🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Prokletí vítězů aneb čím se vítězové loterií nechlubí

Prokletí vítězů loterie.

Prokletí vítězů loterie.

Všichni sníme o tom, jak to tam jednoho dne padne. Otevřeme výsledky, kontrolujeme tiket a je to tam. Je to tam! Srdce zrychlí tep, žílami se valí adrenalin, na tváři se rozlévá úsměv. A v hlavě, dříve nebo později, vyvstane otázka – a co teď?

Výhra v loterii je sladká představa. Dokonce už i víme, jak po výhře v loterii zůstat anonymní, o tom jsme si psali zde. Ale co potom? Jak to člověka změní, když už nemusí pracovat, jak se začneme chovat, když máme pocit, že nám všechno patří – jaký je život po výhře v loterii?

Lehce získáš, lehce ztratíš

Problém s penězi získanými výhrou je jednoduchý – peníze ztratí hodnotu. Jde o to, že jsme od dětství učeni, že jsou věci, zpravidla ty dobré, které si musíme zasloužit. A s penězi to není jiné. V momentě, kdy peníze získáme bez snahy, nemají pro nás hodnotu odvedené práce, a proto s nimi nakládáme rozmarněji.

Podle zahraničních webů až 70 % výherců svou výhru utratí do pěti let a méně. A to, ať už jde o milion korun nebo milion dolarů.

Má rád tebe nebo tvůj účet?

Přátelé. To je jeden z nejbolestivějších aspektů po výhře v loterii. Pokud se rozhodneš nezůstat anonymní nebo to jen dostatečně nedokážeš utajit před tvými přáteli, velice brzy zjistíš, že se okruh tvých „přátel“ rozrůstá.

Určitě tě napadne, že si toho všimneš, že prostě nebudeš přijímat nové lidi do svého okruhu známých, ale jsi si jistý, co se stane s tvými „známými“ v momentě, kdy zjistí, že máš na o pár nul více než oni? V mnoha případech si lidé okolo výherce začínají častěji a znatelněji stěžovat na finanční problémy, často i na ty vymyšlené. Protože, přeci pomůžeš kamarádovi, nebo ne?

Nový životní styl, noví přátelé

K výše uvedenému bodu je důležité dodat ještě pár slov – po výhře v loterii je nutné počítat s tím, že stejně jako se ti změní životní styl, vyměníš i přátele. A to z jednoduchého důvodu, staneš se finančně nezávislým, když budeš chtít letět na týden do Paříže a odtamtud na víkend do Hong Kongu, tak poletíš. A budeš hledat někoho, kdo může letět s tebou, a ať chceme nebo ne, určitě bychom nechtěli neustále někoho dotovat. Nechceš neustále řešit, zda má tvůj přítel dovolenou a kdy, chceš někoho, kdo prostě kývne a poletí.

Čím více máš, tím méně máš

V momentě, kdy vyhraješ v loterii, začneš si připadat jako nejbohatší člověk na světě. Ale v momentě, kdy tě takto bohatého postaví mezi lidi bohatší, tvůj pocit vymizí. Začneš si připadat chudý. Je to běžný jev, v momentě, kdy máš na svém účtu milion, a stojíš mezi lidmi, kteří žijí od výplaty k výplatě, připadáš si nedosažitelný. Ale ve chvíli, kdy jsi v místnosti s lidmi, kteří si žijí miliardový život, začneš mít pocit, že jsi chudák. Peníze i štěstí jsou relativní pojmy.

Otázky o penězích budeš nesnášet

Všechny zajímá, jaké to je přijít k penězům bez práce, a tyto otázky tě tedy neminou. Jaké to je žít s tolika penězi? Co s nimi děláš? Za co utrácíš? Kolik ti zbývá? Kolik máš na účtu? To jsou přesně ty otázky, na které bychom se neměli ptát, ale ptáme se. A ptáme se výherců loterií, losů a různých soutěží. Generálního ředitele bychom se na to nezeptali.

Závěrem…

Tohle je pět věcí, které se dějí výhercům v loterii a kterými se rozhodně nechlubí.

Pojďme si to tedy závěrečně shrnout v bodech, ať v tom máme jasno:

  • Čím víc peněz máš, tím rychleji a jednodušeji je utratíš.
  • Až 70 % výherců utratí svou výhru do pěti let a méně.
  • Spousta tvých přátel bude očekávat finanční podporu.
  • Spousta tvých známých ti začne lhát, aby z tebe vymámilo finance.
  • Nejspíš bude nevyhnutné najít si nové přátele.
  • Stejně jako budeš objevovat svůj nový životní styl, budeš muset objevit i nové lidi se stejným životním stylem.
  • Čím více vyhraješ, tím výše se ve společnosti dostaneš. Čím výše se dostaneš, tím chudší si budeš připadat.
  • Peníze jsou relativní.

Tohle je od nás pro dnes vše a těšíme se na vás u dalšího článku!

Kdybys přeci jen chtěl zkusit své štěstí –

Aktuální jackpot
2 374 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.