Menu

Neuvěřitelný svět náhod aneb stalo se v loterii

Výhra v loterii je vždy dílem náhody. Někdy umí ovšem náhoda zamíchat kartami pozoruhodným způsobem. Podívejme se na čtyři největší zajímavosti.

Náhody a zajímavosti které se staly ve světě loterií

133 výherců

Vyhrát jackpot určitě potěší. Co potěší o něco méně, je skutečnost, že jste nevyhráli sami. Výhru dělit dvěma nebo třemi ještě není taková pohroma. Obzvlášť, když zjistíte, že celková suma výhry byla 16 293 830 liber neboli téměř půl miliardy korun. I tak na vás zbude dost.

Trochu jiná situace nastane, když je vítězů dokonce 133 a výhra se tedy bude dělit. V roce 1995 se tak skutečně stalo po rozlosování výherních čísel: 7, 17, 23, 32, 38 a 42. vzhledem k počtu výherců tak na jednotlivce zbylo „jen“ 122 510 liber, tedy 3,5 milionu korun.

Netradiční výherní kombinace

Sázíte náhodnou kombinaci čísel nebo jste zvyklí se držet těch „svých“? A napadlo by vás, že i prostá řada čísel 1, 2, 3, 4, 5, 6 může být výherní? Jak potvrzují zástupci společnosti Sazka, na tato čísla vsází překvapivě hodně hráčů i u nás.

A v Anglii už se dokonce podařilo tuto kombinaci proměnit ve výherní. I přesto, že vypadá zdánlivě velmi banální, povedlo se na ni vyhrát jackpot 4 miliony liber čili v přepočtu 120 milionů korun. Co je ještě pozoruhodnější, že vítěz nebyl na tuto kombinaci jen jeden. Rovnou 10 000 lidí uhodlo správná čísla. Výhra se tedy opět dělila a původní milionový jackpot se stal spíše symbolickou výhrou. Každý výherce dostal 400 liber.

Šťastná sedmička

Mezi sázkaři se najde i dost těch, kteří vsází na pověstnou šťastnou sedmičku. Ať už je to přímo číslo sedm nebo jeho násobky. A vyplácí se to.

Tedy, jak se to vezme. Výherní kombinace 7, 14, 21, 35, 41, 42 sice v anglické loterii padla, nicméně podobný nápad si na ni vsadit mělo v roce 2016 4 082 lidí. Každý si tak odnesl pouze 15 liber. A aby to nebylo málo, historie se opakovala i v roce 2017.

Dvakrát do téže řeky

Na číselné kombinaci 4, 15, 23, 24, 35, 43 se nezdá být nic neobvyklého. Pozornost vzbudila až v momentě, kdy úplně stejná čísla padla podruhé. Zajímavé je i to, že napodruhé se výhra dělila osmnácti. Jakkoli to vypadá nepravděpodobně, ukázalo se, že jsou hráči, kteří si na již jednou výherní kombinaci vsadí znovu.

Více zajímavostí a novinek ze světa loterií si můžete přečíst na našem webu v přehledu novinek.

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.