Menu

50 nových milionářů díky Eurojackpotu ve Finsku

Loterie Eurojackpot je známá i u nás. Obvyklé ale je, že ji sází jednotlivec. Ve Finsku si ji vsadila skupina o 50 lidech. Podělí se o 90 milionů eur.

Skupina 50 lidí ve Finsku vyhrála 90 milionů eur.

Rekordní finský jackpot

V přepočtu tak na vítěze čeká přes 2,3 miliardy korun. Vzhledem k tomu, že dělit se budou prostředky rovným dílem, znamená to, že každý z nich si odnese 1,8 milionu eur, což znamená v přepočtu cca 46,5 milionů korun. Na rozdíl od některých jiných zemí mohou šťastní Finové také počítat s tím, že jim z výhry „neukrojí“daně.

Jednotlivcům tak nepřistane v kapse zrovna malá suma. Pochopitelně si proto přáli všichni utajit svou identitu. Pocházejí však z dvacetitisícového severského městečka Siilinjärvi. Mezi místními obyvateli se proto rychle rozkřiklo, o koho se jedná.

Podrobnosti k výhře a vítězům

Výherní tiket byl zakoupen v místním obchodě K-Supermarket Delicatessen. Šťastná čísla byla 15, 18, 19, 41 a 42 a 4 a 6. Také prodavač onoho supermarketu Jurki Huttunen je obeznámen s identitou vítězů. Nechal se slyšet, že výhru všem samozřejmě přeje. Citovaný obchod také pro výherce i uspořádal oslavu.

Výherci se rovněž místním médiím svěřili, co vlastně s penězi udělají. Padly klasické sny jako realizace dovolené nebo vylepšení stávající domácnosti, taktéž byly zmíněny peněžní dary vnoučatům.

Proč se vlastně hraje ve skupině

Myšlenka je prostá: Každý z hráčů v tomto případě vložil pouze 10 eur. Samotný tiket tak stál 500 eur. V podstatě si tak každý z nich zakoupil svůj podíl na budoucí výhře.

Celkové náklady na pořízení tiketu se díky tomu jednoduše rozpočítaly mezi všechny zúčastněné. V individuálním měřítku by samostatný hráč tolik peněz mnohdy zaplatit nechtěl nebo nemohl. Přirozeně má smysl hrát loterii, jako je právě Eurojackpot nebo jinou, kde jsou podobně vysoké výhry. Stále ještě se totiž vyplatí, i když se celková suma dělí mezi všechny účastníky.

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.