Menu

Evropská loterie Eurojackpot oslavila 5. výročí!

Od založení nejoblíbenější evropské loterie Eurojackpot uběhlo již pět let. Pojďme si říct, kdy a kde proběhlo vůbec první slosování. Jak se loterie Eurojackpot rozšiřovala do dalších evropských zemí a nebo kolikrát padl jackpot.

Eurojackpot slaví 5. výročí

Přesné datum vůbec prvního slosování loterie Eurojackpot připadlo na 23. března 2012 a konalo se v Helsinkách, odkud samotná loterie pochází. Avšak do České republiky vstoupila loterie o dva roky později, přesněji v říjnu 2014. V České republice přibylo díky Eurojackpotu mnoho milionářů a dokonce jeden miliardář, na kterého se usmálo štěstí a trefil všechna čísla.

Na vzniku loterie v roce 2012 se podílelo pět států Dánsko, Finsko, Německo, Nizozemí, Slovinsko a EstonskoVe stejném roce se k loterii přidalo i Španělsko. V roce 2013 byl Eurojackpot tak populární, že se přidalo dalších šest států Chorvatsko, Island, Litva, Lotyšsko, Norsko a Švédsko. V dalším roce, tedy 2014 jsme se přidaly i my jako Česká republika a společně s námi se přidalo k evropské loterii i Maďarsko. Jako poslední se přidalo v říjnu 2015 sousední Slovensko. Celkem se tedy hraje Eurojackpot hraje v 17 zemích Evropy!

Kolik padlo celkem jackpotů a v jakých zemích

Jackpot loterie Eurojackpot padl v celé pětileté historii celkem 38krát, přičemž jednou padl i v České republice. Český výherce se zároveň stal prvním výhercem maximálního možného jackpotu, který činil 90 000 000 € (2,45 mld Kč)!

Nejvíce jackpotů padlo v Německu, kde rovněž slaví loterie mezi sázkaři největší úspěch. Na druhém místě je Finsko s 10-ti jackpoty a na třetím místě se třemi jackpoty Dásnko.

Počet jackpotů za 5 let - Eurojackpot
Počet jackpotů na stát k 5. výročí loterie Euojackpot (Obrázek přepracován z původního zdroje na stránkách lottoland.com/cs)

Pokud máte rádi Eurojackpot, tak si momentálně můžete zahrát z pohodlí svého domova na stránkách Sazky.

Doufám, že se vám článek líbil a přeji hodně štěstí,

Ondřej Krejčí

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.