🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Za jaké věci bohatí lidé neutrácí peníze?

Za co bohatí lidé neutrácí peníze.

Za co bohatí lidé neutrácí peníze.

Člověk bohatý je druh zvláštního tvora, který může vše. Může vlastnit cokoli si zamane, koupit si čtyři domy s osmi ložnicemi, má dvě a více aut, nosí drahé hodinky a v kapse zpravidla nosí nejnovější model iPhonu.

Je to opravdu tak? Znamená větší počet nul na účtu to, že děti bohatých nemusí hnout prstem pro to, aby měly život jako v bavlnce? Být bohatý přece znamená mít peněženku plnou bankovních karet, dny i noci trávit v barech a kasinech, chodit k nejdražšímu kadeřníkovi a vždy chodit draze oblečen. Anebo ne?  Za co bohatí lidé neutrácejí své peníze?

Předražený dům

Ačkoli by si opravdu mohli pořídit ty domy čtyři, pravda je taková, že to neudělají. I ten jeden, který si vyberou, většinou hledají dlouho, aby si byli jisti, že za cenu, kterou platí, mají nejlepší možnou nabídku. Dokonce, i přesto, že jsou schopni utrácet miliony, tak o cenu domu běžně smlouvají. Dokonce si často honosný dům nekoupí vůbec, a zůstávají bydlet v bytech a domech, které si pořídili ještě před svým zbohatnutím.

Drahé značky

Bill Gates, jeden z nejbohatších lidí na světě, se sám chlubil zahraničním médiím tím, že stále nosí na ruce hodinky v hodnotě deseti dolarů, ačkoli by se mohl pořídit skříň plnou rolexek. Dalším takovým příkladem je třeba zakladatel Ikei, který prý nenosí nic, co nepochází z blešího trhu.

Bohatí lidé, byť by si mohli pořídit nejluxusnější kousky z nejnovější módy, tak stejně jako kdokoli jiný, často sáhnou po levnější variantě, protože tohle není část trhu, kde by často a rádi utráceli své vydělané peníze.

Dědictví dětem

Každého z nás někdy napadlo, jaké by to bylo, mít rodiče milionáře. Už nikdy bychom se nemuseli namáhat pro získání trochy peněz či zaplacení nutných věcí. Žádný budíček v pět ráno, či otravný šéf. Inu… Miliardáři Mark Zuckerberg a Bill Gates se nechali slyšet, že chtějí, aby si jejich děti svou cestu k penězům vyšlapaly samy. Aby nespoléhaly na to, že jim něco jen tak spadne do klína.

Mimo to Gates i Zuckerberg přispívají ze svého jmění na různé charity, pro pomoc lidem v nouzi.

Nákupy z rozmaru

Ano, vím, mohou si koupit, co chtějí. Avšak i přesto, nad nákupy přemýšlí. Mít spoustu peněz neznamená kupovat si vše, co uvidíš ve výloze. Ani každou věc, která tě napadne, a o které víš, že ji ani v nejmenším nepotřebuješ.

„Pokud si koupíte věci, které nepotřebujete, budete muset brzy prodat věci, které potřebujete“ řekl pro Forbes miliardářský investor Warren Buffet.

Více kreditních karet

Tom Corley, autor bestselleru Rich Habits: The Daily Habits of Successful People, sdělil zahraničním médiím, že pouze 8 procent bohatých lidí z USA používá více než jednu kartu. Zatímco více než 77 procent chudých lidí používá dvě více karet.

Je to jednoduché, s více kartami, člověk platí více poplatků, při placení více poplatků, je větší šance, že něco přehlédneš. Když něco přehlédneš, přicházejí úroky a ty tě obírají o peníze, které jsi těžce vydělal.

Zároveň tě rozprostření peněz na více karet snadněji svede k utrácení, a uměle si tak vytvoříš více příležitostí k nákupu věcí, které nepotřebuješ.

Je zajímavé, jaké domněnky o bohatých lidech máme versus jaká je realita. Překvapilo tě něco v našem článku?

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.