Menu

Historicky nejvyšší výhra v ČR – 2466000000Kč

Dnes si připomeneme událost z minulého roku, kdy se jeden z českých občanů stal miliardářem. Sázející vyhrál částku 2,466 miliardy Kč v evropské loterii Eurojackpot, což je nejvyšší výhra v historii České republiky a zároveň nejvyšší výhra loterie Eurojackpot!

Eurojackpot Sazka

Dne 15.5.2015 neznámý výherce z Pardubicka správně uhodl sedm čísel (5 z 50 a zbylé 2 z 10) a zároveň se „utkal“ s pravděpodobností 1 : 95 344 200. Tažená čísla byla 12, 14, 18, 38 a 46 a dvojice doplňkových čísel 9 a 10.

Neznámý výherce si pro svoji výhru dojel vlakem až po 26 dnech od slosování. Stále mu zbývalo více jak jeden týden, aby se přihlásil o hlavní výhru, a ta tím pádem nepropadla. Svůj příchod po delší době odůvodnil tím, že chtěl zůstat v anonymitě, což vzhledem k velkému mediálnímu zájmu bylo opravdu nutné a navíc měl čas si rozmyslet, co udělá s miliardovou výhrou. Mluvčí Sazky Václav Friedmann se k návštěvě nového miliardáře v sídle Sazky vyjádřil rychle:

Výherce se v Sazce zdržel pouhých 20 minut, byl velmi nervózní a několikrát opakoval, že spěchá na vlak. Během krátkého rozhovoru sdělil našemu kolegovi, že zatím se v jeho životě nic nezměnilo, dál chodí do práce a stále pečlivě zvažuje, jak s penězi naloží.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/v-sazce-se-prihlasil-muz-o-2-5-miliardy-dsb-/ekonomika.aspx?c=A150611_123725_ekonomika_fih

Plný batoh peněz

Výherce si ze sídla Sazky odnesl alespoň zálohu v hodnotě 270 tisíc Kč, kterou si následně uschoval do svého batohu, se kterým přišel. Mimo peněžní zálohu si výherce také odnesl kontakty na finanční a psychologické poradce.

Od návštěvy sídla Sazky, se odstartovala 60 denní lhůta na vyplacení celé výhry na přidělené bankovní účty. Ještě před koncem lhůty dorazila celá nekrácená výhra, jelikož v České republice se výhra nemusí danit. Jediné co trochu straší výherce je, že se musí nahlásit na finanční úřad do konce března tohoto roku a ztratí tím svojí anonymitu. Pokud by tak učinil a na finanční úřad nedorazil hrozí výherci pokuta 15% tedy 370 miliónů Kč.

Pokud byste si také rádi zahráli loterii Eurojackpot, poradím vám, že nyní je u internetové loterijní společnosti Lottoland akce, kde si můžete vsadit na dva sloupce loterie Eurojackpot za cenu jednoho.

Doufám, že se vám můj článek líbil a příště se podíváme na pár strašlivých příběhů výherců.

Chci si také vsadit loterii Eurojackpot

Vsadit tiket si můžete na jednom ze 7 200 prodejních míst po celé České republice nebo ještě líp na internetu, což sázkařům poskytuje mnoho výhod. Například se nemusíte bát o loterijní tiket, který můžete jednoduše ztratit nebo, že si nestihnete vsadit tiket, díky zavírací době v trafice. Pokud jste ještě nikdy nesázeli Eurojackpot online, můžete dokonce využít 50% slevy na první sázku. Více informací naleznete v článku Eurojackpot online!

více informací o eurojackpot online

Líbil se ti tento článek?
100%

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.