🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Inspirující příběhy výherců loterie, co udělali pro dobro ostatních?

Inspirující příběhy výherců.

Inspirující příběhy výherců.

Bavíme-li se o výhře v loterii, každého z nás napadne sáhodlouhý seznam věcí, které určitě nutně potřebujeme. Hned na to nás napadnou naši blízcí. Ale co pak, pomohl bys i lidem v širším okolí? Neznámým lidem?

Denně hrajeme o miliony i u nás v Česku, několikrát do týdne máš šanci vyhrát Sportku, či stovky milionů v Eurojackpotu. Přemýšlel jsi, co bys s takovou výhrou dělal?

Jsou tady lidé, kteří přemýšleli, snili a vyhráli. Lidé, kteří dokonce celý svůj majetek otočili pro dobro přátel, komunity nebo města. O těch si dnes povíme. Pojď se s námi podívat, na inspirativní příběhy výherců loterie! A pokud by tě zajímal spíš tragičtější žánr, pak tady máme příběhy i těch výherců, kteří, bohužel, moc nepřemýšleli.

 

Les Robins aneb příběh dokonalého učitele

Pan Robins se živil jako učitel na střední škole, při své honbě za štěstím si občas vsadil tiket do loterie Powerball. Jednou se Robinsovi zadařilo a vyhrál jackpot v hodnotě 111 milionů dolarů, snad ještě v té vteřině měl jasno, co s penězi udělá.

Jako středoškolský učitel často sledoval jak jeho žáky ničí dnešní pohodlná doba, mrzelo jej, že jeho studenti nevyrůstají tak, jak vyrůstal on. Přál si, aby začali jezdit na tábory, plavat, objevovat přírodu, ocenit klid lesa…

A tak svou výhru investoval do koupi pozemku o rozloze 226 akrů, kde pro děti vytvořil bezpečné místo, kam si mohli přijít zkoušet řemesla, zaplavat si, hrát si u jezera, jezdit na koni,… Byl rád, že děti na chvíli odloží telefony a přijdou se pobavit s přáteli.

Zdrcení prarodiče zachraňují životy

Život občas píše zdrcující příběhy, jedním takovým byl i příběh rodiny Rosenau, jimž se jako nejmladší člen rodiny narodila malá Makayla. Makayla neměla dobré vyhlídky, narodila se se vzácnou nevyléčitelnou Krabbeho nemocí. Dítě s takovouto prognózou nemá šanci žít déle než 2 roky. Bohužel ani Makayla nedokázala tuto smutnou statistiku pokořit.

Zdrcení prarodiče si každý rok připomínali smutné výročí. A na půlkulaté, pětileté výročí této tragické události, si koupili tiket do loterie Powerball. A snad pro odčinění tragické náhody, jaká je potkala, jim do cesty byla nachystána náhoda jiná, mnohem úsměvnější.

Tiket zakoupen v tak smutný den přinesl prarodičům mnoho radosti – vyhráli na něj totiž 181 milionů dolarů. Cíl byl jasný, a tak v roce 2008, manželé Paul a Sue Rosenau založili nadaci The Legacy of Angels, která má zvýšit povědomí o této nemoci. A také pomohli financovat výzkum léčby, aby už nikoho nemusel potkat tak smutný příběh, jako jejich rodinu.

Mladý kovboj zachrání celé město

Teprve třiadvacetiletý kovboj Neal Wanless bojoval se svou finanční situací. Na krku měl ranč, který nutně potřeboval opravit, v poštovní schránce se mu kupili výzvy k uhrazení a na trhu se nešťastně pokoušel prodat kovový šrot – aspoň pár korun navíc.

V roce 2009 se Neal na cestě do blízkého města rozhodl zariskovat. Neal si za svých posledních těžce vydělaných pár centů koupil tiket do Powerballu, stejně už neměl co ztratit. Tenhle risk se vyplatil.

Po zdanění a zaplacení dluhů získal Neal paušální výplatu ve výši 88,5 milionů dolarů. Byla to jedna z nejvyšších výher v historii Powerballu. Neal část své výhry investoval do opravy ranče a další většinu daroval městu, kde od dětství žije, na podporu chudých rodin.

Zkus své štěstí i ty!

Je dojemné, co vše život lidem přinese a jak se s tím dokážou porvat. Tohle byly osudy 3 výherců loterie, máme pro tebe i další, ale na ty zase dojde řada jindy. Tak co, zkusíš své štěstí i ty?

Každý týden si můžeš zkusit své štěstí ve hře o stovky milionů, jen díky Eurojackpotu.

Tvá cesta k milionům začíná tady

Aktuální jackpot
1 804 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.