Menu

Padl evropský rekord s výhrou více než 5 miliard korun

Rekordní evropská výhra ve výši 5,38 miliardy byla pokořena. Kdo je šťastný výherce a jak se mu pohádková výhra vlastně vydařila?

 

Evropský rekord 5 mld korun padl v Itálii.

Cesta k rekordu

Informace přinesl list La Repubblica. V této chvíli se ví, že novopečený milionář pochází z Itálie, konkrétně k této přelomové chvíli došlo v baru Marino v městečku Lodi, které se nachází nedaleko Milána. Neznámý šťastlivec si za pouhých cca 50 Kč (v přepočtu) pořídil los do loterie Superenalotto.

Vítězná čísla, která se přetavila v rekordní sumu 209 160 411 EUR, tedy v přepočtu 5,38 miliardy korun, byla pak konkrétně 7, 32, 41, 59, 75 a 76. Sám vítěz je ovšem nevybíral a nechal je zaškrtnout terminálem. Kdo je tajemným výhercem, to se zatím neví.

Netuší to ani zaměstnanci dotyčného baru, kde se prodal los. Tyto tikety si totiž chodí kupovat velké množství lidí a nejinak tomu bylo i v inkriminovaném dni. Provozovatelé tak novinářům pouze předložili potvrzení, že se výherní tiket u nich opravdu prodal.

Zatím neznámý šťastlivec

Majitel výhry se zatím nepřihlásil ani loterijní společnosti. Na to, aby si výhru vyzvedl, má až 90 dnů. Zatím proto ani nevíme, jaké pocity má nebo co si chce za výhru koupit. (Osudy českých milionářů pod lupou.) Jisté každopádně je, že nemalou část mu „ukrojí“ stát. Daň z takovéto sumy totiž bude činit 25 milionů eur.

Jackpot v Superenalotto narostl do závratných výšin proto, že předtím se jej dlouhých 14 měsíců uhodnout nikomu nepodařilo. Tato loterie je ostatně na štědré výhry poměrně bohatá. Předtím se v říjnu 2010 podařilo jistému hráči vyhrát hned 177 miliard eur, což byla částka dosud nejvyšší.

O loterii Superenalotto

Superenalotto je nejstarší italskou loterií, pochází už z roku 1950. není bez zajímavosti, že o její získání usilovala před nedávnem také tuzemská Sazka Group. Nakonec ale její nabídka nestačila. V současnosti tak koncesi vlastní italská společnost Sisal, která ji bude mít v rukou příštích devět let.

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.