⚽️ EURO 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Stírací losy jako originální způsob jak oznámit, že čekáme miminko

Los čekáme miminko

Los čekáme miminko

Představ si, že svému blízkému předáš los, který oznamuje "Čekáme miminko!" - docela originální způsob oznámení, ne? Ať už plánuješ svatbu, čekáš dítě nebo se na obzoru rýsuje jiná událost, která by si zasloužila originální oznámení, co takhle oznámit to losem?

Stírací losy jsou od nepaměti formou zábavy a ačkoli spadají pod hazardní hry, tak mnoho z nás na ně kouká s jakýmsi dojmem nevinnosti. Inu, dnes si představíme formu stíracích losů, které nevinné opravdu jsou. A dost možná ti tady tak představíme stírací losy pod úhlem, pod kterým jsi nad nimi nepřemýšlel. Podíváme se na losy, kterými můžeš oznámit to, že čekáte miminko, zásnuby či rovnou sňatek.

Co jsou to stírací losy a jak fungují?

Stírací losy nejsou nejspíš nic, co bychom si museli zdlouhavě představovat, avšak, jak určitě víš – opakování je matkou moudrosti.

Stírací losy jsou jednou z forem tzv. okamžité loterie. Jedná se často o krásně designované a graficky vyšperkované kousky, které seženeš snad v každé trafice. Pod nánosem stírací vrstvy a pod vší tou barevnou krásou se skrývá ošetřený kus papíru s vyšší gramáží, který by měl zvládnout přeložení, nošení v kapse a i další běžná opotřebení.

To však není to, proč nás losy zajímají. Losy nás zajímají a baví především díky své stírací vrstvě, která často schovává čísla či symboly, které z nás dokáží udělat milionáře během jediného tahu mincí.

Losy o kterých se ale budeme bavit dnes, udělají z obdarovaného namísto milionáře třeba tetu, strejdu nebo prarodiče. Nebo třeba svědka chystající se svatby. To záleží na tom, zda na takovém losu po setření vrstvy stojí oznámení „Čekáme miminko“ nebo třeba „Budeme se brát“.

Čekáme miminko

Losy jsou totiž, kromě možné rychlé výhry, také oblíbené pro svou jednoduchou personalizaci a hravou sdělovací možnost, kterou v sobě skrývají. Možností toho, co můžeme po setření losu získat, je nepřeberná spousta. A kdyby se ti ani tak nepodařilo v té veliké spoustě možností vybrat, pak doporučujeme si nezoufat, oprášit dovednosti z výtvarné výchovy a jeden takový los si vyrobit přesně na míru.

Losy můžeš zakoupit třeba na jedné z těchto stránek:

Proč jsou stírací losy dobrou volbou pro oznamování událostí?

Stírací losy, jak jsme si řekli výše, rozhodně jsou skvělou možností, jak oznámit nejrůznější zprávy a události.

Proč tomu tak je? Existuje hned několik důvodů…

 • Jedná se o originální způsob jak obdarovanému něco oznámit.
 • Moment překvapení zintenzivní oznamovanou událost.
 • Losy se dají využít na oznámení spousty různých událostí.
 • Existuje nespočet designů a každý si tak dokáže najít ten svůj, který se mu líbí.
 • Proces seškrabávání stírací vrstvy je napínavý a zábavný.
 • Obdarovanému zůstane vzpomínka na danou chvíli.

O tom, že oznámení pomocí losu je originálním způsobem, jak obdarovanému sdělit novinu, asi nemusíme zdlouhavě diskutovat. Pokud se ti podaří vybrat los, který bude grafickým zpracováním k nerozeznání od těch opravdu výherních, pak je jisté, že žádný obdarovaný nebude čekat, že pod stírací vrstvou na losu najde namísto zlaté cihličky oznámení „Čekáme dítě“ nebo „Budeš strejda“.

Debatovat nemusíme ani o tom, jak široké využití takové losy mají. Na trhu zdaleka nenajdeme jen losy s nápisem „Čekáme miminko“, losy mohou oznamovat také stěhování, dovolenou a spoustu dalšího. Dokonce si můžeš koupit losy k dopsání a využít je tak k naprosto jakékoli zprávě.

Chceš si radši setřít nějakou hezkou sumičku? Zkus štěstí tady:

Jak fungují losy pro oznámení šťastných událostí?

No vlastně přesně tak, jak jsme si již naznačili výše, ale pojďme na to ještě jednou a podrobněji.

