Změna danění výher v loterii

Daně z výhry loterie se nejspíš od ledna 2024 budou platit již při sumách nad 50 tisíc.

Daně z výhry loterie se nejspíš od ledna 2024 budou platit již při sumách nad 50 tisíc.

Na začátku roku 2020 se rozhodlo, že se bude danit v loterijních výhrách každá suma přesahující 1 000 000 korun českých. Od příštího roku to už dost možná bude každá suma přesahující 50 tisíc. Co tedy vláda chystá?

Vláda začala hovořit a jednat o novém konsolidačním, nebo chceš-li „ozdravném“ balíčku, který má být platný k lednu roku 2024. Tenhle balíček obsahuje spoustu změn v důchodech, příspěvcích, ale především v daních. A to i v těch, které se týkají našeho loterijního světa.

Danění všech výher?

Skoro.

Zatímco do teď jsme všichni zvyklí na jasné pravidlo – jakákoli výhra nad jeden milion korun se daní 15% daní, tak od příštího roku bude dost možná všechno úplně jinak.

Podle nového návrhu by se hranice daněných výher měla posunout právě z jednoho milionu korun na padesát tisíc.

To znamená, že pokud zítra vyhraješ padesát tisíc sto korun, pak jsou všechny peníze tvé a brzy je najdeš na svém účtu. Pokud však padesát tisíc sto korun vyhraješ v lednu 2024, tak už na svém účtu nalezneš pouze 42 585 korun.

Nejvyšší daně z hazardu v Evropě

Změna se týká také kurzových sázek, živých her a vlastně celého světa hazardu. Mluvčí Tipsportu, Václav Sochor, pro jeden český web prohlásil, že Česká republika už dnes patří mezi země s nejvyšším zdaněním kurzových sázek v Evropě. Také uvedl, že se obává, že další navýšení daní by mohlo vést pouze k rozvoji nelegálního trhu s hazardem. Snižování hranice daněných výher totiž není to jediné, co se ve světě hazardu bude dít. Celý nový balíček se dotkne také provozovatelů loterií a všech hazardních her, těm totiž vláda hodlá navýšit hazardní daň, za provoz těchto her.

Jaký je tvůj pocit z nově navrženého daňového balíčku a ze snížené hranice daněných výher? Pokud tě zajímá více informací o tématu danění výher, pak neváhej mrknout na článek níže, ve kterém se o tomto tématu bavíme podrobněji.

Staneš se milionářem dřív, než nová opatření začnou platit?

Aktuální jackpot
882 000 000 Kč
Aktuální jackpot
65 000 000 Kč
Aktuální jackpot
60 000 000 Kč
Aktuální jackpot
58 000 000 Kč
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?
100%

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.