Rok 2021 v číslech od Sazky

Milionáři od Sazky za rok 2021

Milionáři od Sazky za rok 2021

Je nám všem jasné, že loterie, sportky i losy jsou o číslech. Především o nich. Ovšem, kromě toho, kdo se směje z nového nárůstu na účtu teď, nám takové čísla dokážou prozradit i to, kolika lidem se, díky Sazky, změnil život v minulosti. A to konkrétně minulý rok.

Pojďme se spolu podívat na to, kolik milionů korun, a výher všeobecně, Sazka rozdala, kolika hráčům tím změnila život, a ze kterých her si loňští hráči odnesli nejvíce. Povíme si o nejvyšší výhře za loňský rok, o šťastných svátcích a hrách na internetu. Zajímá tě, jak se Sazce dařilo rozdávat ceny v minulém roce? Tak pojďme na to.

Svátky v podobě Sazky

Loňský rok byl výrazně nakloněn svátečním událostem. Na Velký pátek před Velikonocemi padla druhá nejvyšší výhra loňského roku, a to Superjackpot v hodnotě 87 218 623 Kč. Těsně před Vánoci, dalším loňských svátkem, přišla i další loňská výhra. Pět dní před Vánoci nadělila Sazka sázejícímu dáreček v podobě Superjackpotu, v hodnotě 250 151 476 Kč. Hráč na svůj internetový účet obdržel nejvyšší loňskou výhru, a pátou nejvyšší výhru v historii Sazky.

Milionáři 2021

Sazka se loni opravdu činila, důkazem tomu byl i milionový týden v listopadu, kdy Sazka během jediného týdne udělala milionáře z 9 lidí. Ten týden padaly výhry od 1,5 milionů korun až po výhru 36 526 715 korun.

Za rok 2021 se milionových výher dočkalo až 250 hráčů, spolu s ostatními hráči, jejichž výhra nebyla sedmimístná, si pak mezi sebe rozdělili okolo 10 miliard korun, v 62 milionech výher. Jednalo se mimo peněžních výher také o hodnotné ceny v podobě luxusních aut, apartmánů či dovolených.

Minulý rok byl také výrazný v počtu her a výher na internetu, tam našlo své štěstí 43 hráčů.

Milionové hry

V Eurojackpotu našli Češi loni 25 výher v milionových číslech, o kousek více se hráčům ve stírání losů, v nich si zákazníci seškrábali dohromady 31 milionových výher. Největší část loňských výher vzešla z populární Sportky, která po České Republice rozhodila 136 milionových výher, za více než 1,2 miliard korun.

Zkuste svoje štěstí: aktuálně nejvyšší jackpoty u Sazky

Aktuální jackpot
1 024 000 000 Kč
Aktuální jackpot
189 000 000 Kč
Aktuální jackpot
60 000 000 Kč
Aktuální jackpot
59 900 000 Kč
Aktuální jackpot
12 000 000 Kč
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Shrnutí roku

Z loňského roku vzešlo jen o 33 méně milionářů než v roce 2014, kdy Sazka trhla rekord s 288 milionovými výherci. Ale i přes nižší počet výherců, rozdala Sazka v roce 2021 nejvíce výher ve své historii. Padla pátá nejvyšší výhra v historii Sazky. Prodalo se o 4 miliony losů více, než předchozí rok. Padaly velké výhry i na internetu, který se mezi zákazníky zase a kousek více rozšířil.
Ukončili bychom to slovy tiskové mluvčí Sazky, paní Veroniky Diamantové, která dodá sladkou tečku za krásným rokem, v podobě pomoci dětským domovům od této loterie:

„Sazka v loňském roce vyplatila historicky nejvyšší počet i objem výher. Všichni sázející vyhráli celkem 10 miliard korun. Z pohledu vygenerovaných milionářů se rok 2021 přiblížil sedm let starému rekordu, kdy se z milionů radovalo 288 sázejících. Rozhodli jsme se letos za každého milionáře udělat dobrý skutek. Sazka tradičně podporuje český sport, zejména cyklistiku a chce rozhýbávat děti. Darujeme proto 250 BMX kol a helem do padesáti dětských domovů po celé České republice,“ říká Veronika Diamantová, tisková mluvčí Sazky.

Závěrečné číselné shrnutí

Pojďme se na minulý rok podívat znovu, krátce a v bodech:

  • padly dvě několika milionové výhry v období svátků – na Velký pátek a těsně před Vánoci
  • padla pátá nejvyšší výhra v historii Sazky – 250 151 476 Kč
  • prodal se rekordní počet stíracích losů – 56 milionů kusů
  • zvýšil se počet her a vítězů na internetu
  • v listopadu během 7 dní dokázala Sazka vyprodukovat 9 milionářů
  • celkem padlo 62 milionů výher, v celkové hodnotě 10 miliard korun
  • v počtu i celkové ceně výher byl loňský rok rekordní
  • o více než milion zbohatlo v roce 2021, díky Sazky, 250 hráčů
  • za každého milionáře dává Sazka letos kolo a přilbu dětem z DD

Co víc říct, byl to rok plný výher a my doufáme, že ten nynější bude ještě o kousek lepší. Tak šťastnou ruku v roce 2022.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.