🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Udělá výhra v loterii člověka opravdu šťastného?

Možná si říkáš, co je to za hloupou otázku? Přeci kdybys vyhrál v loterii, byl bys šťastný jako blázen! A ano, výhra v loterii člověka opravdu udělá šťastnějšího, ale vydrží toto prvotní nadšení výhercům? A dokáží vyhrané peníze člověka udělat šťastného dlouhodobě?

Výhra v loterii

Každý z nás si zajisté někdy představoval, jaké by bylo vyhrát v loterii a následně jsme si pohrávali s myšlenkou, jak bychom s výhrou naložili. Snad každému to přijde jako úžasná představa, ale ne každý z nás opravdu udělá ten zásadní první krok k tomu, aby se mohla stát realitou – jít si vsadit. Rovnou se tak ochudíme i o tu malou šanci na to, aby se naše sny o bohatém životě staly skutečností. 

Ale co ti lidé, kteří si vsadili a nakonec i vyhráli? Staly se jejich sny skutečností? Vydrží jim radost z velké výhry po celý život?

Šťastný do konce života? To není tak jisté!

To, že loterie je jedna z nejoblíbenějších hazardních her v Česku i ve světě je poměrně známá věc. Proč tomu tak ale vlastně je? Jeden z důvodů, který tě určitě už napadl je ohromná touha po bohatství, které možná výhra v loterii nepochybně nabízí. Výhra jackpotu ti může dát neskutečné množství nezapomenutelných zážitků. Kdo by taky nechtěl jezdit na luxusní dovolené do vlastního apartmánu, válet se u moře a popíjet u toho Blue Lagoon koktejl? Možná si říkáš: ‚‚Přesně! To bych byl konečně opravdu šťastný!” Určitě bys pociťoval silné emoce štěstí a radosti, ale vydržely by se ti tyto pocity euforie dlouhodobě, i po pár letech, nebo dokonce do konce života? 

Jak šťastný je výherce historicky největší loterijní výhry?

Není to zas tak dávno, co se Edwin Castro stal výhercem historicky největší výhry v loterii. Ze dne na den, se stal jedním z nejbohatších lidí v Texasu. Vyhrál 2 miliardy dolarů, což je asi 49 miliard korun. Zkrátka to, co všichni chceme!

Má to i své zápory

Vše ale nemusí být tak pozitivní, jak se na první dobrou může zdát. Ano, Edwin si žije jako nejbohatší král. Má luxusní vilu v nejexkluzivnější části Hollywoodu, pořizuje si nejrychlejší auta a lodě. Létá na nejdražší dovolené na Seychely, Maledivy a další… ale navždy ztratil své soukromí. Už nikdy nemůže vyjít na ulici, aniž by měl nenarušený svůj osobního prostor a paparazzi mu nebyli v patách. 

Nikdy se nezbaví závisti ostatních lidí a co hůř, už nikdy nebude vědět komu může a komu nemůže důvěřovat. Získal opravdu mnoho, ale hodně také ztratil. Je tedy důležité v případě výhry brát v zřetel i na tyto negativa.

Předtím, než se rozhodneš si vsadit tedy také zvaž to, že velká výhra s sebou také nese velkou zodpovědnost a ne jen radost a luxus.

Výherce ze Zlínska si nemůže stěžovat

Mnohem více soukromí, ale o to menší výhrou se chlubí muž ze Zlínska. Ten sice letos vyhrál “pouhých” deset milionů, ale oproti Američanovi z Texasu se mu podařilo zachovat svou anonymitu, a tak veřejnost nemá sebemenší ponětí, kdo tajuplný výherce je. Nepřišel tedy o nic, pouze získal a tak může poklidně žít život plný štěstí a radosti. Bude ale těmito pocity oplývat dlouhodobě? Bude se mu stále vyplavovat tzv. hormon štěstí? Na to ti odpoví nejnovější studie od H. Roye Kaplana Ph.D, doktora a bývalého poradce Billa Clintona.

Věda ukázala pravdu

Výzkum, který měl na starosti poradce bývalého prezidenta Spojených států, přišel s novinkami, které ti možná vyrazí dech! Díky Kaplanově práci se podařilo zjistit, zda výhra v loterii udělá člověka opravdu dlouhodobě šťastného. Doktor zjišťoval, zda se výherci cítí dlouhodobě šťastnější, než obyčejní lidé. Obě skupiny měly za úkol ohodnotit míru štěstí, které pociťují na škále od jedné do pěti. Výsledky jsou šokující! Přišlo se na to, že krátce po výhře se lidem začnou vyplavovat hormony štěstí, jako serotonin, dopamin a oxytocin, jenže po určité době se hormony vrátí do normálu a prvotní nadšení opadne. I přes to, že si výherci i nadále kupovali nová auta, jezdili na drahé dovolené a užívali si, hladina jejich „šťastných hormonů“ se již nijak nezvyšovala. 

Výhra v loterii ti tedy přinese velkou dávku štěstí a radosti, nakonec se ale vše vrátí do normálu a i s velkým číslem na kontě se nakonec budeš cítit podobně, jako před tím. Peníze začneš brát jako samozřejmost a nakonec ti pravděpodobně přestanou dělat radost. Pořád ale platí, že peníze jsou nedílnou součástí našeho světa a všichni bychom rádi žili v jejich dostatku. Za peníze si člověk štěstí nekoupí, ale nejspíše je lepší brečet v naleštěném kabrioletu, než ve staré oktávce 😂.

Chceš vyzkoušet, jak je to s tím štěstím z výhry doopravdy? Vsaď si třeba Sportku zde a zažij výhru na vlastní kůži!

Středa 22. května, 2024
81 000 000 
1. tah
29
30
32
38
41
48
18
2. tah
10
14
24
29
31
35
19
Šance
5
4
8
7
3
1
Výherní pořadí 1. tah 2. tah
1. pořadí - -
2. pořadí - -
3. pořadí 556 122 Kč / 1x -
4. pořadí 28 600 Kč / 25x 29 792 Kč / 24x
5. pořadí 683 Kč / 1395x 660 Kč / 1443x
6. pořadí 124 Kč / 25543x 119 Kč / 26650x

Novinky ze světa loterií

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.