⚽️ EURO 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Měli dohodu, že se při výhře rozdělí, poté mu partnerka utekla i s celou výhrou

O výhru se měli rozdět, ona utekla s penězi.

O výhru se měli rozdět, ona utekla s penězi.

Všichni máme představu o tom, co bychom s výhrou udělali. A všichni máme alespoň jednoho člověka, kterému bychom o tom řekli, a dokonce většina z nás, má určitě i někoho, s kým by se o výhru podělila. Ale jsme si jistí, že je ta osoba loajální? Jak dobře znáš svého partnera?

Představ si, že ti pípne to vysněné upozornění, v hlavičce logo Sazky. V druhém řádku výrazný nápis „loterie Eurojackpot„. „Blahopřejeme, vyhráli jste jackpot! Aktuální zůstatek na Vašem herním kontě je…“

V tom si uvědomíš, že máš ústní dohodu se svým partnerem. Že v tom „jedete spolu“. Teď už výhra ovšem není jen představa, nýbrž realita. Podělíš se o tuhle vymodlenou novinku a dodržíš své slovo?

Uzavřeli dohodu, jdou na půl

Bylo jim 39, když Lynn Anne Poirier a Howard Browning uzavřeli dohodu. Bydleli spolu v domě Anne a už spolu nějaký ten pátek žili. Oba věřili, že se jim jednou podaří vyhrát jackpot.

Je však nepravděpodobné, že by se podařilo vyhrát jackpot dvěma spolu žijícím lidem, to by bylo hodně velké štěstí. Až příliš velké na to, aby to mohlo být reálné. A tak se dohodli – budou se na tikety skládat, budou je kupovat spolu a ať už vyhraje ten nebo ten, tak si částku rozdělí 50/50.

Měli strategii, nebyli to obyčejní hráči

Je pravdou, že Anne a Howard nechtěli nechávat věci náhodě, a tak si kupovali tikety tak často, jak jim to jen finance dovolily. Neváhali dokonce cestovat do jiných států, aby si mohli koupit tikety i do jiných loterií a zvýšit tak své šance.

Tuto svou strategii pár provozoval dlouhá léta a nezměnil ji ani v roce 2007, kdy jim oběma již bylo 53 let.

Osudný tiket, který zničil dohodu i dlouholetý vztah

Druhého června roku 2007, kdy se po společné večeři zastavili v samoobsluze, kde si oba koupili tikety na floridskou loterii Firecracker Millionaire Raffle, a poté se odebrali domů.

Dle slov Howarda, po příchodu domů dali tikety na jejich obvyklé místo – pod krbovou římsu. Tam tikety čekaly až do 4. 7. 2007, kdy probíhalo slosování loterie.

V den slosování se Howard vyděsil k smrti. Anne se nevrátila domů. Samozřejmě, že první, co tě napadne, je to nejhorší, co se mohlo stát. Howard se snažil uklidnit. Anne nezvedala telefon, nereagovala na zprávy, Howard chtěl ještě chvíli počkat.

Pohled padl na kalendář – den slosování. Napadlo ho zkontrolovat tikety na krbové římse. Bingo. Jeden chyběl. Jeden z těch, které zakoupila Anne. Byl to výherní tiket. Anne vyhrála 750 000 dolarů, a měsíc se nevrátila domů.

Došlo to až k soudu

Trvalo necelého půl roku, než se Howard konečně rozhodl, že Anne požene k soudu. Měli přece dohodu!

Anne se neštítila tvrdit, že spolu s Howardem už roky nebydlí, že spolu nežijí a že Howard lže. A to i přesto, že Howard měl účtenku z restaurace, kde spolu seděli a dokonce i lístek z bankomatu, kde vybíral peníze, z jeho účtu, na tikety, které si ten den koupili. Tudíž i na Annin výherní tiket.

Soudy Anne sice pohádku o tom, že spolu nežijí, nevěřili, ale to Howardovi nijak nepomohlo.

Naopak Anne pomohlo to, že se u soudu bránila zákonem, který na Floridě platí. Ten říká, že každá ústní dohoda, kterou není možné splnit do jednoho roku, musí být podložená písemnou formou, aby byla vymahatelná.

„A protože vyhráli až 14 let poté, co ústní smlouvu uzavřeli,“ tvrdil právní zástupce Anne, „tak je daná smlouva neplatná. Jejich dohoda totiž nikdy nebyla sepsána na papír a nikdy neměla písemnou podobu.“

Buď na chvíli soudcem – je Anne v právu?

Verdikt

Byla. Okresní i odvolací soud daly za pravdu Anne. Horward Browning se však nehodlal vzdát. Odvolal se k Nejvyššímu soudu Floridy – a tam vyhrál.

Anne měla pravdu – Dohoda neměla písemnou formu. A nebyla naplněna do jednoho roku – první rok nevyhráli. Ale mohli. A v tom je ten rozdíl. V tom, že dohoda mohla být naplněna kdykoli, a o tom, kdy bude naplněna, nerozhodoval vlastními silami ani jeden z účastníku sporu.

Anne byla odsouzena k vyplacení 291 tisíc dolarů k rukám Howarda. Avšak jelikož se spor táhl až do roku 2016, stalo se to, že Anne prohlásila, že všechny peníze už utratila a vyhlásila bankrot.

Howardovi tak nezbývá nic jiného, než čekat na své peníze, které mu Anne po velice nízkých částkách splácí.

Florida lottery winner files for bankruptcy after court forced her to hand  $290k to ex | Daily Mail Online

Lynn Anne Poirier a Howard Browning.

S kým by ses o výhru podělil ty? Máš v hlavě plán?

Tvá vstupenka k milionům čeká zde:

Aktuální jackpot
841 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
126 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
65 900 000 Kč
Aktuální jackpot
60 000 000 Kč
Aktuální jackpot
12 000 000 Kč
Aktuální jackpot
1 000 000 Kč
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.