Menu

Historicky nejvyšší výhra ve Sportce

Nějaký ten pátek tomu již od historicky nejvyšší výhry v nejoblíbenější České loterii Sportce bude. Jsou to již 3 roky, přesněji tento rekord padl 3.11.2013. Hlavní výhra činila téměř 400 miliónů Kč a překonal bývalý rekord o 250 miliónů Kč.

Rekordní výhra ve Sportce 400 miliónů Kč

Rekordní výhru v přesné hodnotě 399 904 705 korun si odnesla anonymní rodina z Chrudimska, manžel vsadil celý tiket náhodným tipem a uhodl všechna čísla v prvním tahu zároveň s posledním číslem doplňkové hry Šance. Výhru rodině přinesla čísla 5, 8, 15, 23, 37, 39 a poslední číslo Šance 6!

Doposud historicky nejvyšší výhrou z roku 2002 byla částka 148,6 milionu korun, ovšem tu si mezi sebe rozdělili dva sázející Sportky. Nejvyšší individuální výhru si 15.10.2013 odnesl sázející z loterie Euromiliony, vyhrál 126 milionů Kč.

Mluvčí Sazky Václav Friedmann neprozradil, kdo je výhercem rekordní částky, ale prozradil alespoň jaké mají manželé z Chrudimska plány s výhrou:

Většinu peněz chtějí věnovat na dobročinné účely, zejména na pomoc nemocným dětem. Část peněz hodlají výherci investovat pro budoucí generace a zbytek výhry chtějí použít na splnění svých snů. Konkrétní být příliš nechtěli, nicméně hovořili o cestování a hezkém bydlení.

Pomluvy kdo vyhrál ve Sportce se šířily jako lavina

Pomluvy o rekordní výhře Sportky Nikdo neví kdo je výhercem rekordního jackpotu, ale nejméně tři šprýmaři se už po slosování v místních hospodách na Chrudimsku chlubili, že právě oni jsou šťastlivci. Dva z těchto vtipálků jsou svými vtípky známý, nikdo jim nevěřil a třetí vycouval poté, když měl platit rundu pro celou hospodu.

Po celé vesnici kolovali vymyšlené zvěsti: „Předevčírem si někdo koupil kaviár a bednu šampaňského, určitě to museli vyhrát oni“ tvrdila babička v šátku před večerkou.

Mladík s loktem vystrčeným z okýnka ze shnilého auta řekl: „Kdyby to byl někdo zdejší, dostal bych echo,“ a jeho postarší spolujezdec s úsměvem na rtech dodal „Já bych ten tiket roztrhal,“

Tímto tempem pomluv a povídaček vyhrál vysněný jackpot snad každý druhý na Chrudimsku. Mluvčí Sazky Václav Friedmann prozradil pouze, že rodina, která vyhrála chce zůstat v anonymitě, nikdo z nás ani na Chrudimsku se bohužel nedozví, kdo vyhrál.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
 • Ivo

  Tady měl někdo pěkné štěstí, ale mě by zajímalo jak se vůbec počítá výhra ve Sportce

  • Ondřej Krejčí

   Ze všech investovaných peněz do hry putuje 50% na výhry. To znamená, že polovina z prosázených peněz putuje na výhry a její rozpočítání probíhá podle tabulky výher Sportky. Doufám, že najdeš co si hledal!

 • Gono

  Myslím, že je nejvyšší čas, aby zase někdo vyhrál nějakou raketu!! Doufám, že to budu já.