🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Rok 2021 v číslech od Sazky

Milionáři od Sazky za rok 2021

Milionáři od Sazky za rok 2021

Je nám všem jasné, že loterie, sportky i losy jsou o číslech. Především o nich. Ovšem, kromě toho, kdo se směje z nového nárůstu na účtu teď, nám takové čísla dokážou prozradit i to, kolika lidem se, díky Sazky, změnil život v minulosti. A to konkrétně minulý rok.

Pojďme se spolu podívat na to, kolik milionů korun, a výher všeobecně, Sazka rozdala, kolika hráčům tím změnila život, a ze kterých her si loňští hráči odnesli nejvíce. Povíme si o nejvyšší výhře za loňský rok, o šťastných svátcích a hrách na internetu. Zajímá tě, jak se Sazce dařilo rozdávat ceny v minulém roce? Tak pojďme na to.

Svátky v podobě Sazky

Loňský rok byl výrazně nakloněn svátečním událostem. Na Velký pátek před Velikonocemi padla druhá nejvyšší výhra loňského roku, a to Superjackpot v hodnotě 87 218 623 Kč. Těsně před Vánoci, dalším loňských svátkem, přišla i další loňská výhra. Pět dní před Vánoci nadělila Sazka sázejícímu dáreček v podobě Superjackpotu, v hodnotě 250 151 476 Kč. Hráč na svůj internetový účet obdržel nejvyšší loňskou výhru, a pátou nejvyšší výhru v historii Sazky.

Milionáři 2021

Sazka se loni opravdu činila, důkazem tomu byl i milionový týden v listopadu, kdy Sazka během jediného týdne udělala milionáře z 9 lidí. Ten týden padaly výhry od 1,5 milionů korun až po výhru 36 526 715 korun.

Za rok 2021 se milionových výher dočkalo až 250 hráčů, spolu s ostatními hráči, jejichž výhra nebyla sedmimístná, si pak mezi sebe rozdělili okolo 10 miliard korun, v 62 milionech výher. Jednalo se mimo peněžních výher také o hodnotné ceny v podobě luxusních aut, apartmánů či dovolených.

Minulý rok byl také výrazný v počtu her a výher na internetu, tam našlo své štěstí 43 hráčů.

Milionové hry

V Eurojackpotu našli Češi loni 25 výher v milionových číslech, o kousek více se hráčům ve stírání losů, v nich si zákazníci seškrábali dohromady 31 milionových výher. Největší část loňských výher vzešla z populární Sportky, která po České Republice rozhodila 136 milionových výher, za více než 1,2 miliard korun.

Zkuste svoje štěstí: aktuálně nejvyšší jackpoty u Sazky

Aktuální jackpot
2 374 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
85 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
65 200 000 Kč
Aktuální jackpot
60 000 000 Kč
Aktuální jackpot
12 000 000 Kč
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Shrnutí roku

Z loňského roku vzešlo jen o 33 méně milionářů než v roce 2014, kdy Sazka trhla rekord s 288 milionovými výherci. Ale i přes nižší počet výherců, rozdala Sazka v roce 2021 nejvíce výher ve své historii. Padla pátá nejvyšší výhra v historii Sazky. Prodalo se o 4 miliony losů více, než předchozí rok. Padaly velké výhry i na internetu, který se mezi zákazníky zase a kousek více rozšířil.
Ukončili bychom to slovy tiskové mluvčí Sazky, paní Veroniky Diamantové, která dodá sladkou tečku za krásným rokem, v podobě pomoci dětským domovům od této loterie:

„Sazka v loňském roce vyplatila historicky nejvyšší počet i objem výher. Všichni sázející vyhráli celkem 10 miliard korun. Z pohledu vygenerovaných milionářů se rok 2021 přiblížil sedm let starému rekordu, kdy se z milionů radovalo 288 sázejících. Rozhodli jsme se letos za každého milionáře udělat dobrý skutek. Sazka tradičně podporuje český sport, zejména cyklistiku a chce rozhýbávat děti. Darujeme proto 250 BMX kol a helem do padesáti dětských domovů po celé České republice,“ říká Veronika Diamantová, tisková mluvčí Sazky.

Závěrečné číselné shrnutí

Pojďme se na minulý rok podívat znovu, krátce a v bodech:

  • padly dvě několika milionové výhry v období svátků – na Velký pátek a těsně před Vánoci
  • padla pátá nejvyšší výhra v historii Sazky – 250 151 476 Kč
  • prodal se rekordní počet stíracích losů – 56 milionů kusů
  • zvýšil se počet her a vítězů na internetu
  • v listopadu během 7 dní dokázala Sazka vyprodukovat 9 milionářů
  • celkem padlo 62 milionů výher, v celkové hodnotě 10 miliard korun
  • v počtu i celkové ceně výher byl loňský rok rekordní
  • o více než milion zbohatlo v roce 2021, díky Sazky, 250 hráčů
  • za každého milionáře dává Sazka letos kolo a přilbu dětem z DD

Co víc říct, byl to rok plný výher a my doufáme, že ten nynější bude ještě o kousek lepší. Tak šťastnou ruku v roce 2022.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.