🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Za co neutrácet peníze z výhry? Tady je pár zlozvyků, které možná děláš už dnes #2

Za co neutrácet peníze z výhry?

Za co neutrácet peníze z výhry?

O prvních šesti zlozvycích, které tě pomalu a potají připravují o drobné z účtu, jsme si povídali v minulém článku. Dneska se spolu pojďme podívat na další várku zlozvyků, které možná děláš i ty.

Vím, že až vyhraješ miliardy v Eurojackpotu, nebo milionovou Sportku, tak tě pár drobných z účtu trápit nebude. Ale pořád si stojím za tím, že by nebylo špatné osvojit si pár návyků jak ušetřit před tím, než se začneš topit v penězích, ne?

Teď už žádné zdržování a pojďme na to…

Potraviny

Často saháme po značkových a „lepších“ potravinách, ačkoli hned ve vedlejším regálu leží ta stejná konzerva, s jiným polepem o polovinu levnější.

Často chodíme do obchodu z rozmaru a nakupujeme potraviny, které nepotřebujeme. A většina takto nakoupených potravin pak končí v koši, když se nestíhají spotřebovat. To znamená dvě špatné věci naráz – plýtváme penězi i potravinami.

Pokud si přeješ trochu ušetřit, zkus si nachystat jídelníček na týden předem a nakupovat jídlo podle něj. Při jednom rovnou zkus zavítat do regálu s potravinami značky obchodu a uvidíš, že ti i tyhle malé kroky ušetří spoustu peněz.

Zkus kouknout o regál vedle.

Luxusní kávy

Je v pořádku zajít si na dobré kafe. Je v pořádku zajít si na dvojité karamelové macchiato s extra shotem kávy. Je v pořádku dát si k tomu skvělý dort. Ovšem pokud se to stane tvou denní tradicí, už to zavání problémem v rozpočtu.

Pokud potřebuješ svou denní dávku kofeinu, věř, že tomu rozumíme. Ale co takhle si zkusit koupit hezkou termosku a dělat si kávu s sebou z domu? A kávy v kavárnách omezit na počet, který nebude týrat měsíční rozpočet?

Co takhle si kávu z kavárny dopřát jen jednou za čas?

Platba kreditní kartou

Už sis možná všiml, že platba kartou není stejná, jako platba hotovostí. Když platíme kartou, často ani nemáme pocit, že by nás to něco stálo. Prostě přiložíš kartu nebo telefon, pípne to, a je hotovo. Nemusíš vytahovat bankovky, počítat ani přemýšlet, zda máš u sebe dost hotovosti.

Je to příliš jednoduché. Zkus si týden vybírat z bankomatu hotovost a platit pouze ní. Uvidíš, že si každou věc dvakrát rozmyslíš, když budeš muset přemýšlet, jaký máš rozpočet. Uvidíš, že když u sebe budeš mít hotovost, bude pro tebe mnohem jednodušší kontrolovat své výdaje.
Placení kartou a telefonem je příliš snadné.

Výběry z bankomatu

Když už jsme u té hotovosti – je fajn vybírat peníze jen z bankomatu své banky. Ono se to nezdá, ale u většiny bank ti každý výběr z bankomatu jiné společnosti strhne z účtu 40 – 60 korun. A pokud takhle vybíráš párkrát za týden… Prodraží se to.

Přičemž většina bank už má své bankomaty rozeseté po každém větším městě a tak nebývá problém najít bankomat své banky.
Neutrácej zbytečně za výběr hotovosti!

Závěrem…

Chápu, že až budeš mít na účtu miliony tak nebudeš řešit každou korunu, už nebude třeba. Ale přeci jen je fajn utrácet za věci, za které utrácet chceš a nenechat si jen tak utíkat peníze z účtu, ne?

Až nebudeš chtít řešit každou korunu, zkus své štěstí v:

Aktuální jackpot
2 374 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
85 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
65 200 000 Kč
Aktuální jackpot
60 000 000 Kč
Aktuální jackpot
12 000 000 Kč
Aktuální jackpot
1 000 000 Kč
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.