🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Jak si zachovat po výhře ve Sportce anonymitu?

Už jste přemýšleli o tom, komu byste prozradili, že jste vyhráli v loterii? Asi byste o tom pověděli svým nejbližším a někdo možná ani to ne, někdo naopak celému světu. Rozhodnete-li se pro anonymitu, jak schovat ten obrovský balík peněz? I když jej nemusíte cpát nikam do matrací a ani za sebou nebudete tahat pytel plný peněz, ty peníze na účtu půjdou i přesto vidět. Ono bohatství samo o sobě je super, je to štěstí, ale může vás udělat i nešťastnými anebo ne aspoň tolik šťastnými, jak jste si zpočátku mysleli, že budete. Asi je to tím, že každá věc, ať už pozitivní či negativní, má svá pluska i mínuska. Anonymita v Powerballu je například jedním z nich. Ať už je to Sportka, EuroJackpot nebo Šťastných 10, byla by pro vás anonymita spíše mínusem nebo plusem?

Jak utajit výhru v loterii

V České republice je to snadné

Na rozdíl od spojených států amerických máme u nás v České republice ohromnou výhodu. Nejenže se staneme po výhře ve Sportce milionáři, ale navíc máme možnost zvolit si, zda svojí výhru převezmeme v anonymitě, či se veřejně přiznáme, že jsme vyhráli v loterii.

No řekněte sami, znáte nějakého výherce české loterie? Pokud ano, tak určitě ne z médií, ale osobně. S povahou českých lidí to snad ani není možné, veřejně přiznat milionovou výhru. Okamžitě by na vás všichni koukali skrze prsty a přišli byste o spoustu kamarádů, protože nechcete finančně založit nejlepšího kamaráda z Mateřské školky.

V USA nemáte na výběr

V americe vás předhodí „lvům“! Dle Multi-State Lottery Association, která provozuje Powerball Lottery, existuje ve spojených státech amerických pouze šest států, v nichž máte právo zůstat po výhře v anonymitě, jedná se o Delaware, Kansas, Maryland, Severní Dakota, Ohio a Jižní Karolína.

Čistě hypoteticky, jestliže bude v Powerballu váš tiket vítězný, ale nezakoupili jste jej v jednom ze šesti zmíněných států, je to všechno složitější. Existují však určité právní postupy, které vám v případě výhry zajistí více soukromí. Jednou z těchto možností je tzv. blind trust.

Blind trust

Blind trust neboli slepá důvěra či ochrana, je často využívána americkými senátory a guvernéry, kteří musí buď zcela odkrýt své finanční podíly kvůli riziku střetu zájmů, nebo vložit své podíly do slepé důvěry s nějakou finanční institucí, která bude vystupovat jako správce těchto podílů.

Výherce nicméně není politikem a rozhodně se nebude chtít vzdát možnosti nakládat se svým majetkem podle svého zalíbení, a to zrovna, když jej nabyl.

Blind trust pro výherce v loterii

V souvislosti s loterií právě pojem blind trust rozšířil svůj význam. Co se výherců v loterii týče, blind trust jim umožňuje před veřejností ukrýt svůj majetek z veřejného vyhledávání. Zde slovíčko blind nedělá z vlastníka toho slepého, ale z veřejnosti.

Zmrzlinový trust

Příkladem může být Louise White, která v Powerballu vyhrála 210 milionů USD. Ta pojmenovala její blind trust jako „Rainbow Sherbet Trust“, což je zmrzlina, kterou si šla koupit do krámu, kde si nakonec koupila i výherní los. Kde kdo by po této zmrzlině nepojmenoval jenom blind trust, ale klidně i své dítě!

Anonymita je relevantní

Jak zůstat v anonymitě po výhře v loterii

Výherce není anonymní všem zainteresovaným stranám. Jméno výherce je známo například vládě kvůli daním. Jeho jméno bude známo samozřejmě i státní loterijní komisi, která ověří jeho nárok na výhru. Takže pokud vyhrajete v nějakém státě mimo oněch šest zmíněných, nikdy nebude vaše výhra zcela anonymní.

Cenná rada nad zlato

Nejlepší, co člověk v této situaci může udělat, je jít za odborníkem, který mu poradí, jak postupovat co nejbezpečněji a co nejanonymněji dále.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.