🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Jackpot loterie: Jak se jackpot navyšuje a jakých hodnot dosahuje?

Většina hráčů loterie ví, že jackpot stále narůstá astronomických hodnot, ovšem stále existuje značná část sázkařů, kteří o samotném pojmu navyšování jackpotu nemají jasno. Všichni kupujeme loterijní tikety v naději, že se paní štěstěna dříve nebo později usměje i na nás a my vyhrajeme vysněný jackpot. Velmi často se však stává, že nikdo nemá tiket, který obsahuje všechna výherní čísla. Co se stane v takovém případě?

navyošování loterijního jackpotu
Ukázka navyošování jackpotu loterie

Co znamená růst jackpotu?

V případě, že nikdo nemá výherní tiket, jehož čísla zcela odpovídají číslům ve slosování, částka jackpotu se přesune na následující plánované slosování. Jednoduše řečeno částka přidělená na jakpot, nemohla být nikomu nárokována, jelikož nikdo netrefil požadovaná čísla. Je tedy přidána k nejvyšší výhře v nadcházejícím slosování. Nicméně pravidla a pravidla upravující převrácení hlavních loterijních jackpotů se napříč loteriemi liší.

Jackpot Některé loterie mají jackpoty, které zůstávají uzavřené nebo fixované, například loterie Šťastných 10, kde je jackpot pevně stanovený a nemění se. Zatímco jiné mají určenou pouze minimální částku a následně s každým slosováním, kdy není žádný výherce jackpot roste. Například jackpot Sportky

Existuje nějaký jackpot limit?

Záleží na loterii. Například jackpot Sporky může růst, až do nekonečných astronomických hodnot. Existují však i loterie jako EuroJackpot, kerá má nastavený limit. Eurojackpot může tedy narůst maximálně do výše 2,45 miliard Kč a následně už se nenavyšuje.

Určitě si teď říkáte, co se dejě s penězi, když jackpot dosáhne svého maximálního limitu a opět nikdo nevyhraje. Nemusíte se bát, peníze putují k navýšení druhého výherního pořadí.

Ovlivňuje růst jackpotu prodej tiketů?

Samozřejmě! Není třeba zdůrazňovat, že když se částka jackpotu postupně nafoukne, tak se nafoukne i představa samotných sázkařů. V tuto chvíli začínájí sázet i lidé, kteří běžně loterii nehrají. Zkrátka tendence růstu jackpotu a počet vsazených tikeů spolu jednoznačně koreluje. Pravidelní hráči, ani lidé, kteří často nesázejí, nemohou odolat pokušení nákupu co nejvíce lístků v naději, že jeden z těchto tiketů se může stát vstupenkou k bohatsví.

Ukažme si to na fotografii fronty na loterijní tiket, když jackpot amerického Powerballu dosáhl rekordního maxima:

tří hodinová fronta na Powerball loterijní tikety v USA
Fronta na loterijní tikety US Powerball v roce 2016 dlouhá na ři hodiny čekání

Největsi růs jackpotu v ČR

V České republice považujeme za nejvyšší násrut loterijního jackpotu samotný český rekord v loterii Eurojackpot. Do dne 15. 5. 2015 než byl vyhrán rekordní jackpot českým sázkařem, tak doslo k jedenácti hrám bez výhry jackpotu. Můžeme tedy říct, že jackpot byl navýšen hned 11x.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.