1000 free spins + 200 000 Kč vstupní bonusy! 💎
Pro velké hráče máme velké bonusy. Zadej svůj email a přijdou ti během minuty. Hodně štěstí!
Kdo by nebyl rád, kdyby vyhrál v loterii? Jackpot ve Sportce nebo hned Eurojackpot? Možná snad ten, který již vyhrál a netouží už tolik po penězích, protože zkrátka to, co vyhrál, mu bohatě stačí. Na druhou stranu jsou však i lidé, kteří vyhrají několikrát a stále jim peníze nestačí. Buď hodně rozhazují, nebo se loterie staly jejich koníčkem. Každý máme nějaký koníček. Někdo rád peče, druhý chodí na houby a třetí vyhrává loterie.
Říkáte si teď možná: „Zatraceně, proč já nikdy nevyhraju?“ Možná děláte v něčem chybu, možná volíte špatná čísla (tipy na výběr čísel najdete v tomto článku), zkrátka v něčem musí být zakopaný pes, když se někomu podaří v loterii vyhrát například sedmkrát. Jasně, loterie jsou o štěstí, ale vyhrát v loterii sedmkrát? Štěstí je vyhrát jednou nebo dvakrát. Ale sedmkrát? To přeci už musí existovat nějaký systém či návod. Takže? Pojďme se na ten systém štěstí podívat detailněji.
Samozřejmě, i s náhodně vygenerovanými čísly můžete vyhrát, jde přeci o náhodu. O šťastnou náhodu. Nicméně, dáváte tak osud své výhry do rukou někomu jinému, respektive počítači, kterému je jedno, jaká čísla vyplivne. Opakovaní výherci loterií často sází svá oblíbená čísla nebo čísla, která si zkrátka vyhledají. Jak často vyhrávají? Jaké kombinace jsou dobré? Jestliže najdete takové kombinace, které shledáte vyhovujícími, zůstaňte u nich, ať se děje cokoli. Zkoušejte to s nimi pořád dokola. To je jedna z taktik.
Člověk by neměl být líný. Neměl by nechat za sebe přemýšlet stroj. Na co máme mozek? To je snad ta výhra taková banalita, že za sebe necháme rozhodnout někoho jiného? To snad sloupeček v Euromilionech stojí 5 Kč, abychom prostě zavřeli oči a mrštili šipkou do terče a doufali, že se trefíme do černého? Přesně tak to je i s loteriemi. Pokud nejste profesionální vrhači nožů v cirkuse nebo jasnovidci, proč to vůbec takto zkoušíte? Myslíte, že výběr někoho nebo něčeho jiného je lepší než ten váš? Ale kdepak. Stejně tak, jako věříte, že vaše dítě je nejlepší, musíte věřit, že i vaše čísla jsou nejlepší. Že jednoho dne zkrátka vyhrají. Když tomu budete věřit, tak tomu tak jednoho dne skutečně bude.
Prostě dojdete do trafiky, nebo teď už to sázení máme jednodušší, protože u Sazky můžeme sázet online. Na jednu stranu by se dalo říci: tím lépe, na druhou stranu: tím hůře. Proč? Je to přeci fajn, že se nemusíte trmácet na poštu, do trafiky a hlídat si čas, aby neměli zrovna polední přestávku nebo náhodou nezavřeli krám. V tomto máte jistě pravdu. Nicméně, je-li sázení takto snadno dostupné, často zapomenete na strategii. Zkrátka nedáte si na výběru čísel tolik záležet. Je to ovšem diskutabilní. Právě online sázení by mělo vaši strategii naopak podpořit. Můžete si dopřát dostatek času na přemýšlení. Opravdu, profesionální výherci loterií sice mají svá oblíbená čísla, vyhledávají pravděpodobnosti jejich tažení, ale zkrátka si z času na čas sednou i na několik hodin k počítači a čísla prověřují, případně hledají jiné a vhodnější kombinace.
Vezměte si za příklad toho vrhače nožů. Co je vaším zaměstnáním? Jste asistentka, programátor, realitní makléř nebo svářeč? Jste profesionál ve svém oboru, to bezesporu, ale nejste profesionál ve vrhání nožů. Stejně tak jako by si vrhač nožů neporadil s programováním, vy si neporadíte s vrháním nožů. To, že se jednou trefíte do terče, z vás nedělá profesionály. To z vás dělá dítě štěstěny. Možná vyhrajete jednou, ale už velmi málo pravděpodobné je, že vyhrajete bez jakéhokoli systému opakovaně. Nic není tak jednoduché.
