🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Vše co by vás mohlo zajímat o stíracích losech Sazka!

Jak jsem již slíbil v minulém článku, který se zabýval výrobou stíracích losů, tak dnes se podíváme speciálně na stírací losy od společnosti Sazka! Nejprve si řekneme kde a jak probíhá výroba stíracích losů. Dále se podíváme jak se ověřují losy, zda jste vyhráli. Nezapomeneme se podívat na na zabezpečení proti podvodům. A nakonec jak je to s vyplácením výher a co se stane s neprodanými losy!

Stírací losy sazka

Výroba stíracích losů Sazka

V první řadě musí Ministerstvo financí povolit každou novou hru, kterou chce společnost vydat a ještě před distribucí musí hru zkontrolovat finanční úřad. Své stírací losy si Sazka nechává tisknout z bezpečnostních důvodů v zahraničí, přesněji v Kanadě (přesný název firmy ví z bezpečnostních důvodů velmi omezený počet lidí). Obecnou výrobu stíracích losů najdete v minulém článku (Článek: Jak se vyrábí stírací losy?). S jediným rozdílem, že losy nedorazí srovnané podle výher, ale jsou již zamíchané, tudíž nikdo neví, jaká částka se skrývá pod jednotlivými losy. Společnost zároveň obdrží i zašifrovaná data o výherních losech.

Ověřování výherních losů

Sazka zabezpečení a důvěryhodnost Každý los obsahuje ověřovací kód, který je zašifrovaný, aby se vyloučila jakákoliv možnost podvodných praktik. Jak jsem již psal výše, výrobce losů zašle společnosti Sazka i zakryptovaná data s údaji o výhrách. Tyto data předá Sazka společnosti GTECH, která zašifrované informace nahraje do on-line systému (pro terminály). Na terminálech je pak možné zkontrolovat každý výherní los, přičemž si terminál automaticky dešifruje ověřovací kód a kontrolní čísla, které jsou uvedeny pod stírací vrstvou. Je tedy nemožné aby si jakýkoliv zaměstnanec Sazky nebo prodejce v trafice zjistil informace o výherních losech.

Dále si Sazka nechává zpracovat bezpečnostní expertízu jednotlivých emisí stíracích losů. Testují možnosti zjištění informací o výhrách, aniž byste setřeli stírací plochu. Dále se testují složitější metody, díky kterým byste mohli zjistit herní symboly na losu (optické, chemické a dokonce destruktivní metody).

Čísla uvnitř stíracího pole

Vyznačená kontrolní číls na-losu od Sazky (černá perla) Jedná se o další kontrolní prvek, ovšem tento prvek je známý. Pokud máte tři shodné písmena los obsahuje výhru do 1 000 Kč! Jsou vyrobeny pro prodejce, kteří nevlastní terminál, díky těmto písmenům dokáží rozlišit, zda se jedná o výherní los či nikoliv. Co se týče výher nad 1 000 Kč, tak písmena jsou již rozdílná a musí být validovány na terminálu, tudíž byste museli vyhledat jiného prodejce.

Neprodané losy

Každý hra má vlastní dobu platnosti, která je většinou nastavená na dva roky (naleznete ji na zadní straně losu). Po ukončení platnosti se zablokují kontroly na terminálu a neprodané losy stahují z obchodů do centrálního skladu Sazky, kde probíhá přepočítání vrácených losů, na což zároveň dohlíží finanční úřad. V poslední řadě se musí provést vyúčtování, které se musí odevzdat na Ministerstvo financí a zbylé losy jsou skartovány.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
 • Emanuel Macron

  Sázka losu 200kč a nej výhra za 100kč???????????

  • Martin

   Ahoj Emanueli,

   evidentně reaguješ na komentář níže od Elišky. Asi jsi se špatně podíval, jako výhru uvedla 1000 Kč, nikoli 100 Kč. V případě stíracích losů je v naprosté většina minimální výhra ve výši ceny losu. Mrkni na náš přehled stíracích losů, nebo si vyber jeden z bonusů na stírací losy. Díky za komentář, Martin.

   Hodně štěstí 🍀

 • Eliška

  Ani já neznám nikoho kdo by vyhrál velký obnos na losech. Já i moje rodina kupujeme losy často. Nejvíc za 200kč. maximální výhra byla 1000kč. A na vánočních losech za 500kč. Bylo nejvíc 2000kč. Jinak opravdu nic.

 • Alex

  Tak to by mě taky zajímalo. Neznám nikoho, kdo by vyhrál velký obnos peněz ve stíracím lose.

 • Denda

  Dobrý den, chci se zeptat, zda loterijní společnost někde zveřejňuje, kolik lidí již vyhrálo hlavní ceny na stíracích losech? – o milionářích ze Sportky nebo jiné loterie se často hovoří, ale o tom že by někdo někdy vyhrál v ČR hlavní výhru na nějakém stíracím losu se mlčí. Je třeba i možné, že se hlavní cena nevyplatí a neprodané losy se i s hlavní cenou skratují? Myslím si, že by se to zveřejňovat mělo – stíracích losů je hodně v prodeji, ale nikde není k dispozici odezva o tom, kolik lidí ty větší výhru vyhrálo a zda vůbec. Děkuji za odpověď. Jinak máte pěkný a zajímavý web.