Menu

Tohle jsou věci, které od bohatých lidí neuslyšíš

Co bohatí lidé neříkají.

Co bohatí lidé neříkají.

Aktivní příjmy, pasiva, spoření, investování, šetření,… Tohle jsou slova, která máme všichni ve slovníku, někteří je užíváme častěji, jiní méně často. Ale co bohatí lidé? Používají je? Čím se řídí? Co říkají? A co zase neříkají nikdy?

Všichni bychom se jednou chtěli probudit do pozlátka. Do momentu, kdy ve svém životě nemusíme řešit nic. A především ne finance. To, jak se všichni asi shodneme, je jedna z největších starostí v našem běžném životě. Co ale lidé, kteří finance zas tak nutně řešit nepotřebují? Opravdu je neřeší? My už víme, jak přemýšlí bohatí lidé, ale co bohatí lidé nikdy neříkají? O tom si povíme dnes.

„Nestíhám to, jsem příliš zaneprázdněný.“

Lidé s větším majetkem, kteří si chtějí udržet a chtějí ho nechat růst, si umí postavit priority. Je to jedna z důležitých vlastností bohatých lidí. Je důležité pochopit, že stanovení priorit je důležité k dosažení cíle, a to bez ohledu na to, o jaký cíl se zrovna jedná. Bavíme-li se o bohatství, pak by měli mít vždy přednost činnosti a věci, které posouvají tvůj byznys vpřed. Tím tě totiž posouvají blíže k možnosti zbohatnout nebo tvé bohatství rozšířit. Tyto činnosti by měli být prioritou, i přesto že kvůli nim budeš muset něco jiného přesunout, či úplně zrušit.

„Tak tohle vyřešit nezvládnu.“

Sebevědomí rovná se základ úspěchu. Finančního úspěchu. K dosažení svého cíle je potřeba mít odvahu na to vymýšlet kreativní řešení problému, nezaleknout se potíží, a provést kroky k tomu, abys své kreativní řešení předvedl.

„Co mohu udělat, abych tento problém vyřešil?“ tuto otázku jsem viděl pokládat si ty nejúspěšnější lidi v mé branži. Tato otázka ztělesňuje jejich vnitřní sílu vypořádat se s jakýmkoli problémem, který před nimi stojí, a jejich celkovou náklonnost k hledání řešení problému.“ řekl pro zahraniční web Ian Beed, finanční poradce firmy Morgan Stanley.

„Konečně mohu utrácet, už nemusím šetřit.“

Většina z nás žije v představě toho, že bohatí lidé nemusí šetřit, že si nakupují, co se jim zamane a nemusí to řešit. Omyl. I když by si mohli koupit spoustu věcí, a šetřit by nemuseli, pravda je, že i lidé s tučnějším účtem si vystřihují kupóny z časopisů a přemýšlí nad svými útratami. Drtivá většina bohatých patří mezi nejšetřivější lidi.

„Pokud…“

Tohle slovo si škrtni ze slovníku. Největší problém s tímhle vyjadřováním je ten, že ve svém uvažování předpokládáš, že je možnost a zároveň říkáš, že ta možnost existovat nemusí. Jakmile začneš místo „pokud“ pracovat ve svém myšlení se slovem „kdy“, zjistíš, že toto uvažování nedává prostor pochybnostech a začneš spíš jednat a podnikat kroky, které tě přivedou ke tvému cíli.

„Spoření nebo investice, na tom nezáleží“

Obojí – jak investice, tak šetření, je činnost spojená s nakládáním s penězi, které aktivně neutrácíme. Ať už tak, či tak, obě činnosti nám pomáhají vylepšit si svou stávající situaci. Každé z těch slov však, ve své podstatě, představuje absolutně odlišnou činnost. Bohatí lidé investují více času do, inu, investování.

Wes Moss, finanční poradce a autor, sdělil pro zahraniční web svou myšlenku –  „Bohatí chápou, že jejich úspory musí být investovány, aby měly potenciál růst, kdežto lidé, kteří pouze spoří, mají mentalitu strachu, schovávají své peníze v bance, a ve skutečnosti nikdy nenechají své peníze vydělávat.“

Závěrem…

Pověděli jsme si teď o pěti věcech, které od bohatých lidí nikdy neuslyšíme, a za co takové věci dokážou lidé vyměnit, aby je to posouvalo v jejich plánu. Pojďme si shrnout rady, které si z tohoto článku můžeš odnést:

  • Nikdy neříkej, že jsi příliš zaneprázdněný, nebo nemáš čas, na věci, které tě mohou posunout.
  • Nauč se postavit si priority.
  • Všechno dokážeš vyřešit, pokud víš, za čím si jdeš.
  • Hledej kreativní řešení problému.
  • Zaměř se na otázku „Co mohu udělat, abych tento problém vyřešil?“
  • Kupóny v časopise jsou ušetřené peníze.
  • Vyměň slovo „pokud“, za slovo „kdy“.
  • Spořit nestačí, začni investovat.

Máme za to, že stojí za to, se nad těmito slovy zamyslet, možná ti to pomůže posunout se ve své cestě za vysněným cílem. My ti v tom budeme držet palce!

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.