🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Nechal tikety v hodnotě 273 milionů ležet na pultu a odešel

Tikety nechal ležet na pultu a odešel.

Tikety nechal ležet na pultu a odešel.

Náhoda je blbec, protože, čistě teoreticky – jaká je šance, že si koupíte vítěznou kombinaci čísel na svém tiketu? A jaká je šance, že ten tiket poté zapomenete na pultu u pokladny? A že ho někdo vrátí? A že na něj pak vyhrajete 273 milionů dolarů? Inu, asi moc velká ne, že?

Pravděpodobnost výhry ve Sportce nebo Eurojackpotu se nám zdá být skoro nulová, a co pak teprve třeba v loterii Mega Millions? (Loterii Mega Millions nelze hrát na území ČR, jedná se o americkou loterii.) Tam už by nám to přišlo absolutně neskutečné. A co teprve s celým tím příběhem za tím. Příběh Michaela J. Wierskyho ti vytře zrak.

Dával větší pozor na svůj telefon

Michael J. Wiersky je rozvedený, 15 let nezaměstnaný muž, který týdně utratí 20 dolarů za losy do loterie. A nebylo tomu jinak ani v tomto případě. Michael si tak, při své pravidelné návštěvě v obchodě QuickCheck, zakoupil opět dva tikety do loterie.

Ovšem při čekání na tikety si začal hrát s telefonem, lístky tedy zaplatil, a se svou roztříštěnou pozorností, je tam nechal jednoduše ležet a odešel.

„Věnoval jsem větší pozornost svému mobilu,“ řekl Michael na tiskové konferenci „odložil jsem lístky, abych si vrátil peníze do peněženky, pak jsem něco udělal s telefonem a odešel.“

Hledal tikety hodiny

Hodiny a hodiny strávil Michael hledáním tiketů, po příjezdu domů. Byl přesvědčený, že už je nadobro ztratil. Po delší úvaze se rozhodl, že se druhý den vrátí do obchodu, zeptat prodavače, zda lístky někdo nevrátil. Nebo jestli mu alespoň nedá stopu, kde mu mohly tikety vypadnout.

Když do obchodu dorazil, prodavač mu řekl, že tikety někdo vrátil a zeptal se Michaela na čísla, která na tiketech jdou. Do slosování už chybělo jen pár hodin.

„Byl jsem velmi vděčný, že ještě existují čestní lidé, protože jsem si myslel, že už jsou tikety pryč,“ řekl.

Po příjezdu domů, nastal čas slosování. Michael se nekoukal. Až do momentu, kdy začal zvonit telefon.

Kamarád vyhrál v loterii

V telefonu se ozval přítel jeho matky, který radostně oznamoval, že jejich společný přítel, pravděpodobně, vyhrál v loterii. Michael se pak snažil ověřit si to, přímo u zmíněného společného kamaráda, ten však po zvednutí hovoru oznámil, že se spletl a nevyhrál nic.

To přinutilo Michaela zkontrolovat své tikety pomocí loterijní aplikace na jeho telefonu. Zůstal v šoku.

„Položil jsem telefon, položil jsem tiket, chvíli jsem tam seděl, a říkám matce: ‚Hej, to právě řeklo, že jsem vítěz jackpotu‘, a ona na to: ‚Co to znamená?‘“

To znamená, že Michael vyhrál 273 milionů dolarů. Ještě ten večer, ač byla sněhová bouře, Michael J. Wiersky sedl do auta a jel do nejbližšího obchodu, ověřit si pravost výsledků. Po naskenování tiketu zjistil, že se nemýlí. Je milionářem.

V momentě, kdy se měl pan Wiersky rozhodnout, zda si vybere anuitní roční splátky celé částky, nebo vyplacení částky najednou, vybral si Michael částku najednou. Po odečtení všech poplatků a daní se Michaelovi na konto připsalo 162,5 milionů dolarů.

Jako první se Michael rozhodl koupit si auto, nový pickup. Druhou věcí, kterou se Michael rozhodl udělat, je poslouchat svého právníka. Také se snaží najít osobu, která jeho tikety vrátila obsluze, přál by si, dané osobě, poděkovat a předat nějaký dar.

V Mega Millions to padá, ve které loterii zkusíš své štěstí Ty?

Aktuální jackpot
2 374 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
85 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
65 200 000 Kč
Aktuální jackpot
60 000 000 Kč
Aktuální jackpot
12 000 000 Kč
Aktuální jackpot
1 000 000 Kč
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.