🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Nikdy nehrál a hned trefil rekordní jackpot

Když sázíte, chce to především pořádný kus štěstí. Vytrvalost vám pomoci k vysněné výhře může, ale není nutná. Podobně jako v případě jistého Američana.

Američán vyhrál 533 milionů dolarů

Když se na někoho usměje milionové štěstí

Šťastlivec se jmenuje Richard Wahl. Svých 22 dolarů proměnil na jisté benzínové pumpě v nákup v podobě Coly a několika tiketů do loterie Mega Milions. Vyplatilo se, stal se majitelem rekordního jackpotu. Jedna z historicky nejvyšších výher činila 533 milionů dolarů, tedy v přepočtu 12,5 miliardy korun.

A co je na celém příběhu (mimo vysoké výhry) nejzajímavější? Velká náhoda, která výherce potkala. Jak se později svěřil, nikdy předtím ho sázky příliš nezajímaly. Reklamu na ně míjel bez nejmenšího zájmu.

Před osudnou výhrou si pořídil svůj první tiket. Na ten nevyhrál nic. Naštěstí ho to neodradilo, hned následující sázenky mu to bohatě vynahradily. Původně na ně však zapomněl. Když tedy po slosování v televizi slyšel o vítězi obřího jackpotu, nijak vážně ho nenapadlo, že by to snad mohl být on sám.

Jeho snem je v první řadě si přestavět starou Corvettu z roku 1964. Richard však dokázal, že není přílišný materialista. O další peníze se totiž hodlá rozdělit s těmi, kteří je, podle jeho názoru, potřebují více než on sám. Jak sám konstatoval, není ten typ, který by jen utrácel za zábavu.

Richard Wahl výherce Mega Millions
Richard Wahl, výherce Mega Millions

Na kolik si vítěz přijde

Sázenku si šel zkontrolovat. A neuvěřitelná souhra okolností pokračovala. Původněsvá čísla zadal špatně, výhra se tedy ukázala v podstatně nižší sumě (přestože i tak velmi zajímavé). Když se však ukázalo, že nevyhrál 1 milion dolarů, tedy 23,5 milionu korun, ale násobně víc, byl Richard v naprostém šoku.

Reálně si však vítěz přijde na o něco méně, protože se rozhodl, že si nechá celou sumu vyplatit najednou. I tak by mu ovšem mělo zbýt velkorysých v přepočtu 7,6 miliardy korun.

Co s výhrou pyšný majitel udělá?

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.