🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Změna danění výher v loterii

Daně z výhry loterie se nejspíš od ledna 2024 budou platit již při sumách nad 50 tisíc.

Daně z výhry loterie se nejspíš od ledna 2024 budou platit již při sumách nad 50 tisíc.

Na začátku roku 2020 se rozhodlo, že se bude danit v loterijních výhrách každá suma přesahující 1 000 000 korun českých. Od příštího roku to už dost možná bude každá suma přesahující 50 tisíc. Co tedy vláda chystá?

Vláda začala hovořit a jednat o novém konsolidačním, nebo chceš-li „ozdravném“ balíčku, který má být platný k lednu roku 2024. Tenhle balíček obsahuje spoustu změn v důchodech, příspěvcích, ale především v daních. A to i v těch, které se týkají našeho loterijního světa.

Danění všech výher?

Skoro.

Zatímco do teď jsme všichni zvyklí na jasné pravidlo – jakákoli výhra nad jeden milion korun se daní 15% daní, tak od příštího roku bude dost možná všechno úplně jinak.

Podle nového návrhu by se hranice daněných výher měla posunout právě z jednoho milionu korun na padesát tisíc.

To znamená, že pokud zítra vyhraješ padesát tisíc sto korun, pak jsou všechny peníze tvé a brzy je najdeš na svém účtu. Pokud však padesát tisíc sto korun vyhraješ v lednu 2024, tak už na svém účtu nalezneš pouze 42 585 korun.

Nejvyšší daně z hazardu v Evropě

Změna se týká také kurzových sázek, živých her a vlastně celého světa hazardu. Mluvčí Tipsportu, Václav Sochor, pro jeden český web prohlásil, že Česká republika už dnes patří mezi země s nejvyšším zdaněním kurzových sázek v Evropě. Také uvedl, že se obává, že další navýšení daní by mohlo vést pouze k rozvoji nelegálního trhu s hazardem. Snižování hranice daněných výher totiž není to jediné, co se ve světě hazardu bude dít. Celý nový balíček se dotkne také provozovatelů loterií a všech hazardních her, těm totiž vláda hodlá navýšit hazardní daň, za provoz těchto her.

Jaký je tvůj pocit z nově navrženého daňového balíčku a ze snížené hranice daněných výher? Pokud tě zajímá více informací o tématu danění výher, pak neváhej mrknout na článek níže, ve kterém se o tomto tématu bavíme podrobněji.

Staneš se milionářem dřív, než nová opatření začnou platit?

Aktuální jackpot
1 804 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
74 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
65 000 000 Kč
Aktuální jackpot
60 000 000 Kč
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.