🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Sazka ovládá 95% loterijního trhu a to ještě nevstoupila na internet!

Největší loterijní společnost Sazka vyplatila v roce 2016 celkem 288 sázejícím na výhrách více než milion korun. Navíc ve hře Eurojackpot jeden výherce získal téměř 2,5 miliardy korun. Tržní podíl Sazky na loterijním trhu tvoří v Česku zhruba 95 procent. Situace číselných loterií se může změnit od roku 2017, kdy má začít platit nový zákon a Sportku si budete moct vsadit i na internetu.

Sazka logo Tržby Sazky rostou každým rokem

Průměrně stoupne objem přijatých sázek o 12 procent. Minulý rok Sazka zaznamenala vzrůst tržeb o 13,1 procenta, tedy 8,75 miliardy korun. Vyplývá to z údajů společnosti Sazka, která je na trhu přesně 60. let! V dnešní době Sazka se svými nejpopulárnějšími loteriemi Sportka a Eurojackpot ovládá 95 procent trhu s číselnými hrami.

Tržby v roce 2015 vzrostly v největší hře Sportka o 11,1 procenta na 5,85 miliardy korun. Přičemž se poštěstilo 288 sázejícím vyhrát více než jeden milion korun, ve hře Eurojackpot navíc jeden výherce z Pardubického kraje získal téměř 2,5 miliardy korun, o čemž jsme vás informovali v článku (Historicky nejvyšší výhra v ČR – 2466000000Kč).

Kdo má zbylých 5 procent?

O zbylých 5 procent se dělí méně známé společnosti jako Loterie Fortuna s loteriemi Fortuna Loto, Zlatých 11 a Fofr, další společností je Synottip s hrami Synot Loto a Synot Keno a posledními jsou Tipsport a Chance s dnes velmi oblíbenou loterií Korunka, přičemž obrat Korunky vzrostl v roce 2015 téměř o pětinu na 418 milionů korun.

korunka-tipsport-a-loterie-fortuna-loga

Sportka a ostatní loterie na internetu

Sportka online, Sazka se chystá na internet Celý tento procentuální podíl může nabourat nový zákon, který by měl platit od roku 2017, kdy budou všechny společnosti provozovat sázky na své loterii na internetu!

Osobně si myslím, že se na trhu loterií nic nezmění a Sazka bude i nadále číslo jedna a ještě tím znásobí své zisky. Možnosti vsadit si Sportku na internetu (Sportku online) se určitě chopí mnoho mladých lidí.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
  • matyas

    To je stejně strašně moc lidí, přitom nechápu jak je to možné, proč raději všichni nesází Zlatých 11. Jak se lidově říká je to více muziky za méně peněz!