Menu

Český sázkař vyhrál v Eurojackpotu 1,4 miliardy!

Výhra 1,4 miliardy korun ve hře Eurojackpot zná svého majitele, který se přihlásil oficiálně v sobotu 15. června. Jedná se o historicky druhého Čecha, který si odnesl více než jednu miliardu korun.

Mezinárodní štěstí v Česku

Tedy relativně brzy vzhledem k pátečnímu losování. Mezinárodní slosování probíhá vždy v čase od 20:00 do 23:00 v Helsinkách. Na to, aby o sobě dal novopečený miliardář vědět, totiž podle nového loterijního zákona má plných 365 dní.

Další podrobnosti o výherci známy nejsou. Společnost Sazka jeho plnou identitu ovšem zná, vzhledem k tomu, že výherce sázel online, tedy se pro tento účel musel registrovat a dát k dispozici své osobní údaje. Do médií však detaily žádným způsobem nepronikly.

Sázková kancelář slibuje dokonalé utajení výherce, o němž by se měl dozvědět pouze jediný člověk. Sazka mu navíc v souladu s postupy v minulých letech také nabídne pomoc finančního poradce a psychologa, jestliže ji bude chtít využít.

Vítězná čísla byla 8, 23, 40, 41, 42 a dvojice doplňkových čísel 2 a 10. Pravděpodobnost, že se sedmičku čísel nutnou pro získání hlavní výhry, podaří trefit, je 1 ku 95 milionům. Jedná se historicky o druhou nejvyšší výhru pro české zástupce, prim drží částka 2,466 miliardy, kterou si výherce odnesl v roce 2015.

Co čeká na výherce?

Vždy se výherci mohou těšit na to, že jim bude vyplacena celá suma. Částka se totiž v této chvíli nemusí danit. (Přestože se o zavedení 15% daně hovoří.) Jedna povinnost ovšem přece jen výherce nemine: Výhra se bere jako nezdanitelný příjem a tuto skutečnost musí nahlásit finančnímu úřadu.

Na výplatu se bude čekat asi pět dnů. Eurojackpot je totiž, jak již bylo řečeno, hrou mezinárodní. Peníze určené na výhru poputují na účet z konsorcia celkem 18 zemí, které se loterie účastní. Česká republika je mezi nimi od roku 2014.

Samotná Sazka má posléze oficiálně na vyplacení lhůtu 60 dnů. V tomto případě však mluvčí Sazky uvedl pro média, že peníze budou vyplaceny ihned a ke zbytečným průtahům rozhodně nedojde.

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.