Menu

Jak funguje „protáčení“ peněz při získávání bonusu?

Jak protáčet peníze

Jak protáčet peníze

Možná u nás na webu často narážíš na pojem "protočení/podmínky protočení/protáčení peněz" a není ti úplně jasné, co tím vlastně máme na mysli. V dnešním článku si povíme, jak vlastně to protáčení funguje a o čem je řeč.

💡 Ve zkratce – „Protočit peníze neznamená prohrát peníze.“

Co znamená „protočit peníze“?

Protočená částka = součet hodnoty sázek (otoček) odehraných na automatech

Pokud máš protočit 6000 Kč, co to pro tebe vlastně znamená? Možná si mylně myslíš, že bys měl v takovém případě vložit 6000 Kč a všechno na automatech „utratit“, ale tak to rozhodně není.

Ano, musíš postupně odehrát 6000 Kč, ale to pro tebe vůbec nemusí znamenat ztrátu, protože jsi během hry mohl vyhrát nějakou mnohem vyšší částku, nebo dokonce jackpot,a  tak můžeš „protočit“ 6000 Kč třeba za směšných 500 Kč a získat tak nárok za bonus za mnohem menší částku, než jsou podmínky protočení.

Většinou (pokud nemáš opravdu smolný den) ti automat peníze, které vsázíš do hry, průběžně vrací na výhrách (někdy více, někdy méně). Průměrná výhernost automatů je přibližně 96%, což v praxi znamená, že z dlouhodobého hlediska se lidem vrací 96 % peněz, které do automatů dají. Samozřejmě to není možné brát doslovně, protože těchto 96 % platí pro automat, ale ne pro každého jednoho hráče. To znamená, že někdo si zahraje a nevyhraje nic, jiný si zahraje za malou částku a vyhraje hodně, prostě je to různé a rozhoduje náhoda. To ale všichni víme a nemění to nic na tom, jaké RTP, neboli návratnost, má automat nastavené od výrobce.

Co jsou podmínky protočení?

Podmínky protočení se udávají většinou v podobě násobku vkladu či bonusu, tedy např. 30x hodnota vkladu nebo 15násobek bonusu. Tato částka určuje podmínku pro získání bonusu. Tedy ve chvíli, kdy splníš podmínku protočení ti je připsán bonus.

Pokud budeš čerpat 50% bonus ke vkladu s podmínkou protočení 15násobku hodnoty bonusu a vložíš např. 1000 Kč, budeš mít nárok na bonus 500 Kč. Aby ti byl připsán, budeš muset na automatech uzavřít sázky v hodnotě 7500 Kč (15 x 500).

Jak už teď víš, to, že je podmínkou protočení udělat obrat 7500 Kč neznamená, že musíš tuto částku vložit a přijít o ni. Pokud se ti zadaří, můžeš tento obrat splnit i  s počátečním vkladem, kterým jsi bonus aktivoval, což bylo 1000 Kč. Jak budeš hrát, všechny utracené peníze se ti budou započítávat do podmínek protočení. S každou výhrou se ti zvedne zůstatek na účtu a tím pádem budeš mít opět za co hrát. Postupně se tímto procesem dostaneš až k naplnění podmínek protočení dané bonusové akce.

Pojďme si v následující tabulce ukázat pár příkladů z praxe:

Vklad Bonus Podmínka protočení Částka k protočení
500 100 % protočit 15x hodnotu bonusu 7500 Kč
0 200 Kč Protočit 20x výši bonusu 4000 Kč
1000 Kč 50 % Protoč 1x vklad 1000 Kč
0 700 Kč Protoč bonus 13x 9100 Kč

Pokud by ti i po tomto článku stále nebylo něco k tématu protáčení jasné, neváhej nám napsat svůj konkrétní dotaz do komentářů. Moc rádi ti jej zodpovíme!

Líbil se ti tento článek?
100%

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.