⚽️ EURO 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Jak zůstat anonymní po výhře v loterii?

Anonymita při velké výhře v loterii

Anonymita při velké výhře v loterii

Na účet ti přistane obrovská suma peněz, se kterou si můžeš dělat cokoliv, je tvoje. To zní jako sen, co? Výhra v loterii je snem mnoha a mnoha lidí, ale přichází tady další otázka - co potom?

Byť už se dnes nemusíme pro peníze loudat celým městem, s batohem na zádech a kufrem v ruce, do banky, neznamená to, že po návalech euforie a nikde nekončícího štěstí nepřijde strach. Spolu s rostoucími čísly na účtu budou růst i nechtěné hovory, schůzky a nabídky od bankovních, i nebankovních společností. Objeví se hromada starých známých a přátel, kteří náhodou mají problém,… Pojďme se spolu podívat, co můžeme udělat pro to, abychom po výhře v loterii zůstali anonymní.

Stát od státu

To, že si něco přečtete o našich loteriích, ještě neznamená, že když si koupíte výherní los na dovolené v Americe, Karibiku, či jen vedle na Slovensku, budou pravidla stejná. Kdepak. Je důležité si před každým zakoupením losu uvědomit, jaká pravidla v dané zemi platí.

V Americe je například pouze 11 zemí, kde umožňují výhercům zůstat v anonymitě, jinde ne. Přičemž na výhru v loterii platí pravidla, že se případný výherce musí řídit pravidly hazardu toho státu, ve kterém los koupil, nikoli toho, kterého je občanem. Mezi americké země, kde zůstanete v bezpečí, pod rouškou anonymity, patří Delaware, Kansas, Maryland, Mississippi, Montana, New Jersey, Severní Dakota, Ohio, Jižní Karolína, Texas a Wyoming.

Anonymní výherce v ČR

Kromě okolních zemí je ale samozřejmě také potřeba se podívat na tu naši. Česko je regulérně dobrá země na výhru v loterii, jelikož to, zda se rozhodneš odhalit se nebo zůstat v anonymitě, je pouze na tobě.

No jo, jenže to, že o tobě nebudou psát ve všech médiích a tisknout k tomu tvou fotku ti ještě nezajistí anonymitu osobní. Komu všem to řekneš? Komu můžeš věřit? Řekneš to vůbec někomu? A stačí to neříct?

Mlčeti zlato

Inu tak první krok k anonymitě, jsme si už naťukli, je vcelku jednoduchý – mlč.

Nikomu nic neříkej, nevysvětluj, neobjasňuj. Nemluvit nestačí, sleduj své kroky a rozhodnutí. Nezapomeň na to, že každá akce má reakci. Nekupuj si během týdne barák za miliony, nejdražší oblek široko daleko a ani nejluxusnější fáro. Žádná výpověď v práce a odlet na Bali.

Prostě chvíli počkej, média vydají zprávu o tvé výhře, bez tvého jména. Nemuselo by však být těžké si lehkovážné utrácení velkých obnosů peněz spojit s nedávnou výhrou anonyma. Pro peníze, musíš-li pro ně osobně, si přijeď v normálním oblečení, autem či hromadnou dopravou a mysli na to, že vchod do budovy sázkové společnosti mohou sledovat média.

Je jisté, že lidé ze sázkové společnosti jsou profesionálové, zvyklí na obdobné situace. Proto by nebylo od věci pracovníky dané pobočky kontaktovat, a předem se domluvit, jak předání proběhne. Milerádi ti poradí nějaký vedlejší či pracovní vchod, abys dokázal uniknout nevyžádané pozornosti. Například Sazka toto zvládá na jedničku.

Oborníci, jsou přátelé

Výhru vyzvedni tak pozdě, jak to jen půjde. Opadne z tebe prvotní šok a přebytečné emoce, budeš uvažovat reálně a klidně. Jako jeden z prvních kroků se vydej k odborníkům. Najdi si finančního poradce, případně banku, která ti pomůže spravovat tvůj majetek. Sleduj recenze, dej tomu čas, sice to bude zdlouhavé, ale tady na kvalitě a profesionalitě záleží víc, než kdy jindy.

Ptej se

Ptej se odborníků, řiď se jejich radami. Pokud máš dluhy nebo problémy z minulosti, tak začni řešit je, dříve než nové auto nebo barák, nakládej se svým majetkem pomalu a obezřetně.

My ti budeme držet palce, aby tvou největší starostí bylo vybrat správnou dovolenou. Za chvíli jsme zpět s novým článkem, do té doby – opatrně!

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.