🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Rizika, která musíš přijmout, pokud se chceš stát milionářem

Máš dost odvahy na to stát se milionářem?

Máš dost odvahy na to stát se milionářem?

Všichni toužíme po tom vyhrát miliony. Každý z nás chce zažít tu volnost, kdy nemusíš řešit finance, tu možnost, kdykoli kamkoli odcestovat, koupit si dům,… Ale je to opravdu jen takhle? Je po výhře v loterii všechno jen zalité sluncem? Dnes se spolu podíváme i na druhou stranu mince.

Chvíle, která ti změní život

Nikdo z nás asi nepochybuje o tom, že když vyhraješ jackpot, tak ti to změní život. Všechny aspekty tvého života budou najednou naprosto jiné. Jak krásně to zní, že?

No, ale teď doopravdy – všechny aspekty tvého života se změní. Dá se říci, že naprosto všechny a nejspíše jednou provždy. Když se nad tím zamyslíš, tak je to trochu děsivé, ne? Celý tvůj život, tak jak ho znáš se vším všudy – všichni tví přátelé, tvá rodina, tvá práce, koníčky, bydlení, vztah… Všechny tyhle oblasti tvého života to nějakým způsobem ovlivní. Deset, dvacet či třicet milionů už ti zvládne převrátit život naruby. Teď si ale představ, že vyhraješ hlavní cenu Eurojackpotu, třeba 2,5 miliard korun!

A my víme, že to asi stále stále zní jako ten nejsladší sen, ale pravda je taková, že jen málokdo z nás je reálně připraven takovouto situaci s lehkostí ustát. V ideálním případě je totiž nejlepší ihned po výhře o této události raději s nikým nemluvit. Minimálně ne do té doby, než se rozmyslíš, co s těmi penězi chceš udělat a například kontaktuješ ověřeného a spolehlivého finančního poradce. Jestli si říkáš proč, tak jednoduše proto, abys se nestal obětí nějakého podvodu či útoku.
Věříš si, že bys tuhle zprávu dokázal ustát sám?

Soukromí jako vzácnost

Držme se té představy, že jsi vyhrál Eurojackpot – na účtu ti pípla částka vyšší, než jakou sis kdy dokázal vůbec představit, zvládl jsi ustát prvotní tlak, zhodnotil jsi, že finančního poradce nepotřebuješ a máš představu, co s penězi.

Další věcí, která přijde, je, že o tobě začnou psát média. První bude Sazka, ta totiž, stejně jako vždy, vydá novinku na svůj blog, ve které prozradí veškeré informace o tvé sázce a připne k nim kousek rozhovoru s tebou. Ten stejný rozhovor, respektive útržky z něj, proběhnou pak vícero médii, přičemž se velmi pravděpodobně objeví někdo, kdo se tě pokusí vystopovat a identifikovat podle tvé sázky. V případě, že si sázíš na pobočce, tak identifikovat tě bude jednodušší, vzhledem k tomu, že už v prvotním rozhovoru s tebou se zmíní, na jaké pobočce byla sázka vytvořena. Ale i kdyby tě koneckonců nikdo nedohledal, tak zcela určitě ty sám dříve nebo později prozradíš pár svým blízkým, že jsi vyhrál. A jak určitě tušíš, tak tahle zpráva nikdy nezůstane u pár blízkých, vždycky se najde někdo, kdo to pošle dál. A vždycky se objeví někdo, kdo toho bude chtít využít, jak si povíme níže.
Ale jinak – i kdybys to neřekl jediné živé duši, tak je jisté, jak jsme si řekli v prvním bodě, že se ti naprosto změní život a to je věc, které si všimnou i lidi ve tvém širším okolí. I ti, které jsi neviděl klidně od střední školy. A tohle bude jen začátek toho, jak ztratíš své klidné, tiché místo. Zničehonic bude všude někdo, koho bude „zajímat“ jak se máš, co děláš, co plánuješ, jak se tvůj život změnil a z něčeho pro tebe dnes tak běžného jako je tvé soukromí se postupem času stane něco vzácného.

