Menu

Vsaď si spolu s přáteli aneb skupinové sázenky od Sportky, jejich výhry a pravidla

Co je to skupinové sázení? Jak si založit skupinovou sázku? Jak se dělí výhry? Tyhle i spoustu dalších otázek ti zodpoví náš článek o skupinovém sázení od Sazky. Tak neváhej a mrkni, ať si doplníš znalosti.

Kolikrát jsi přemýšlel nad tím, že by sis vsadil, kdybys věděl, že tvá šance na výhru je větší? Kolikrát sis říkal, že se ti za sázenku do Eurojackpotu nechce dávat čtyři sta? Boom! Skupinové sázení je přímo pro tebe.

Co je to skupinová sázenka od Sazky?

Skupinová sázenka, jak už název napovídá, je sázenka pro všechny hráče, kteří nechtějí hrát sami. Při skupinovém sázení si větší počet sázkařů koupí „stejnou“ sázenku, respektive si jednu sázenku rozdělí na části a každý si koupí tolik částí dané sázenky, kolik uzná za vhodné.

V případě výhry se pak hráči o výhru dělí stejným dílem, jakým si nakoupili díly sázenky. Ten, kdo měl dvě desetiny sázenky, má dvě desetiny výhry, ten kdo měl jednu desetinu sázenky, obdrží jednu desetinu výhry, při čtyřech desetinách sázenky vyhrává hráč necelou polovinu výhry,…

Můžeš takhle hrát se svou rodinou, přáteli, kolegy, ale také klidně s cizími hráči na internetu. Důležité je vědět, že vsadit si skupinovou sázenku lze pouze online na webu Sazky. V pobočce tuto možnost (zatím) neumožňují.

Jak probíhá skupinové sázení?

Pro skupinové sázení je třeba hned na začátku učinit pár rozhodnutí. Budeš si muset vybrat loterii, pro kterou svou sázenku budeš chtít. Poté bude potřeba zvolit si velikost sázenky, kterou budeš chtít uzavřít. Když budeš mít jasno v tom, kde a co budeš skupinově sázet, bude tvé rozhodnutí spočívat v tom, s kým budeš chtít svou sázenku sdílet. Zda ji budeš chtít sdílet veřejně, s cizími lidmi na internetu nebo soukromě, s vybranými lidmi.

Anebo samozřejmě můžeš navštívit Tržiště sázenek a připojit se k již existující sázce.

S kým a jak mohu sdílet svou skupinovou sázenku?

Svou sázenku, jak jsme si řekli výše, a jak si podrobněji přečteš i níže, můžeš sdílet, s kým uznáš za vhodné. Buď s jinými hráči na webu Sazky nebo pomocí odkazu pouze se svými blízkými, s přáteli či kolegy.

Pokud se rozhodneš, že nechceš, aby se do tvé sázenky připojil kdokoli cizí, tak se nepřipojí. Vše záleží na tvém vlastním nastavení sázenky.

V jakých loteriích mohu uzavřít skupinovou sázku?

Skupinové sázení Sazka podporuje pouze ve dvou svých nejhlavnějších loteriích – v Eurojackpotu a ve Sportce. Pokud by ses rozhodl pro jinou loterii, pokud by se ti ani jedna z dvou výše zmíněných nezamlouvala, pak by ses musel smířit s klasickou sázenkou.

V momentální chvíli je opravdu možné skupinově sázet pouze u Sportky a Eurojackpotu.

Jak skupinovou sázku vytvořit?

 • Najedu na web Sazky a vyberu si loterii, ve které chci skupinovou sázku uzavřít.

  Na webu Sazky je přehled loterií. U Eurojackpotu a Sportky nalezneš tlačítko „Skupinová sázka“.

  U vybrané loterie kliknu na tlačítko "Skupinová sázka".

 • Vybereš si, jestli chceš sázenku svou nebo se připojíš k existující.

  Proklik tě hodí na Tržiště sázenek, tady najdeš všechny existující sázenky, kte kterým se můžeš přidat. O krok níže zjistíš, jak se k jedné z nich přidat, pokud chceš vytvořit svou, přeskoč následující krok.

