Menu

Jak státní úředník vyhrál téměř 3 miliardy dolarů

Známé české přísloví hlásající, že trpělivost růže přináší, na vlastní kůži pocítil jistý Američan. Čtvrtstoletí vytrvalého sázení mu nakonec přiválo téměř 3 miliardy.

Američan sázel 25 let stejná čísla a vyhrál 2,8 miliardy dolarů

Když se věrnost promění ve výhru

Hrdý výherce Robert Bailey celý život pracoval jako státní úředník. A také celý život sázel. Už to je poměrně obdivuhodná věrnost. A celou dobu také sázel shodná čísla, konkrétně 8, 12, 13, 19 a 27. Tip na ně mu dali jeho blízcí.

Tato píle se mu nadmíru vyplatila. Po 25 letech v loterii Powerball vyhrál v přepočtu 2,8 miliardy dolarů. Lístky si v průběhu tohoto období navíc kupoval stále ve stejných obchodech, ten vítězný si však pořídil jinde, neboť v osudový den pršelo, takže se mu cestou nechtělo zmoknout.

Když si lístek koupil a přes internet posléze zkontroloval vylosovaná čísla, byl v šoku. Jak se později svěřil do médií, celou noc rozrušením nemohl spát. Novinářům během tiskové konference prozradil také to, jak s ohromnou finanční částkou vlastně chce naložit.

Co bude výherce s výhrou dělat?

Z jeho plánů vyplývá, že na rozmařilé utrácení nedojde. Na pořadu dne je tak hlavně cestování, na které dosud nebyl prostor, a vítěz chce i koupit dům pro svou matku. Dost zbyde i na zabezpečení celé rodiny. Přál by si hlavně, aby s penězi uměl zacházet zodpovědně a aby jej vysoká částka příliš nezměnila.

Proto zodpovědně kontaktoval nejprve právníka a finančního poradce, aby mu poradili, jak vhodně investovat. Ostatně případů, kdy výhra přinesla do života dotyčnému šťastlivci spíše řadu negativ, není ve světě málo. A právník Jason Kurland stejně tak potvrdil, že vítězové podobně ohromných jackpotů se stávají častými terči nejrůznějších podvodníků.

A pozor, ani po nepochybně zaslouženém vítězství Robert Bailey neplánuje, že by loterii opustil. Rozhodně se podle vlastních slov chystá sázet dál.

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.