Ať už sázíte na cokoli, vždy musíte u toho přemýšlet a počítat. Co to znamená? Že prostě nepůjdete a neutratíte celý svůj důchod v loterii. Musíte si nastavit pevnou částku, kterou jste ochotni za určité období do loterií investovat. Jak by to vypadalo, kdybyste, půlku výplaty uvalili za tikety? Říkáte si, že se vám to přeci musí vrátit, když do toho tolik investujete? Ovšem, nic není zrádnějšího než tento systém nesystém. Než přijde slosování, jste plni euforie, že jistě něco vyhrajete a pošetile začnete plánovat, co si za to koupíte, koho potěšíte finančním obnosem, aby si také mohl něco hezkého pořídit a bla bla bla, takto jsme přemýšleli už všichni.
Nicméně, toto je velmi iracionální jednání, je to tzv. loterijní horečka. A co když veškerá vaše slosování skončí? Skončí a vy nevyhrajete laur nic? Nebo stovku? Dvě? Tisícovku? Neprodělali jste deset tisíc, ale jen devět? Budete sedět v obývacím pokoji s hloupými tikety za tolik peněz, s depresí a rozhořčeností nad sebou samým a nad tou zpropadenou loterií, která prostě nefunguje. Ona funguje, ale jinak. Teď abyste přemýšleli, jestli tento měsíc v těch děravých kozačkách ještě vydržíte, protože na nové mít nebudete – musíte mimo to zaplatit nájem, inkaso nebo hypotéku. Co z toho plyne? Vždy sázejte pouze tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.
Jestli v životě po něčem toužíte, musíte na svém snu makat a musíte v něj věřit. Bez toho to nejde. I Steve Jobs seděl v garáži v umaštěném vytahaném triku a jedl jablka. Kdyby ve svém snažení přestal, jen stěží byste teď tento článek četli na svém iPhonu. Stala se z něj ikona, ale nebyl by jí, kdyby se přestal snažit. Tudíž, chcete-li vyhrát, musíte se snažit. Neznamená to, že neustále budete chodit do trafiky a zaškrtávat náhodný tip, že na mobilu budete volit generátor náhodných čísel. To je lenost a s leností svého snu nedosáhnete.
Nikdo se nerodí jako dítě štěstěny. I když se můžete jmenovat pan Šťastný, prohra v loterii z vás může rázem udělat smutného pana Šťastného. Takže jestliže vyhrajete jednou, neznamená to, že budete vyhrávat pořád. Najednou se z vás stanou chamtivci a chcete víc a víc. Musíte uvažovat a tetu chamtivost neposlouchat. Žádném případě, prohrajete totiž to, co jste právě vyhráli. Vyhrajete-li nějaký radostný obnos, radujte se, neprotočte ho hned vzápětí. Běžte domů a přemýšlejte klidně nad další sázkou nebo investicí, která vám přinese další peníze, ale přemýšlejte.
Když už se dáte na sázení, musíte to dělat pořádně. Když se rozhodnete naučit dělat stojku na rukách, musíte trénovat pořád. Nemůžete přeskočit den, týden, měsíc. Bez toho byste se tu stojku nikdy nenaučili, stejně tak nikdy nevyhrajete, když odpadnete na nějaké období vždy po prohře.
Zkrátka a dobře, musíte vytrvat, nesmíte se vzdát příliš brzy, což mnoho lidí dělá. Kapitulace není nikdy řešením. Nepřestávejte jen protože jste týden či měsíc nic nevyhráli.
Věřit v tažení pouze sudých nebo lichých čísel je ještě malichernější než věřit na náhodný tip. Naprostá většina tažených kombinací čísel totiž nejsou čistě lichá či sudá. Stejně tak tomu je u vysokých a nízkých čísel. Někdy se sice může stát, že vyhrají převážně nízká či vysoká čísla, nebo sázíte data narození, ale tento systém vás k úspěchu zřejmě nedovede.
Nemáme teď na mysli, abyste hned svou první potenciální výhru dali na charitu, ale to samozřejmě můžete, byl by to čin velmi šlechetný. Spíše vás nabádáme k tomu, abyste vytvořili loterijní klub, ve kterém si případnou výhru mezi jejími členy rozdělíte. Chamtivost není dobrá vlastnost, a i v životě je to jako v pohádkách, kdo chce moc, nemá nic (podobný příběh zažila jedna servírka, která byla ale moc chamtivá a nechtěla se o výhru podělit). Založení klubu je určitým a velmi racionálním návodem na výhru v loterii, ostatně takový klub založil i několikanásobný výherce a matematik Stefan Mandel, který si vypočítal výhru v loterii.
Taková náhoda, aby opět vyhrála stejná kombinace čísel, je velmi nepravděpodobná. Ještě méně pravděpodobné je, že zvítězí čísla po sobě následující – 12, 13, 14, 15, 16, 17. To opravdu ne.
Představili jsme vám rady dobré, i ty špatné. Z těch dobrých se poučte a případně přehodnoťte svůj systém sázení. Z těch špatných se také poučte a vidíte-li se v nich, také tento systém přehodnoťte. Přesně toto je totiž důvod, proč řada z vás ještě ani jednou v loterii nevyhrála, přitom to zas až taková věda není. Věřte nám.