Menu

Osudy českých milionářů pod lupou na výstavě v OC Arkády Pankrác

Přemýšleli jste o tom, co byste udělali s výhrou, pokud by se na vás v loterii usmálo štěstí? Řadě lidí u nás se to povedlo. Seznamte se s nimi díky výstavě společnosti Sazka v OC Arkády Pankrác v Praze.

Osudy českých milionářů na výstavě v OC Pankrác.

Co s vámi může udělat výhra (nejen) ve Sportce

Výstava probíhá až do 27. července. S pomocí žlutých figurín se blíž seznámíte s osudy českých výherců. Nechybí ani ten nejčerstvější, který ve hře Eurojackpot vyhrál více než 1,4 miliardy. Figurín v životní velikosti je celkem 93 a zahrnují vítěze z her Sportka, Eurojackpot, Šťastných 10 nebo Euromiliony.

Blíže se budete moci seznámit s osudy milionářů. Dozvíte se, kde vyhráli, kolik si vsadili nebo odkud jsou. Podrobněji se seznámíte s jejich příběhem. Nezjistíte ale identitu, mohou totiž zůstat anonymní. To jim umožňuje zákon.

Sazka však pro výherce má připraven anonymní dotazník a šéf komunikace Václav Friedmann u příležitosti výstavy prozradil, že většina ho skutečně vyplní. Prozradí svoje pocity nebo to, co s výhrou plánují udělat.

Sazka ze svých zkušeností také uvedla, že většina vítězů paradoxně svůj život příliš nezmění. S tím, že peníze „nekazí charakter“, jak se říká, souhlasí i psychologové. Povahu člověka vysoká finanční výhra nezmění, pouze může zostřit některé charakterové rysy.

Trocha statistik aneb kdo a kolik vyhrál

Nejvíce výherců pochází podle dostupných údajů z Ústeckého kraje a Prahy. Řada z nich si ale také vsadila i online. Mezi těmito soutěžícími bylo hned 10 milionářů. Celkově si 93 výherců dělilo 3 497 230 551 Kč. Tito šťastlivci ale nebyli zdaleka jediní, byť se mohli chlubit největším štěstím. Sazka totiž denně vyplácí 100 000 výher.

Nejvíc milionářů vzniklo díky Sportce. Spolu s doplňkovou Šance jich tato hra vyprodukovala celkem 66. Pomyslná druhá příčka patří Eurojackpotu, milionářů bylo v této hře 18. Soutěž drží jiný rekord, je to jen pár týdnů, kdy si v ní soutěžící odnesl výhru ve výši 1,4 miliardy korun.

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.