🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Auta loterijních milionářů: Jaké byste si koupili vy?

Jo no… to bych si taky koupil… a kdybych vyhrál, koupil bych si ještě bavoráka, nebo ne ten je už trapnej, Maserati nebo Ferrari, ať všichni čumí… Občas se obrovské plány od skutečnosti, když opravdu v loterii vyhrajete, pěkně liší. Nejčastějšími investicemi po výhře bývají domy a ihned po nich automobily. Není to zrovna nejvýhodnější investice, ale co si budeme povídat, ale vyhráli jste několik desítek milionů, tak si snad můžete pro jednou udělat radost, no ne? Všímáte si, jak se se zvyšujícím se rozpočtem začnou ty malé „drobnosti“ měnit? Tak nějak monstróznět?

Jaká auta si kupují výherci loterií a obrázek lamborghiny

Tak jaká vozítka si zakoupili výherce loterií? Někteří si pochopitelně koupili auťáky na to, aby ostatní čuměli, no ale jiní si koupili docela obyčejná auta. Jaké byste si koupili vy?

Co bunda, to auto

Výherce britského Lotta Tom Naylor vyhrál 15,5 milionu liber a asi ke každé bundě potřeboval jiné auto, takže si koupil Rolls-Royce Phantom, tři Jaguáry – XJ, XK a XJ220), bonďáckého Astona Martina DB9, Land Rovera Discovery a Hummera.

Milujeme pandy

Nějaká paní Petra L. (zní to docela povědomě česky, viďte), vyhrála v roce 2007 v německé loterii 15 milionů eur. Byla to skromná paní a nás čím dál tím více utvrzuje, že snad musela mít české kořeny, jak jinak si vysvětlit, že si společně s manželem koupili v Polsku vyrobený Fiat Panda za 10 tisíc eur?

Červená korveta je prostě červená korveta

Představte si, že pracujete jako dělník ve Škodovce, vyhrajete pár milionů a jdete si raději koupit Toyotu. No, tak něco podobného udělal William Shanteau, který společně s dalšími 14 kolegy z práce vyhrál v americkém Powerballu (je hezké, že se rozdělili a ne jak paní lakomá vaflářka, která si chtěla nechat všechno a stejně o všechno díky své lakotě přišla). Přišel si tak na hezkých 1,2 milionů dolarů. William pracoval v detroitské automobilce Chrysler, ale ani tak si Chrysler raději nekoupil, asi věděl proč, a namísto toho si koupil červenou Chevrolet Corvette.

Ani 54 miliony mě z vězení nevylákáte!

Také vás ty, kteří tak často nevsázíte, občas přepadne nápad, že byste si měli vsadit, poté, co si přečtete, kolik lidí zase u nás vyhrálo ve Sportce? Tak nezoufejte, i když často nevsázíte, neznamená to, že nemáte právo vyhrát. Stejně tak jako bachařka Garina Fearon, která si sem tam z času na čas, když ji přepadne melancholická nálada, nějaký ten tiket koupí. Koupila si MegaMillions a vyhrála 54 milionů dolarů. I přesto však byla skromná. Je to jako byste došli do cukrárny a koupili si větrník, ale dali si colu bez cukru. Moc se to k tomu nehodí, a když už hřešíme, tak pořádně snad ne? Ale asi ne v případě Gariny, která si koupila nové pětkové BMW, a jelikož vězeňské prostředí ráda zřejmě měla, zůstala pracovat v tom newyorském Rikers Islannd Prison.

Prosím pět Audinek

Gillian Bayford společně s manželem Adrianem vyhráli jeden z největších jackpotů v historii britské loterie, konkrétně šlo o částku 148 milionů liber. Gillian auta prostě milovala, tak je prostě po troškách nakupovala. Hned koupila tři Audinky Q7 SUV za 60 tisíc liber a dvě mešní Audinky Q5s za 40 tisíc liber, kterými podarovala svou rodinu. Proč tak bláznivě nakupovala? Je to jako byste šli do obchodu, viděli dobré triko a koupili si jich hned pět. No, tak tak to přesně nebylo. Nakonec se Gillian a Adrian rozvedli a Gillian si vzala Audinkového prodejce. Jak průhledné, viďte?

Hodný dědeček

Peter Congdom z Cornwallu vyhrál 13,5 milionů liber a hned na něm byla jeho vášeň pro auta poznat. Koupil totiž během prvních pěti měsíců hned 12 nových kousků včetně BMW i8 za 115 tisíc liber, Range Rover a speciální limitovanou edici Land Rover Defender. A znovu jsme v té cukrárně. Představte si, že si objednáte zákusky. Ochutnáte kousek a nějak vám nechutná. No tak se někoho vedle zeptáte: „Hele, nechtěl bys to? Mně to nějak nechutná.“ No a pan Congdom asi řekl: „Hele, děcka, mně to auto nějak nesedí, nechcete ho?“ A takto štědře podaroval nakonec celou rodinu.

Nepouštějte ho z té klece!

Tam Gavin Davies prožil pěkně krušné chvilky. V kleci se totiž mlátil s podobně agresivními jedinci. Ale Gavin dostal velkou šanci. Vyhrál v loterii, a co si myslíte? Koupil si přesně to čumící auto. Lamborghini Spyder LP560-4. Krása. Ale bojovník se v něm nezapřel. Zabojoval přímo v autě, ale v lamboďákovi ne, v jeho Audi, když přiškrtil svou přítelkyni bezpečnostním pásem během čekání v zácpě. Ano, pochopitelně, šel si za to sednout.

Nejlepší jsou prověřená auta – ta ojetá

Ir jménem Simon Fagan vyhrál v irském Lottu 3,6 milionů eur. Asi věděl, že k lepšímu životu mu lepší auto neposlouží a navíc byl velmi, ale velmi skromný. Nekoupil si totiž Porsche a ani Ferrari, ale Kiu, a aby té skromnosti nebylo málo, tak hned ojetou se 150 tisíci mílemi na tachometru.

Takže jaké automobily si výherci loterií kupují nejčastěji?

Land Rover, Audi, Jaguar, Mercedes-Benz, Ford, BMW, Peugeot, Porsche, Toyota, Vauxhall.

Změnili jste po přečtení článku názor? Nebo zůstáváte věrni svému vysněnému automobilu? Nakonec vám dám ještě menší radu v účtenkovce můžete hrát o Ford Focus.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.