🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Tragické příběhy výherců loterie aneb peníze neznamenají vždy štěstí

Tragické osudy výherců loterie.

Tragické osudy výherců loterie.

Všichni sníme o výhře v loterii. O tom momentu, kdy zkontrolujeme vylosovaná čísla, a v zádech nás zamrazí. Čísla sedí. Dodatkové číslo? Taky máme! Bum! Vyhráváš jackpot, miliony či miliardy jsou tvé. Tvůj příběh milionáře začíná, ale jak skončí?

Všichni si představujeme pohádkový život, plný štěstí, peněz, bez starostí, ale je to opravdu tak? Pravdou je, že o výhře přijde hromada starostí, první z nich je třeba ta jak zůstat anonymní, o té už jsme si zde vyprávěli. Dalšími z mnoha určitě jsou i to, jak naložit s tolika penězi, na koho se obrátit, jak to v sobě zpracovat,… A takto bych mohla pokračovat.

Dnes se spolu podíváme na tu druhou stranu příběhů, na příběhy, které nekončí pohádkově, o kterých nechceme slyšet, na ty, které nedopadly tak dobře, jak bychom si my, i jejich hlavní aktéři, přáli. Většina těchto příběhů k nám doplula ze zahraničí, především pak ze Spojených států. A tam, místo našeho Eurojackpotu, mají své loterie, s vyššími výhrami – Michigan Lottery, Florida Lotto a nebo tu nejznámější – Powerball. Avšak vyšší výhry z těchto loterií přinášejí i o to peprnější příběhy. Tak pojďme na to…

Jsou přátelé a “přátelé“

O tom by mohl vyprávět jistý Jay Sommers, ten vyhrál 28,9 milionů dolarů v loterii, ve momentě výhry, v roce 1988, mu bylo pouze 20 let. Své peníze začal směřovat ke své největší lásce – k autům. Sommers byl v té době totiž profesionálním závodníkem.

Ovšem, jako tak mladý, si s takovou hotovostí nevěděl rady, a tak netrvalo dlouho a začal zapomínat na splátky, a další povinnosti. Požádal proto svého zkušenějšího přítele, zda by mu neporadil jak hospodařit s penězi.

Dopadlo to tak, že přítel Jaye začal investovat jeho peníze do pochybných podniků, a jen pár let od své výhry musel Jay začít rozvážet pizzu, aby se uživil. Svého kamaráda zažaloval.

Případ Abrahama Shakespeara

Psal se rok 2006, kdy na Floridě vyhrál jistý Abraham Shakespeare, v loterii, výhru ve výši 30 milionů dolarů. Chvíli po výhře se milý kamionista poznal, a spřátelil, s příjemnou dámou DeeDee Moore. Z těch dvou se stala poměrně nerozlučná dvojka.

Vše se ovšem změnilo v roce 2009, kdy, tehdy sotva dvaačtyřicetiletého muže, Abrahama Shakespeara, jeho blízká přítelkyně popravila dvěma střelnými ranami do hrudi. Po třech letech jejich známosti tak DeeDee učinila proto, že toužila po Abrahamových penězích. Ty však naštěstí nezískala, a o další tři roky později byla shledána vinnou z vraždy prvního stupně.

Manželka odešla s penězi

Denise Rossi vyhrála v loterii jackpot. Místo oslavy však svému manželovi, po pětadvaceti letech společného života, nachystala rozvodové papíry. Výhru mu chtěla zatajit. Na tom by nebylo nic špatného, vždyť v každém článku nás poučují přece o tom, abychom se s tím nikde a nikomu nechlubili. Ale pak jsou tady zákony, a ty jsou nade vše.

Ale jelikož je Denise z Kalifornie, kde je povinností při rozvodovém řízení přiznat celý svůj majetek – což ona neudělala, tak si své osobní ani finanční svobody příliš dlouho neužila. Ani ne dva roky od rozvodu zvládl její ex manžel její výhru v loterii odhalit a dokázat před soudem, a tak mu Denise musela vyplatit celou svou výhru, do posledního centu.

Továrna na sušenky

Chlapci Michaelu Carrollovi, z Británie, bylo před dvaceti lety teprve 19 let, když získal výhru 14,4 milionů dolarů. Výhra se mu náramně hodila, živil se v té době jako sběrač odpadků a snil si o velké budoucnosti, ta se mu měla splnit právě výhrou v loterii.

Místo toho se Michael po výhře prakticky zbláznil. Ověsil se zlatem, koupil si sídlo a ze života si udělal jednu velkou party. Začal si libovat v drogách a alkoholu. Několikrát skončil za mřížemi, a jeho peníze mu vydržely sotva deset let tohoto party života. Dle posledních informací Michael žije ve Skotsku a pracuje v továrně na sušenky, aby nějak uživil sebe a svou malou dceru.

Americký sen, který nedopadl

William Bud Post se odjakživa potýkal s problémy s penězi. Dokonce i ve chvíli, kdy vyhrál v loterii, měl na svém kontě sotva 3 dolary. William se vždy snažil si nějak peníze zaopatřit, sáhl dokonce mimo zákon, a za vypisování neplatných šeků si vysloužil nakonec 4 týdny ve vězení.

V roce 1988 se však jeho život měl obrátit k lepšímu, a to když v pensylvánské loterii vyhrál 16,2 milionu dolarů. To se ovšem nestalo. William Bud splatil část svých dluhů, snažil se pomoct sourozencům rozjet restauraci, koupil si sídlo, autobazar, dvoumotorové letadlo, ačkoli neměl pilotní průkaz,…

Vše vyvrcholilo v momentě, kdy se celá Williamova rodina rozpadla. Williamův vlastní bratr si dokonce najal vraha, aby Williama zavraždil a mohl tak získat jeho peníze. William skončil bez majetku a za mřížemi, střílel na exekutora.

Zkusíš své štěstí?

Je to šílené, ale i takové konce mají příběhy velkých výher. Ne vždy jsou to jen koktejly, luxus a zábava. Nenech se však rozhodit našimi pěti hrozivými příběhy a zkus si napsat svůj vlastní příběh zbohatlíka.

Tvůj miliardářský sen na tebe čeká zde:

Aktuální jackpot
2 374 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.