  Vybereš si, zda se chceš přidat k sázence existující nebo si vytvořit svou novou.

 • Připojení k veřejné sázence, vybereš si počet podílů

  Pokud se ti nějaká veřejná sázenka zalíbí, stačí na ni kliknout a zjistíš všechny informace.
  V přehledu sázenky uvidíš vsazená čísla, datum na které je sázenka podaná a kolik zbývá volných podílů. Stačí si navolit, kolik podílů si přeješ koupit ty a nechat si částku odečíst z účtu. Pak už jen čekáš, zda se sázenka do slosování naplní, nebo ne, a případně zda vyhraješ nebo ne.

  Navol počet podílů a klikni na "Připojit se k sázce".

 • Najeď na záložku Skupinové sázky

  V případě, že chceš svou, novou, sázenku, překlikni z Tržiště sázenek na „Skupinové sázky“.

  Záložka Skupinové sázky.

 • Vyber si loterii

  Vyber si, kterou loterii chceš se skupinovou sázenkou hrát.

 • Vyber si slosovací den

  Stejně jako u běžnch sázek, i u těch skupinových je důležité vybrat si na který slosovací den má naše sázenka platit. U Sportky si můžeš vybrat mezi středou, pátkem a nedělí, u Eurojackpotu pak mezi úterým a čtvrtkem.

  Klikni na den, pro který má být tvá sázenka platná.

 • Vyber si velikost sázenky

  Zvol si velikost své sázenky. Pokud si nevíš rady s označením, koukni na naši tabulku velikostí skupinových sázenek.

  U Sportky si můžeš vybrat mezi velikostmi S až XL.

 • Vyber si svá šťastná čísla

  Stejně jako u klasické sázenky, i u té skupinové, si můžeš zvolit čísla buď sám nebo pomocí náhodného doplnění.

  Čísla můžeš nechat na svém uvážení, nebo na generátoru náhodných čísel.

 • Zkontroluj čísla Šance

  Na rozdíl od klasické sázenky, u té skupinové si musíš zvolit i Šanci. Nemáš možnost tuto bonusovou hru vynechat. Na tobě tedy jen zbývá zkontrolovat, zda se ti čísla Šance zamlouvají nebo chceš jiný náhodný tip.

  Pokud se ti čísla nelíbí, můžeš kliknout na tlačítko "Jiné číslo".

 • Pojmenuj svou sázenku

  U skupinových sázenek máš možnost pojmenování. Pokud bys svou sázenku nepojmenoval podle sebe, Sazka ji automaticky přiřadí identifikační číslo.

  Můžeš svou sázenku pojmenovat.

 • Zakoupení podílů

  V této částo tvorby sázenky si navolíš kolik podílů sázenky chceš vlastnit ty sám. Samozřejmě si ji však nesmíš koupit celou, to by pak nebyla skupinová sázenka.

  Počet podílů a jejich cena se odvíjí od výběru velikosti sázenky.

 • Vyber si typ sázenky

  V předposledním kroku už si jen vybereš, zda se chceš o svou skupinovou sázku dělit s blízkými nebo ji vystavit na Tržišti sázenek.

 • Vytvoříš sázenku

  Pokud jsi spokojený se vším, co sis navolil, tak už jen stačí svou sázenku potvrdit.

  Potvrdíš svou sázenku.

Registrace k Sazce s bonusem

Hodnocení
92%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
70 %
Jednoduchost získání
90 %
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jaké jsou typy skupinových sázenek?

Skupinové sázenky se dělí do několika skupin, podle tří hlavních kritérií.

O prvním kritériu jsme si tady již psali. To je rozdělení sázenky podle loterie, jakou chceš sázet. První rozhodnutí, které musíš při skupinovém sázení udělat – Eurojackpot nebo Sportka?

