⚽️ EURO 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Historie a vznik evropské loterie Eurojackpot

Jak určitě všichni víte, loterie Eurojackpot je poměrně mladá. První losování proběhlo v roce 2012 a téměř ihned se stala jednou z nejoblíbenějších loterií světa, jelikož se hraje v sedmnácti (17) zemích Evropy, nabízí ohromné jackpoty až 2,5 miliard Kč, dvanáct (12) cenových úrovní a celkem slušnou pravděpodobnost výhry.

Historie evropské loterie Eurojackpot Samozřejmě nic nevznikne za pár týdnů, první myšlenky pro vznik loterie přišli na svět v již v roce 2006. K této myšlence vedla inspiraci od již fungující Evropské loterie Euromillions, která funguje již od roku 2004.

První myšlenka o založení loterie Eurojackpot

Poté co jednotliví zástupci loterijních her v evropských zemích viděli ohromný úspěch první evropské loterie Euromillions, rozhodli se v roce 2006 vytvořit koncept nové evropské loterie. Na tomto konceptu se podílelo šest (6) zemí Německo, Finsko, Dánsko, Slovinsko, Itálie a Nizozemsko. Cílem bylo vytvořit jednoznačně nejlepší evropskou loterii, která bude obsahovat vlastnosti jak se lidově říká: „Za málo peněz hodně muziky“ a to se také podařilo. Za 60 Kč můžete hrát o minimální jackpot, který činí 10 miliónů euro (280 miliónů Kč) až po neuvěřitelných 90 miliónů euro (2,5 miliard Kč). Hrajte eurojackpot online se slevou 50%

Dokončení konceptu a prodej tiketů

Poté co byl koncept na loterii vytvořen sešli se všichni zástupci šesti (6) zúčastněných zemí v Amsterdamu listopadu 2011 aby dokončili jednání o nové loterii Eurojackpot. Vše dopadlo bez problémů a ihned po jednáních se Estonsko rovněž rozhodlo účastnit loterie Eurojackpot.

První prodej vstupenek byl zahájen 17. března 2012 a zároveň vůbec první losování se konalo dne 23. března 2012.

Připojení dalších zemí do slosování

Jako první se k poskytování loterie Eurojackpot přidalo Španělsko dne 30. června 2012. 1. února 2013 se připojilo i Chorvatsko, Island, Lotyšsko, Litva, Norsko a Švédsklo. Česká republika a Maďarsko přistoupila k loterii 10. října 2014 a na Slovensku se hraje od 9. října 2015.

Díky sedmnácti (17) zemím, které se zúčastní loterie Eurojackpot si může loterii zahrát přibližně 270 miliónů lidí. Ovšem toto číslo je v dnešní době mnohem větší, jelikož Eurojackpot se dá hrát i po internetu a přístup k loterijním tiketům Eurojackpot online má naprosto každý z jakékoliv země na světě!

Mapa kde se hraje eurojackpot a euromillions
Mapa kde se hraje Eurojackpot (hnědo-zlatá) a Euromillions (modrá)

Nejvyšší výhry v loterii Eurojackpot

Jak jsem již zmínil, loterie Eurojackpot se hraje v 17 zemích (Česká republika – poskytovatel: Sazka, Dánsko, Estonsko, Finsko, Chorvatsko, Island, Itálie, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Norsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko a Švédsko).

Nejvyšší výhry v loterii Eurojackpot

Hrát eurojackpot online teď hned!

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.