněz.“

¨Účtenková loterie - Sazka V účtenkové loterii se budou každý rok rozdávat výhry v hodnotě 65 miliónů korun. Prvních pět výher bude každý měsíc v rozmezí od 100.000 korun do 1 000 000 korun včetně věcné výhry automobilu. Hlavním cílem bude motivace zákazníků k přebírání účtenek od podnikatelů, což by mělo zefektivnit elektronickou evidenci tržeb, a tím pádem i samotný výběr daní

Přesně jak jsem tvrdil v prosincovém článku, tak loterie bude pod hlavičkou Sazky. Určitě se máme na co těšit, konkurz poctivě vyhrála nejzkušenější loterijní společnost v České republice.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
  • Řehák M.

    Já jim to přeju, maji nejvíc zkušeností, tak to snad nebude žádný propadák

  • Karlos

    Jak rikas dalo se cekat ze vyhraje Sazka. Me to je nakonec jedno ja stejne nebudu skakat podle babise a na uctenkovku mu prdim