Druhé kritérium je velikost sázenky. Sázenka můžeš být ve velikosti od S po XXL. Velikost určuje spoustu věcí – počet kombinací, které si vsadíš. Počet kombinací = počet správně vsazených sloupečků. Dále samozřejmě velikost sázenky určuje, kolik hráčů se k ní může maximálně připojit, na kolik částí může být sázenka rozdělena, jaký minimální podíl si může zakoupit jeden hráč, cenu jednoho podílu a, samozřejmě, také cenu celé sázenky.

Poslední, třetí kritérium, podle kterého se dělí skupinové sázenky je dle sdílení sázenky. Zda chceš mít veřejnou nebo soukromou sázenku, což samozřejmě ovlivňuje to, jakým způsobem se bude tvá sázenka sdílet a kdo se do ní může a nemůže připojit.

Soukromá vs. Veřejná sázenka

Po tom, co se rozhodneš, s kým chceš svou sázenku sdílet, si tuto možnost zvolíš také přímo při tvoření skupinové sázenky. V případě, že budeš chtít veřejnou sázenku, tak se sázenka, které dáš jméno, objeví na Tržišti sázenek. Pokud víš, že chceš hrát se svými blízkými, pak budeš moct sdílet sázenku přes odkaz. Hráč, který nebude mít odkaz na tvou skupinovou sázenku odkaz, se do ní nebude moct připojit ani ji nikde neuvidí.

Soukromá sázenka:

 • Jen pro tvé nejbližší
 • Sdílí se přes odkaz
 • Máš kontrolu nad tím, kdo se k ní připojí

Veřejná sázenka:

 • Objeví se na Tržišti sázenek
 • Připojit se může kdokoli
 • Nemáš kontrolu nad tím, kolik hráčů se finálně zapojí

Tabulka velikostí skupinových sázenek od Sazky

Skupinové sázenky od Sportky

kombinací velikost sázenky typ sázky cena sázenky minimální podíl cena jednoho podílu
10 S 10 sloupců + Šance 220 Kč 10% 22 Kč
28 M Systém 8 + Šance 580 Kč 10% 58 Kč
84 L Systém 9 + Šance 1 700 Kč 5% 85 Kč
924 XL Systém 12 + Šance 18 500 Kč 1% 185 Kč

 

Skupinové sázenky Eurojackpot

kombinací velikost sázenky typ sázky cena sázenky minimální podíl cena jednoho podílu
6 S 6 sloupců + Extra 6 400 Kč 20% 80 Kč
36 M Systém 6+4 + Extra 6 2 200 Kč 5% 110 Kč
336 L Systém 8+4 + Extra 6 20 200 Kč 1% 202 Kč
756 XL Systém 9+4 + Extra 6 45 400 Kč 1% 454 Kč
2646 XXL Systém 9+7 + Extra 6 158 800 Kč 1% 1 588 Kč

Samozřejmě, stejně jako v běžných sázkách, i zde platí, že čím více číselných kombinací vsadíš, tím větší máš šanci vyhrát. Ovšem je potřeba pamatovat na to, že ty největší skupinové sázenky potřebují spolupráci spousty lidí, a potřebují spoustu investovaných peněz. A tak je přirozené, že takovou sázenku bude těžší naplnit a je možné, že se podíly nestihnou vyprodat před ukončením sázek.

Tržiště sázenek

Tržiště sázenek je místo na hlavním webu Sazky, kde najdeš všechny podané veřejné skupinové sázenky.

Nemusíš tedy tvořit vlastní, stačí si zakoupit podíl v nějaké z již existujících sázenek. Na webu si můžeš filtrovat uzavřené skupinové sázky podle dvou ze tří hlavních kritérií, které jsme si uvedli výše.

Sázenky můžeš filtrovat podle druhu loterie, na kterou chceš vsadit, a podle velikosti sázenky. Pak však také můžeš přidat filtry jako – den slosování, částku, kterou chceš do skupinové sázenky investovat, či míru do jaké je sázenka naplněná.

Rozdělení výher při skupinovém sázení

Určitě tě napadají otázky o tom, jak se dělí výhry při skupinové sázence.

