Menu

HraVelka recenze (Web nefunguje: Co se stalo?)

Web HraVelka

Web HraVelka

Mnozí z vás znají jeden z mnoha webů pro srovnávání online casin, Hravelka.com. Místo, kde jsi mohl objevovat nová kasína a hry. Nyní je ale tento srovnávač různých casin z většiny IP adres z České republiky nedostupný. Co se vlastně stalo a co předcházelo zablokování? To se dozvíš v dnešním článku.

Český online web HraVelka, založený v srpnu roku 2015, je v mnohém podobný i našemu webu, jen v menším. Tvoří seznam desítek různých casin, srovnává je pro své návštěvníky a píše o jejich nabídkách, bonusech a aktualitách. To zní dobře, že? Má to však jeden háček. Web HraVelka doporučoval českým hráčům nelicencovaná zahraniční casina, která mohou být hrozbou pro všechny hráče. A z toho důvodu byl 25. března 2024 kompletně zablokován a stal se pro všechny nedostupným.

Blokace webů promujících nelegální casina

Poté, co od nového roku prošla novela hazardního zákona se usneslo, že každý web, který propaguje nelegální hazard a nedbá na zákon České republiky, může být zablokován skrze jeho IP adresu ze strany internetových provozovatelů. Za takový web je považován každý, který promuje zahraniční casina bez platné CZ licence udělované Ministerstvem financí ČR.

Jakmile se na takový web přijde, dostane se ihned na tzv. blacklist Ministerstva financí. Od tohoto uveřejnění na blacklistu má majitel webu kratší čas, v rámci týdnů, na nápravu, jinak bude kompletně zablokován. Ministerstvo poté informuje všechny poskytovatele internetu, jako je Vodafone, T-Mobile, Cetin a další. Všichni tito poskytovatelé následně tento web zablokují.

Mrkni na TOP licencovaná casina na našem webu

Hodnocení casina
96%

Bonusy a promoakce
100 %
Bezpečnost
100 %
Uživatelská podpora
90 %
Nabídka her
95 %
Vklady a výběry
95 %
Nejlepší vstupní bonus
500 FS za registraci + 100 Kč bez vkladu
+ bonus na první vklad 100% až do 600 Kč do casina
Hodnocení casina
95%

Bonusy a promoakce
100 %
Bezpečnost
100 %
Uživatelská podpora
90 %
Nabídka her
90 %
Vklady a výběry
90 %
Nejlepší vstupní bonus
100 Kč za registraci bez vkladu ve skvělé Herně u Dědka
+ 100 % na první vklad do 100000 Kč
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jaká rizika přinášejí nelegální casina?

Za nelegální casina jsou považována všechna, kterým nebyla udělena platná licence k provozu hazardních her v Česku, ale přesto jsou tu pro hráče dostupná. Propagace nelicencovaných casin, stejně jako to dělal web HraVelka, není správná z důvodu, že tyto společnosti v ČR nedaní. Hráči nemají žádnou záruku, že jim casino proplatí jejich výhry nebo je úmyslně nepodvádějí, aby vždy ve hrách prohráli.

V licencovaných casinech se to stát nemůže, protože nad nimi drží ruku právě české ministerstvo financí. Licencovaná casina také platí daně v ČR, tudíž se část peněz vrací do státního systému a část jde i na zodpovědné hraní, což je jediná udržitelná cesta, jak kontrolovat hazard v naší zemi.

Jak web vlastně vypadal?

Web Hravelka.com na první pohled vypadal jako mnohé weby promující různá casina. Většina z nich však jsou právě nelicencovaná casina, která mohou pro hráče znamenat hrozbu.

Vzhled webu HraVelka

Na webu bylo možné najít celé seznamy nelicencovaných casin. Pouze pár z nich byla známá licencovaná casina jako Fortuna, Sazka či Tipsport, která všichni známe.

Seznam nelegálních casin

Pozor na mailing

Web je sice již zablokovaný, ale lidem stále na jejich e-mail chodí nabídky a lákají je na weby nelegálních casin. Proto je potřeba si dávat pozor a nejlépe si zablokovat všechny e-maily z webu Hravelka.com.

Mailing z webu HraVelka

Na závěr: Co si o tom myslíme ve Vyhraj

My jsme za blokaci těchto webu, jako byl Hravelka.com, Ministerstvem financí rádi. Stojíme totiž na straně hráče, proto vždy chceme, aby byli v bezpečí licencovaných casin a mohli si užít hraní bez obav. Každým dnem se blokují další a další weby promující nelegální casina a doufáme, že rizika budou pro hráče čím dál menší.

Líbil se ti tento článek?
100%

Autoři obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.