Menu

Jaké taktiky na výherní čísla nejčastěji volíme?

Jaká čísla do loterie vybíráte vy? Někdo věří ve šťastná čísla narození sebe a svých milovaných, někteří nedají dopustit na svá šťastná čísla. Existuje nespočet způsobů a kombinací těch šťastných výherních čísel. Šťastná čísla, šťastná loterie – kde se o štěstí nejraději pokoušíte vy? Je to Sportka, Keno nebo páteční Eurojackpot?

Jaká čísla tipovat v loterii

Šance vyhrát jakoukoli loterii bývá přirozeně velmi malá, nicméně, ta šance zde je a dnes a denně nových milionářů a miliardářů přibývá. Proto nás pořád láká sázet, proto nás nadchne každá novinka o novém členu v Henriho klubu miliardářů a možná trochu škodolibě nás potěší nebo upřímně zarmoutí, když někdo vyhranou částku pro svou vlastní hloupost promrhá. Příběhů o tom, kterak lehce nabyl a lehce pozbyl, je plno. Tyto příběhy často budí úsměv a především pak slouží jako varování pro každého nového milionáře čemu se určitě vyvarovat.

Nejčastěji tažená čísla

Nejčastěji taženým číslem například irské National Lottery je míček číslo 44. Od zahájení činnosti loterie v roce 1994 byl tažen v 253 případech. Dalšími častými čísly jsou:

  • loterijní čísla 38 – ve 251 případech
  • 40 – v 249 případech
  • 23 – ve 248 případech
  • 39 – ve 246 případech
  • 33 – ve 245 případech

Bohužel však jejich frekvence tažení vám nic neříká a rozhodně ne to, že tato čísla budou tažena společně. Ve skutečnosti existuje jen mizivá šance, že tato čísla budou společně tvořit výherní kombinaci.

Powerballu patří například mezi nejčastěji tažená čísla 20, pak 37, 2, 31 a 35. Z bílých míčků bývá nejpopulárnější číslo 42, které je následováno 16, 35, 26 a 19.

Narozeniny

Pět nejčastěji tažených čísel je vyšších než číslo 31, což je maximální počet dnů v kalendáři. Lpění na datech narození značně omezuje výběr, a čím více lidí volí narozeninová čísla, tím vyšší pravděpodobnost je, že se budou muset o případnou výhru dělit ještě s někým podobně narozeným.

Ležáky

Neboli čísla, která nebyla delší dobu tažena. Řada lidí se domnívá, že právě teď musí přijít jejich čas. V irské národní loterii je nejméně taženým číslem 48 a je následováno 23 a 46.

Někdejší profesor matematiky z University of Sussex však říká, že protože daná čísla nějakou dobu nepadla, neznamená to, že s větší pravděpodobností padnou v následujících dnech. Je to jako byste házeli mincí a pětkrát za sebou vám padla hlava. To přeci neznamená, že na další hod vám padne orel. Vždy je to šance 50:50.

Šťastná čísla

tiket loterie Eurojackpot s více sloupci Je to podobné jako u narozenin, jen s tím rozdílem, že mezi jedno z nejčastějších šťastných čísel patří číslo 7. Jaké je vaše šťastné číslo? Sedmička je opravdu častá, podobně tak častá, jako bývá oblíbenou barvou modrá. Sazka má hru Šťastných 10, možná by nebylo špatným marketingovým tahem spustit Šťastných 7. Problémem šťastných čísel je, že málokdo má dostatek šťastných čísel, aby mohl vyplnit tiket. Použijete-li šťastná čísla někoho jiného, bude i tehdy štěstí fungovat pro vás? Pokud si nejste svým šťastným číslem jisti, existuje velké množství aplikací, které vám vaše šťastné číslo vygenerují.

Minulá výherní čísla

V analýze švýcarské loterie přišli k zajímavému výsledku. Švýcarští sázející často volí výherní kombinace z minulého týdne. Jiní zase zkouší dva a více týdnů stará výherní čísla, ale opravdu se velmi často jedná o čísla dřívějších výherních kombinací.

Za pomoci vědy

Stefan Mandel - spočítal výhru v loterii Existuje množství materiálů snažící se přijít princip, na němž loterie funguje. Některé hlavy moudré se o to dokonce pokusily a skutečně uspěly. Chce to ale plán. Zatraceně dobrý plán.

Náhodná čísla

Pokud si výherní čísla neumíte vypočítat, nemáte oblíbená čísla, narozeniny neprožíváte a na minulá čísla nevěříte, náhodný tip je přesně pro vás.

Takže?

Asi záleží pouze na vaší šťastné hvězdě. Všechna čísla jsou si totiž rovna a žádné nepožívá jakýchkoli privilegií (třebaže ne všichni tomu věří). Všechna čísla v loterii mají stejné šance. Vše je dílem štěstí, náhody a osudu.

Líbil se ti tento článek?
100%

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.