🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Sazka v roce 2016 vyplatila sázkařům 4 823 755 859 Kč!

Rok 2016 je úspěšně za námi, pojďme se tedy podívat jak velkou částku Sazka rozdělila mezi své Sázkaře. Největší množství milionových a vyšších výher připravila tradičně nejhranější česká loterie Sportka, ve které padla i historicky druhá nejvyšší výhra. Nemálo korun rozdala i nejoblíbenější evropská loterie Eurojackpot.

Sazka shrnutí roku 2016

V loteriích od Sazky se v minulém roce rozdaly 4 823 755 859 korun. Tato částka bla rozdělena mezi 26 759 887 výherců. Pokud bychom tento ohromný počet výherců převedli na počet dospělých obyvatel v České republice, tak každý z nás by měl vyhrát minimálně 3 krát.

Milionáři za rok 2016

Výhry vyšší než jeden milion korun si v loňském roce odneslo celkem 153 sázkařů, přičemž 102 milionových výher  bylo ve Sportce, 19 v loterii Šťastných 10 a 17 milionářů v Eurojackpotu. K obrovskému číslu sportky se vyjádřil i Robert Chvátal, generální ředitel Sazky:

„Sportka je největší milionářskou loterií, kterou hraje nejvíce Čechů. Sazka rozšířila svoje portfolio o nové loterie a hry a je stále schopna růst. Jsem velmi rád, že patříme k nejdynamičtější loterii v Evropě,“

Druhá nejvyšší výhra v historii Sportky Ve Sportce padl dokonce v roce 2016 historicky druhý nejvyšší jackpot, o čemž jsem psal článek (Druhá nejvyšší výhra v historii Sportky: Sázkař vyhrál přes 200 milionů Kč!). Nejen ve Sportce, ale i v Eurojackpotu se vloni vyhrávalo! Na poslední chvíli, přesněji v posledním slosování roku si výherce z Královéhradeckého kraje odnesl 71 785 844 000 korun!

Díky prémiové hře u Eurojackpotu, si 130 šťastlivců vyrazilo na vysněnou dovolenou kolem světa v hodnotě 500 000 korun. Navíc jeden ze sázkařů Sportky odjel v nadupaném Mustangu!

Sazka v roce 2017 – sázení loterií online

Sportka online, Sazka se chystá na internet Pro rok 2017 má Sazka připravené velké množství inovací. Největším impulzem pro sázkaře by mělo být otevření online trhu, kdy si budete moct vsadit Sportku online, Eurojackpot online, Šťastných 10 online, ale i mnoho dalších nových her od přímo oficiálně od Sazky z pohodli domova. Dokonce by se mohly spustit i nové stírací losy online. Nejprve však musí Ministerstvo financi udělit Sazce licenci.

V Praze je nejvíc milionářů

V roce 2015 padalo nejvíc výher v okolí Prahy, přesněji ve Středočeském kraji. V roce 2016 už tomu tak nebylo, nejvíce milionových výher (30) padlo v Praze. Na druhém místě se umístil Moravskoslezský kraj s 18 milionovými výhrami, na třetím Středočeský kraj se 16 a „bramborovou“ pozici si odnesl Jihomoravský kraj se 16.

Nejméně milionových výher naopak putovalo do Libereckého kraje (5), stejně ta i do Pardubického.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
  • martin

    doufám že něco vyhrajete protože já na tu stránku nemužu najet s pozdravem Martin.cz

  • Jíťa

    Tak snad konečně letos. Každý rok počet milionářů vzroste