Menu

Sportka oslavila 60 let na českém loterijním trhu!

Včera to bylo přesně 60 let od doby, kdy se poprvé losovala nejznámější číselná loterie v České republice Sportka. Cena jedné sázky tehdy činila 3 koruny a maximální výhra dosahovala 40 tisíc korun. Od té doby podali sázející už 17 miliard sloupečků a na výhrách jim bylo vyplaceno přes 73 miliard korun.

Sportka slaví 60 let

Název Sportka při založení hry vycházel z toho, že každé ze 49 čísel bylo nazváno podle konkrétního sportovního odvětví. Například jednička byly boby, Sázenka Sportky z roku 1957 14 fotbal, 19 hokej a úplně poslední 49 pak základní tělesná výchova (Všechna čísla s přiřazeným sportem naleznete v kompletní historii Sportky). Během prvních losování mohli sázející získat nanejvýš 40 tisíc korun. Hlavní výhra se však v průběhu let zvyšovala až na úroveň 500 tisíc korun a v roce 1993 byl zaveden stále platný koncept kumulované výhry zvané Jackpot.

„Sportku si alespoň příležitostně zahraje polovina dospělé populace u nás. Jde o jednoznačně nejoblíbenější hru Sazky, která v současnosti každý rok vyrobí přes 100 nových milionářů. Loterie momentálně zažívá významný posun ve svém vývoji. Po šedesáti letech mohou totiž sázející svá čísla vsadit online z pohodlí domova,“ říká Václav Friedmann, tiskový mluvčí Sazky.

Nejvyšší výhra v historii Sportky

Dosud nejvyšší výhra v historii Sportky padla 3. listopadu 2013. Manželský pár z Chrudimska tenkrát díky náhodnému tipu získal astronomických 399 904 705 Kč. Více informací naleznete v článku o nejvyšší výhře ve Sportce.

Ostatní výhry naleznete v našem přehledu 10-ti nejvyšší výher Sportky

10-nejvyssich-vyher-ve-sportce-zobrazit

Vyšší čísla přináší častěji vyšší výhry

Nejčastěji sázenou šesticí ve Sportce jsou čísla: 14, 21, 28, 35, 42 a 1, 2, 3, 4, 5, 6. Lidé rovněž velmi často věří různým obrazcům, které vypadají dobře na tiketu. Samozřejmostí jsou čísla postavená na datech narození sebe a svých blízkých, kde jsou však mnohdy málo zastoupena vyšší čísla. O tomto temátu jsem se již zmňoval kdysi dávno, ale ve stále velmi užitečném článku: Tipy na výhru v loterii a časté chyby sázkařů

Tiskový mluvčí Sazky, Václav Friedmann doporučuje sázkařům:

„V konečném důsledku tedy může být výhodnější vybrat svou jedinečnou kombinaci, která nebude využívat stereotypů a jednoduchých postupů. Sázející pak má velkou šanci, že danou kombinaci nebude mít vsazeno více lidí, se kterými by se musel o peníze případně rozdělit.“

Zajímavost z historie Sportky

60 let Sportky Například v roce 1999 bylo 31 výherců jackpotu. Každý z nich získal výhru v hodnotě 534 358 Kč. Všichni tito sázející použili výherní čísla z časopisu, ve kterém byl publikován rozhovor s výhercem jackpotu z předchozího losování Sportky a jeho výherní potvrzení systémové sázky na 8 čísel. Výše zmínění výherci opsali prvních šest čísel – 15, 16, 26, 27, 33, 36.

Dokážete si to představit – Konečně trefíte Jackpot, ale společně s vámi dalších 30 sázejících…

Z dlouhodobé statistiky výher Sportky vyplývá, že je jedno, zda zvolíte čísla vlastní nebo náhodně vygenerovaná přístrojem. Podíl výher vychází přesně půl napůl, ale lidé věří dvakrát častěji vlastním tipům.

Přeji krásný Velký pátek, bezproblémové prožití Velikonočních svátků a hlavně nějaký ten ulovený jackpot,

Krejčí Ondřej

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
 • Loupák

  Moje nejoblíbenější loterie vůbec, jen jsem čekal nějaké překvápko od Sazky k narozkám

 • Pítr

  Snad to s námi ještě chvilku vydrží holka:D

 • Karel L.

  Takovou dobu a stale jsem nezrefil jackpot.

 • Stanislav

  Moc dobrý článek, je vidět, že na tomto webu najdu vše. 60 let tedy nesázím, ale výhra 1. pořadí by mě už mohla potěšit konečně