Na prodejním místě si najdeš los, který se ti nejvíce líbí – vystihuje to, co chceš sdělit a zároveň má vzhled a grafické zpracování, které je ti příjemné. Určitě nezapomeň zahrnout i finanční stránku věci, protože škála nabízených losů je opravdu široká a v případě, že by ses chystal tímhle originálním oznámením obdarovat celou rodinu nebo větší skupinu lidí, bude bezpochyby rozdíl, jestli si vybereš los za 35 Kč nebo sto korun.

V případě, že nenajdeš žádný, který by přesně sděloval to, co si přeješ, pak využij právě výše zmíněných losů, které si můžeš dopsat. Seženeš je na internetu ve stejných obchodech a sekcích jako i další tyhle losy, dokonce i za podobnou cenu. Tyhle losy fungují tak, že ti kromě losu přijde také speciální nálepka se stírací vrstvou. Ty si na tento los napíšeš personifikovaný vzkaz, jaký si tam přeješ mít a pak svůj vzkaz přelepíš přiloženou samolepkou. Obdarovaný nepozná rozdíl a ty si budeš moci los přizpůsobit tak moc, jak to jen jde.

Každopádně, když už vybereš los, který nejvíce vyhovuje tvým požadavkům, tak není nic jednoduššího, než jej objednat. Pečlivě si promysli, kolik losů potřebuješ, projdi si seznam osob, které chceš s novinou seznámit a na základě počtu osob objednej počet losů.

V momentě, kdy ti los nebo losy dorazí, už není nic jednoduššího, než je rozdat a sledovat nadšené výrazy obdarovaných. V závislosti na tom, jaké losy jsi vybral, budou obdarovaní stírat více jednotlivých políček nebo jedno větší pole. Ať už tak, či tak, po setření celé stírací vrstvy obdarovaným los oznámí „Čekáme miminko!“ nebo „Ahoj babi/dědo/strejdo/…“ případně „Budeme se brát.“ A ty už pak můžeš jen sledovat nadšené pohledy a vysvětlovat nebo povídat podrobnosti.

Kde si losy s oznamem Čekáme miminko můžeš koupit?

Losy k oznámení miminka, těhotenství či svatby seženeš na nejrůznějších e-shopech. Víceméně jakýkoli e-shop věnující se papírnictví, papírovým výzdobám a přáním, ale i internetové obchody zabývající se těhotenstvím, má v nabídce takovéto losy pro oznámení šťastných novin.

Losy najdeš:

 • V e-shopech s papírnickými potřebami
 • V e-shopech věnujících se těhotenství a přípravě na miminko
 • V internetových obchodech s papírovými výzdobami a přáními

V jakých cenách a designech se stírací losy pro oznámení svatby či těhotenství pohybují?

Nabídka těchto losů je ohromná. Design a grafickou úpravu losu si proto můžeš zcela určitě najít takovou, jaká ti bude nejvíce sedět. Losy jsou zelené, červené, barevné… S mandalami, srdíčky, čtyřlístky a se spoustou, opravdu spoustou, dalších vzorů.

Kromě vzhledu se tyto losy liší také pravidly – některé losy vyžadují setření více polí a nalezení tří stejných znaků. Jiné mají jedno pole, které setřeš a nalezneš oznámení. Další losy mají třeba více menších polí k setření, přičemž pouze pod jedním ze stíracích polí je ono oznámení.

A kromě pravidel a vzhledu se tyto losy, samozřejmě, liší také cenou. Většina z nabízených losů se pohybuje v cenách od 30 do sta korun. V nabídce jsou však také nejrůznější balíčky – nejčastěji čtyř nebo šesti losů, které si můžeš koupit v cenové relaci od 150 Kč do 200 Kč.

Sám vidíš, že nabídka losů k oznámení těhotenství, miminka a dalších zpráv je opravdu široká. Věříme pro to, že pokud se i ty rozhodneš pro tento originální způsob, najdeš si v této nabídce i ten svůj los, který udělá radost zrovna ve tvém okolí.

Jaké výhody má oznamování událostí pomocí losu?

 • Originální způsob oznámení
 • Zábava pro obdarovaného člověka
 • Moment překvapení
 • Možnost věnování a personifikace celého losu
 • Los zůstane babičce/tetě/rodičům jako památka
 • Nepřeberné množství designů a grafických zpracování
 • Nalezení správného losu zabere nějaký čas
 • Budeš muset předem dobře spočítat, kolik losů potřebuješ
 • Každý los něco stojí

Nejčastěji kladené dotazy

Bonusy na stírací losy

Hodnocení
94%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Hodnocení
93%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
90 %
Jednoduchost získání
94 %
Hodnocení
91%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
70 %
Jednoduchost získání
80 %
Hodnocení
90%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
60 %
Jednoduchost získání
100 %
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.