Menu

10 nejhloupějších výherců loterie, část 2.

Druhý díl příběhů o nejhloupějších vítězích loterie.

Druhý díl příběhů o nejhloupějších vítězích loterie.

Miliony na účtu zní vždycky jako radost a dobrý nápad. Ale… Jak s nimi naložit? Dnes se podíváme na druhou porci příběhů lidí, kteří to s nově nabytými penězi tak úplně nedomysleli.

Výhra v Eurojackpotu zní jako splněný sen, ale je pravdou, že nikdo z nás, pravděpodobně, nemá za zády nachystanou skupinu finančních poradců. Takže – nasedneš do auta, zajedeš do hlavního sídla Sazky (Sazka zastřešuje v ČR evropskou loterii Eurojackpot), vyzvedneš výhru a potom? Co potom sice nevím, ale rozhodně ti dnes povím, co nedělat.

Číslo #6: Ibi Roncaioli

Ibiin osud po výhře v loterii je obzvláště smutným příběhem. Ibi v roce 1991 vyhrála v loterii 5 milionů dolarů. Po výhře v loterii začala s výhrou nakládat hezky. Jednomu synovi koupila dům, druhému dala část své výhry, třetímu – o kterém nevěděl ani její manžel, s nímž žila více než 30 let – také dala část ze svých nově nabytých peněz.

Avšak, neskončila by tady, kdyby dělala pouze dobrá rozhodnutí. Ibi většinu svých peněz protočila v hazardních hrách, automatech anebo je proměnila v alkohol. Alkohol byla její nová záliba. Syn Ibi se nechal slyšet, že to jeho matku změnilo. Že po požití drinků se v jeho matce probouzelo cosi temného.

Ibi začala utrácet víc peněz, než vyhrála, nebo vůbec měla. Nedokázala své nové koníčky zastavit.

A tak, v roce 2003, Ibi Roncaioli opět plnila titulky novin. Ovšem už ne díky výhře, nebo radostným novinám.

Ibi byla zabita. Někdo ji injekční stříkačkou vpravil do žíly příliš vysokou dávku léků proti bolesti. Tím někým byl její manžel. Zda šlo o snahu ji pomoci, nebo o pomstu za to, že rodinu přivedla na pokraj krachu, se už nejspíš nikdy nedozvíme. Ovšem, když Ibi, po jeho injekci, upadla do bezvědomí, nesnažil se jí přivolat pomoc.

Číslo #5: Denise Rossi

Příběh Denise je příběh karmy. Její příběh jsme si již vyprávěli ve článku níže, v odkazu „Přečtěte si také“. Avšak zcela určitě spadá i sem!

Denisse Rossi

Denise Rossi v rozhovoru pro zahraniční televizi.

Číslo #4: Americo Lopes

V roce 2009 se, jako již běžně, složila parta šesti pracovníků stavební firmy na los do loterie. Jeden z nich, Americo Lopes, měl za úkol jít koupit tiket a sledovat výsledky loterie Mega Millions.

Americo tiket koupil, výsledky sledoval, a byl tak prvním, kdo zjistil, že vyhráli. Přál si však být i tím posledním, kdo to bude vědět. Proto se svým kolegům s radostnou novinou nesvěřil. A hodlal si výhru 38 milionů dolarů uškudlit jen pro sebe. Pár dní po výhře tak přišel za svým šéfem, a podepsal výpověď s tím, že už práci nezvládá a potřebuje si vyřešit operaci nohy.

Jeho kolegům to začalo být podezřelé, a tak se jeden z nich podíval na výsledky, a zjistil, že je jejich kolega, a blízký přítel, podvedl. Nenechali situaci být a hodlali to dotáhnout až k soudu.

„Věřili jsme mu,“ řekl jeden z dalších, Candido Silva Jr.

U soudu Americo řekl, že tiket si zakoupil sám, a že s jeho kolegy nejsou žádní „přátelé“. To muže v jeho okolí zklamalo. Vídali se totiž i mimo práci, pomáhali si na zahradě, s opravami domů, dokonce byl pan Lopes i na křtu dcery svého kolegy. Ani přesto se je neštítil podvést a lhát jim, i soudu, do tváře.

Nakonec vše dobře dopadlo – Lopes byl soudem donucen výhru spravedlivě rozdělit mezi všechny zúčastněné. Avšak jejich přátelství už je nadobro ztraceno.

Americo Lopez

Americo Lopes se neštítil lhát před soudem.

Kamaradi America Lopeze

Kolegové America Lopese,

Pokusíš se taky si ulovit nějaký ten milion?

Aktuální jackpot
841 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
121 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
60 000 000 Kč
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.