🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Historicky nejvyšší výhra v loterii, mladík vyhrál 48,5 miliard korun!

Bylo právě 11. listopadu 2022, když Edwin Castro zjistil, že se stává multimiliardářem a výhercem historicky největší loterie všech dob. Edwinovi se totiž podařilo trefit rekordní Jackpot ve výši 2,04 miliardy dolarů, což je asi 48,5 miliard korun! Kdyby takovou částku vyhrál český občan, automaticky by se dostal do žebříčku 10 nejbohatších Čechů. Castrovou největší starostí teď je, jak si peníze pořádně užít.

Zastávka na benzínce mu změnila život

Teprve 30 letý Edwin si zakoupil výherní tiket v loterii Powerball u benzínky, poblíž které si později také koupil svoji druhou nemovitost. Když si tiket kupoval, neměl sebemenší tušení, že se ještě ten rok stane jedním z nejbohatších lidí druhého nejlidnatějšího města Spojených států.

Edwin Castro
Jedna z mála zveřejněných fotek Edwina Castra

Edwin si původně chtěl zachovat svou anonymitu

Castro se o výhru přihlásil až po třech měsících. Rozhodl pro vyplacení jednorázové částky 22 miliard korun. O novém multimiliardáři se ví jen málo, neboť si velmi dobře střeží své soukromí. Avšak kvůli zákonům v Kalifornii bylo nutné zveřejnění jeho jména.

Problémy s losováním

Takový Jackpot neměl obdoby. Byly kupovány rekordní počty tiketů, a právě proto bylo nakonec losování o jeden den odloženo. Loterie Powerball měla problémy se zpracováním všech tiketů.

A jaká byla výherní čísla? 

Jednalo se o čísla 10, 33, 41, 47, 56 a bonusové číslo 10. Šance, že se někomu podaří uhodnout všechna čísla je 1 : 292,2 milionu, ale Edwinovi Castrovi se povedlo něco neuvěřitelného a trefil se do všech čísel!

Zveřejnění jména historicky největšího výherce všech loterií

Ze starého domu do luxusní vily

Castro původně žil v chudé čtvrti na okraji Los Angeles. Dnes mává skrz plot svým novým sousedům, nejznámějším a nejslavnějším hercům, zpěvákům a dalším hollywoodským celebritám. Pořídil si totiž luxusní vilu v jedné z nejdražších částí Los Angeles – Hollywood Hills, která ho přišla na “pouhých” 561 milionů korun.

Výhled ze skály, koupelny z mramoru, nebo vlastní bazén?

Jedná se o novou nemovitost postavenou v roce 2022. Rezidence se nachází nad slavným zámkem Chateau Marmont na vrcholu skály s výhledem na velkolepé město Hollywood.

Čerstvý multimiliardář má ve své vile pět ložnic a šest koupelen vykládaných mramorem. Vnitřní prostory jsou navrhovány zcela minimalisticky podle přání nového majitele. Nechybí zde ani střešní terasa, několik balkonů a garáží. Dále lze v rezidenci nalézt herní místnost, která je vybavená těmi nejmodernějšími herními zařízeními.

Edwinova rezidence
Celá rezidence má přes 1250 m²
Edwinova koupelna
Jedna z 6 mramorových koupelen
posilovna
Svůj čas také rád tráví v prostorách posilovny a bazénu. Má ve vile zkrátka všechno, o čem by se každému z nás mohlo jen snít.

Housetour celého domu

Jedna vila nestačí!

Aby toho nebylo málo, multimiliardář vlastní několik dalších luxusních nemovitostí, a to převážně v Kalifornii. Další z jeho mnoha rezidencí je nedaleko již zmíněné benzínky, díky které se mu změnil život o 180 stupňů. Ta stála o něco méně, než jeho první vila a to 268 milionů korun.

 

druhá vila

Tabulka 5 největších výher v loteriích všech dob

Datum výhry Výhra v dolarech Výhra v korunách Loterie
7. listopadu 2022 2,04 miliardy dolarů 48,5 miliardy korun Powerball
13. ledna 2016 1,58 miliardy dolarů 33,9 miliardy korun Powerball
23. října 2018 1,53 miliardy dolarů 32,8 miliardy korun Mega Millions
13. ledna 2016 1,35 miliardy dolarů 28,8 miliardy korun Mega Millions
29. ledna 2022 1,33 miliardy dolarů 28,5 miliardy korun Mega Millions
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
 • Rudolf Dziak

  Ten mladík se vrátil od moře že je tak opálen?

  • Martin

   Ahoj Rudo,

   Myslím si, že ten mladík si určitě užil po výhře moře dosytosti. A vlastně – co kdybychom zanechali rasistických narážek a prostě mu to přáli?

   Měj se a hodně štětí na cestě k moři 🍀

 • Bohumil Hajn

  Ha ha ! Ten je tak mladej že já se ještě nenarodil ! Jinak ubohá propaganda !

 • Zdenek Hero

  Já chci též

  • Martin

   Kdo by nechtěl Zdeňku 🙂

   Tak přejeme štěstí 🍀