Menu

Účtenková loterie bude spuštěna od Června 2017!

Jak jistě víte, tak od 1. 12. je v provozu Elektronická evidence tržeb (EET), která funguje téměř bez problémů. S tímto projektem má být od poloviny příštího roku spojena účtenková loterie. Ministerstvo financí aktuálně hledá provozovatele, který by zajistil všechny služby spojené s provozem.

Účtenková loterie - učtenkovka

Ministerstvo financí oznámilo start účtenkové loterie od 1. 6. 2017 a měla by se jmenovat „Účtenkovka„. V této loterii bude možné vyhrát věcné ceny, ale hlavním důvodem proč bude spuštěn tento projekt je, že loterie má zákazníky vyzývat k přebírání účtenek od podnikatelů, což by mělo zvětšit efektivitu systému elektronické evidence tržeb a podpořit čistotu podnikání.

Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová tvrdí:

„Na výhry bude poskytnuto 65 milionů korun. Každý měsíc by se výhercům účtenkové loterie mělo rozdat kolem 20-ti až 30-ti tisíc výher měsíčně. Hodnota prvních pěti výher bude vyšší, nejspíše v rozmezí od 100 000 do 1 milionu korun, včetně věcné výhry automobilu. Ostatní výhry jsou rozděleny do nižších finančních částek v řádech desetitisíců a stovek korun. Losovat se bude samozřejmě každý měsíc, vždy 15. kalendářní den, a to z účtenek vydaných za předem stanovené období.“

Konkurz na provozovatele účtenkové loterie

MInisterstvo financí ČR - logoMinisterstvo financí již vypsalo veřejnou soutěž na zajištění loterie. Každý uchazeč bude muset zajišťovat vypsané body: registrace hráčů, registrace a příjem účtenek, losování, výplata výher a zákaznická podpora. Součástí poskytované služby je i vytvoření a údržba webových stránek a mobilní aplikace pro hráče, která je nedílnou součástí!

Do veřejné zakázky se může přihlásit jakýkoliv uchazeč, ovšem všechno má svoje nároky,v tomto případě jsou poměrně vysoké. Uchazečův roční obrat musí být alespoň tři po sobě jdoucí měsíce minimálně 10 000 000 Kč, přičemž v posledních třech letech musel prováděl službu podobného charakteru, které se navíc účastnilo více než 15 000 hráčů.

Samozřejmě tyto podmínky, jsou pro obyčejné smrtelníky nesmyslné a nerealizovatelné, osobně si myslím, že zakázku vyhraje jedna z větších společností jako je Sazka nebo Loterie Fortuna.

Zdroj: http://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2016/mf-mezi-vyherce-rozdeli-65-milionu-rocne-26835

Více informací o účtenkové loterii naleznete v naší nové kategorii: Účtenková loterie – Účtenkovka

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.