Vlastně docela jednoduše. Ty se můžeš rozhodnout, že si v sázence nezakoupíš jen jeden podíl, ale klidně 2, 3, 5 nebo klidně 20 podílů (u těch, kde je to možné). A stejný podíl, jaký jsi měl, při zakládání skupinové sázenky, máš i při výhře. Pokud jsi vlastnil 2 podíly ze skupinové sázenky Eurojackpotu, náleží ti 2 podíly z výhry.

Vše se děje automaticky, automaticky se ti tvůj podíl z výhry připíše na účet, nemusíš proto mít strach hrát i s cizími lidmi. Nebudeš obelhán.

Inu, pravidelné hráče už asi napadá logická otázka – a co v případě bonusových her jako je Prémie Eurojackpotu nebo Prémie Sportky? Kdo vyhraje to auto, apartmán nebo bonusové peníze?

Ani na věcných výhrách nebudeš krácen. Samozřejmě není možné, aby se z jednoho luxusního Suv udělalo dvacet jiných aut a rozdali se vám všem. Ale vymyšlené to je. Věcná výhra se promění na peněžní ekvivalent a ten se poté rozdělí mezi všechny hráče, kteří měli podíl na sázence.

Co když se má sázenka nenaplní?

Pokud se nestihnout vykoupit všechny podíly z vytvořené skupinové sázenky, pak nemůže být přijata do slosování. Stává se to běžně, především u těch největších sázenek, které potřebují spolupráci mnoha lidí. V případě, že se všechny podíly nevykoupí, pak se všem hráčům, kteří peníze do sázenky investovali, vrátí jejich podíly zpět na herní účet.

Mohu zrušit podíly zakoupené v sázence?

Ne. Bohužel, jakmile si jednou koupíš podíl jedné ze sázenek, už to nejde vzít zpět. Musíš jen počkat, zda se sázenka naplní nebo ne, a zda bude případně výherní nebo ne.

Do kdy musím skupinovou sázenku vsadit?

Standardním časem, kdy se pro Eurojackpot i Sportku uzavírají sázky je v den slosování 19. hodina. Ovšem skupinové sázenky jsou trochu složitější na zpracování, a tak je nutné, aby byly přijímány o chvíli dříve.

U skupinových sázenek proto platí, že:

 • Pokud chci založit sázenku novou, musím to stihnout do 15 minut před uzavíráním sázek na daný tah. (18:45)
 • Pokud se chci přidat do již existující skupinové sázenky, pak to musím stihnout do 5 minut před uzavíráním sázek na daný tah. (18:55)

Nedoporučuji ti však, čekat až na poslední minuty uzavírání sázek. Může se totiž také stát, že skupinových sázek bude příliš a Sazka bude nucena přijímání sázek ukončit dříve, aby všechny podané skupinové sázky stihla zařadit do slosování.

Výhody a nevýhody skupinového sázení

 • Menší vklad pro jednotlivou sázku
 • Možnost hrát s přáteli a rodinou
 • Možnost připojit se do více sázek zároveň
 • Větší šance na výhru
 • Sázenka se nemusí naplnit
 • Dělení výhry s více hráči

Často kladené dotazy

Líbil se ti tento článek?
50%

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
 • Standa

  Zdravim, vsadil jsem online cely tiket, ale na pozadi mi kamrad prispel polovinou. V pripade vyhry mi sazka posle uz zdanenou sumu vyhry, to chapu. Ale jak vyplatit kamarada polovinou uz zdanene vyhry, aniz by i on platil znova dan? Da se se nejak se sazkou dodatecne dohodnout o prerozdeleni me poloviny a kamaradovi druhe pulky, tak aby se nedanilo 2x vyhra?

  • Martin

   Ahoj Stando.

   Pokud jsi vsadil celý tiket ty, tak v případě výhry nad 50000 Kč dostaneš výhru již zdaněnou. Tu si pak vyber a půlku dej kamarádovi, není nic snažšího. On již pak nic danit nebude, výhra je již zdaněna.

   Hodně štěstí 🍀