Soukromí po výhře jackpotu

Lehce nabyl, lehce pozbyl

„Bez práce nejsou koláče“ a „Lehce nabyl, lehce pozbyl“ jsou přísloví, které znáš každý z nás. A jak už to tak u těchhle přísloví bývá – opravdu na nich něco je. Každému z nás se líbí představa toho, že vyhrajeme peníze a budeme si jen užívat, ale je to doopravdy tak jednoduché? Problém s takto rychle nabytými penězi je dost jednoduchý. Tím, že výhrou v loterii přijdeme k penězům bez větší snahy nebo píle, tak nám na nich tolik nezáleží. Nemuseli jsme kvůli ním trávit hodiny času prací, také to jsou peníze „navíc“ v rozpočtu, se kterými jsme nepočítali, a většinou to jsou miliony, takže je těch peněz hodně a jednoduše se utrácejí.

Pokud nechápeš, co tím chceme říct, pak si neváhej přečíst jeden z osudů popsaných ve článku níže.

Jsou to opravdu tví přátelé?

Tohle je bod, který se k výhrám, penězům a luxusnímu životu všeobecně váže snad nejčastěji. Jsou lidé, kteří se okolo tebe pohybují opravdu tví přátelé?

Málokdo si však uvědomuje, že nejde jen o lidi, kteří se k výherci jackpotu nahrnou, ale také o lidi, kteří okolo tebe byli už před výhrou. Věřím, že spousta z nás si řekne něco jako – „No jo, ale já přece vím, koho kolem sebe mám. A kdybych se měl dobře já, tak se budou mít dobře i mí nejbližší, včetně přátel, tak proč by mi měli závidět, když má výhra pomůže i jim?“ No, nejspíš tě zklameme tím, že výhra jackpotu tě může o mnoho lidí okolo tebe připravit. Často jde bohužel i o ty, u kterých bys to nečekal. Ale nejde o to, že by tě chtěli opustit, naopak, ty opustíš je.

Je běžné, že v momentě, kdy výherci přiteče na účet spousta peněz, tak si je, logicky, začne užívat. No jo, jenže tví přátelé si je moc neužijí. Nechápejme se špatně – určitě je budeš moci pozvat na luxusní dovolenou, koupit jim nové auto nebo cokoli, ale oni budou mít stále své rodiny, své životy, účty a povinnosti, zatímco tobě se většina běžných povinností jako jsou účty, práce, nájemné, hypotéka,… vyřeší. A byť nějakou dobu si jako výherce jackpotu budeš užívat i s přáteli, tak po nějaké době je bude táhnout zpět jejich „opravdový“ život a dojde k nepříjemným situacím – oni na tobě nebudou chtít být závislí, ty budeš mít spoustu peněz a volného času a oni ne, scénářů, jak se mohou tvá přátelství změnit je spousta. Začneš se dost možná vídat s lidmi, kteří budou žít podobným životem jako ty. S lidmi, kteří budou mít spoustu peněz a volného času. Ale dokáží nahradit ty, se kterými jsi vyrůstal? A poradíš si s těmi, kteří přijdou společně s penězi, s úsměvy na tvářích a milými slovy, zatímco v hlavě budou spřádat plán?

Falešní přátelé, jackpot loterie

Pociť mou zášť

S předchozím bodem souvisí i náš bod poslední. Jak už to tak bývá, tak s penězi přichází lidé, kteří tě jako výherce začnou obdivovat, milovat a točit se kolem tebe. Mezi nimi budou ale také ti, kteří ti začnou závidět a nebudou ti tvé štěstí přát. Budou tě možná i nenávidět už jen proto, že se budeš mít lépe, než se kdy měli oni. Ale nebude to tak jednoduché, protože, dost možná, všechny tyhle tíživé myšlenky a pocity budou skrývat za úsměv a milá slova.

Koneckonců i o případech plných záště a nenávisti jsme ti tady už psali, přečti si jeden z těchto opravdových osudů výherců a posuď – jsi na to připravený?

Líbil se ti tento článek?
100%

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.